Wpis z mikrobloga

Tak właściwie to nie rozumiem czemu tak wszyscy nienawidzą "szeryfow drogowych", którzy jak jest korek blokują lewy pas. Jak dla mnie bardzo słusznie postępują żeby się nikt nie wepchal, chociaż takie wpychanie się jest zgodne z przepisami, a szeryfowie mogą dostać mandat za utrudnianie ruchu. Ale zastanówmy się na chwilę. Wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy jesteśmy równi i każdemu się spieszy, więc może wykazmy trochę empatii i ustawmy się normalnie w tej kolejce i poczekajmy razem z innymi co? Zwróćcie jeszcze uwagę, że ci co są blokowani przez szeryfa to głównie ludzie w jakichś nowych mercach, lexusach, Audi itd, którzy na pewno uważają się za lepszych i nie będą przecież stać w kolejce z plebsem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Są jeszcze oczywiście cwaniaki sebixy w bmw e36, ale na nich to szkoda strzepic ryja. Mnie to bardzo denerwuje jak stoję już 10 min w korku i nagle mi ktoś smignie z lewej. Także jak dla mnie powinna być zmiana w prawie, że postępowanie szeryfow jest słuszne i nie ma za to mandatów, bo skoro ktoś nie umie zachować się fair wobec innych to trzeba go ukrocic. #motoryzacja #polskiedrogi #stopcham #szeryfdrogowy #samochody #kodeksdrogowy #prawo
  • 33
@Stulejarz2137: Bait, ale odpiszę, bo może ktoś, kto faktycznie w ten sposób rozumuje przeczyta i coś do niego dotrze. Niedaleko mnie jest skrzyżowanie, na którym w każdym kierunku są po dwa pasy ruchu. Jednak w kierunku, który się najmocniej korkuje jakieś 800-1000m za skrzyżowaniem jest zwężenie do jednego pasa ruchu. Codziennie widzę w tamtym miejscu obrazek - tir na lewym pasie stoi na światłach, zapala się zielone, tir przejeżdża samo skrzyżowanie,
@wedfknjskvn: a jakie macie argumenty na suwak na autostradzie? Wyobraz sobie sytuację ze jednym pasem jedzie 100 samochodow jeden za drugim, mimo tego ze sa dwa pasy. Teraz zbliza sie zwezka i wymagacie zeby połowa ludzi zmieniła pas na lewy i mieszał sie caly ruch. Po co skoro to czy korek ma 3km czy 6km nie ma znaczenia na autostradzie?
@davidoff_OB: fakt, na autostradzie ma to mniejsze znaczenie. Ciężko znaleźć jakieś badania rzetelnie porównujące przepustowość w obu przypadkach. Moim zdaniem największym plusem w przypadku suwaka jest mniej odczuwalna "fala" w korku (przedstawione tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Suugn-p5C1M). Przy dwóch pasach jest o połowę mniejsze prawdopodobieństwo, że wszyscy z tyłu też będą musieli zahamować. Oczywiście w przypadku faktycznej jazdy na suwak, bez blokowania ludzi z jednego czy drugiego pasa.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@zortabla_rt: I właśnie wszystko się rozchodzi o to, żeby ustawiać się równomiernie na obu pasach i wjeżdżać 1 za 1 - wtedy jest sprawiedliwie, nikt się nie #!$%@? i nikt nie jest uważany za cwaniaka, bo nie da się ominąć czekających (chyba, że awaryjnym).
@aksal89 nic po edukacji jeśli ktoś nie zna drogi. Wtedy będzie jechał jeden za drugim.
Miałem sytuację w stolicy na ulicy Marymonckiej. Przeleciało ze 40 samochodów i żaden nie pokisił się by mnie wpuścić. Ot mentalność.