Wpis z mikrobloga

Siemano rowerowy świry. Planuję wraz z kumplem małą wycieczkę rowerową na ok. 800 km. Cel wyprawy to Triest. Trasa będzie przebiegała mniej więcej tak: Kraków - Żywiec - Zwardoń - Żylina - Trenczyn - Bratysława - Szombathely - Maribor - Ljubljana - Triest. Planowany czas na pokonanie trasy to około 10 dni. Czy, któryś Mirek przejechał podobną drogę? Jeżeli tak to jak wrażenia? Jakie poprawki w trasie można uwzględnić? Pozdrawiam gorąco!

#rower #podroze #rowerowykrakow #rowerowyrownik
a.....6 - Siemano rowerowy świry. Planuję wraz z kumplem małą wycieczkę rowerową na o...

źródło: comment_5VjgdEcyPhLUbUvf9qc0rMGZcW53fLvg.jpg

Pobierz
  • 13
Siemano rowerowy świry. Planuję wraz z kumplem małą wycieczkę rowerową na ok. 800 km. Cel wyprawy to Triest. Trasa będzie przebiegała mniej więcej tak: Kraków - Żywiec - Zwardoń - Żylina - Trenczyn - Bratysława - Szombathely - Maribor - Ljubljana - Triest. Planowany czas na pokonanie trasy to około 10 dni. Czy, któryś Mirek przejechał podobną drogę? Jeżeli tak to jak wrażenia? Jakie poprawki w trasie można uwzględnić? Pozdrawiam gorąco!

@
Jeśli nie chcecie stracić rowerów - omińcie Triest ;)
2 lata temu byłem i nigdy nie wrócę - tam jest wincyj czarnych, cyganów i arabów, niż mieszkańców chyba.
Byłem nawet świadkiem bójki między gangami o łupy, które kradli telefony i portfele ludzi 10-15 METRÓW OD MIEJSCA KŁÓTNI! Kostka ruszyła w ruch, ale całe szczęście nikt z ludzi nie oberwał. Ludzie niemal nie reagowali - jakby się przyzwyczaili... Policji brak przez kolejne 30
@abram66: Ja kiedyś przebyłem podobną trasę, zaczynałem z Katowic. Nie wiem jak sobie wyznaczyłeś trasę ale osobiście wolałbym jechać po eurovelo. Ja miałem trasę nr 9 prowadzi przez Wiedeń i trochę po górach na południu Austrii.
Jednym słowem będąc już w Bratysławie lepiej pojechać do Wiednia a potem trasą EuroVelo 9. Na necie znalazłem mapy do nawigacji locus.
Na południu Europy musisz dobrze zaplanować zakupy żywności i wody, nie
@abram66: przejechałem prawie taką samą trasę (nieco głębiej wjechaliśmy do bratanków) i potem pojechaliśmy jeszcze kawałek do Wenecji i dalej Francji, niestety na mapce nie widać jakie konkretnie drogi wybrałeś ;-) Triest jest genialnym wyborem! Zjeżdżając z gór w kierunku Triestu zmienia się strefa klimatyczna..długi szybki zjazd po którym szumi w głowach i strzela w uszach;-) kawałek dalej przed samym miastem bardzo fajne serpentyny w dół. Samo miasto piękne(nawet pomarańcze rosną
@sigma: Jeżeli możesz to podeślij linkusa do Twojej trasy :> Ja układałem sobie drogę za pomocą Stravy i Google Maps, ale nie do końca jestem pewny niektórych odcinków. Jak pokonywałeś granicę polsko-słowacką? Dobra droga, czy prowadzi drogami gruntowymi? Dobrze, że wspomniałeś o Wenecji. Odpuszczę sobie bo już byłem, a wrażenia na mnie nie zrobiła specjalnego ;))
@Niebadzlosiem: Robimy z kumplem trasy właśnie pod 80 km na spokojnie. Ostatnia trasa to