Wpis z mikrobloga

Już kiedyś myślałem, żeby napisać to co poniżej w kontekście hipokryzji i tego jakimi idiotami są ludzie.

Od dawna trwa nagonka na patologicznych twórców, materiały tego typu i tak dalej. Ale o napisaniu tego zdecydowałem się wchodząc przed chwilą na pewien portal informacyjny, który to "wita nas" napisem "Dzieci w patosieci" i jest to akcja pod patronatem jakiś tam instytucji ;)

Współczuć należy dzieciom tych rodziców, a nie rodzicom dla których to w dużej mierze najważniejsza jest kariera czy PLN'y, a później idącym do mediów i płaczącym na jaki to zły wpyłwy narażone są ich dzieci w sieci.

Zabawne są takie osoby "O Boże, co może zobaczyć moje dziecko; nawet mi osobie pełnoleteniej trudno jest to oglądać; kurłła panie ja żem jest teraz w szoku, że coś takiego jest". Tak to jest jak podejście do dziecka jest na zasadzie "Januszek, niech on sie komputerem zajmnie, a my się zajmniem pracą w korpo, projektami, awansami". No tak, łatwiej jest takim inteligentym ułomom mówić później jaki to zły wpływ na wychowanie ich dzieci ma internet (a w tym przypadku patostreamy), ale już trudniej jest przyznać, że to TYLKO I WYŁĄCZNIE ICH WINA, ŻE DZIECKO OGLĄDA, ROBI I JEST TAKIE JAKIE JEST przez rodziców. No bo przecież rodzie IDEALNItylko te internety zepsuły ich dzieci :)

świat się zmienia, ale nie ludzie. Patologia BYŁA, JEST i BĘDZIE. Krytykuję media, za to że robią z tego sensację. Media krytykują #danielmagical , #mahonek , #rafatus , #bystrzaktv , #gural , #taxizlotowa , #rafonix tylko dlatego, że teraz patologie mogą zobaczyć również rodzice, kiedyś ona była, ale "zamknięta".

Kto pamięta lata 90 czy nawet lata 2000-2005. Teraz takie 10-12 latki oglądają patologię, wtedy w niej uczestniczyli. Mało wtedy było takich dzieciaków, którzy zadawali się ze starszymi rówieśnikami i razem z nimi palili, pili i ćpali? Nawet nie byli potrzebni starsi bo akurat w naszej "gromadzie" te zakazane "treści" orgarniali głównie Ci znajomi mający bogatych rodziców i akurat to oni mieli też największe doświadczenie w próbowaniu tych rzeczy. :) Tak samo różnie dyskusje się prowadziło, także takie patologiczne i gdyby wtedy jakiś rodzic albo nauczyciel w szkole to słyszał to pewnie niezły "#!$%@?" by był :P Przecież chyba w większości większych miast w PL tak było, w tych mniejszych na pewno też.

Tylko, że wtedy działo się to w wąskim gronie, nikt nie donosił i żaden rodzic się chyba nie domyślał.

Proponuję dla tych rodziców-debili podziękować, że są patostreamy, bo gdyby byli takimi rodzicami jakimi są teraz w latach 90' czy też w kolejnej dekadzie to ich dzieci latały by po osiedlach w towarzystwie 100x większej patologii.

Proponuję zobaczyć dokument "Jestem zły" z 2000 r. o właśnie dzieciach z Warszawy, specjalnie dla was go teraz poszukałem i po latach udało mi się go znaleźć :D Docencie, były też inne ale nie pamiętam :) Zobaczcie jakie wtedy idealne były dzieci :)

Przecież lepiej było jeszcze przed latami 90' gdy na zachodzie pełno niepełnoletnich ćpało twarde narkotyki, wtedy pewnie też winny był internet i patostreamy...

#polskiyoutube #patostreamy
  • 4