Wpis z mikrobloga

#holandia

Jaki jest najtanszy sposob na transport (oprocz pojscia pieszo, jechania rowerem i autostopem) z lotniska w Amsterdamie (Schiphol) do Eindhoven (moze byc na lotnisko albo na stacje kolejowa, obojetnie). Znalazlem FlexiBus za 15 euro w dwie strony, korzystal ktos z tej firmy? Czy lepiej zaplacic ponad 2 razy drozej (21 euro w jedna strone) i pojechac pociagiem?

I ktora opcja wygodniejsza i pewniejsza? Nie wiem jak w Holandii jest z punktualnoscia pociagow i autobusow, nigdy nie korzystalem.
  • 22
Czy lepiej zaplacic ponad 2 razy drozej (21 euro w jedna strone) i pojechac pociagiem?


@dnasstorm: lepiej zapłacić za pociąg. Na lotnisku jest terminal kolejowy, pociąg kursuje w ciągu dnia o ile dobrze pamiętam co 30 minut. Wysiadasz z samolotu, wsiadasz w pociąg i wysiadasz w centrum Eindhoven. Są raczej punktualne. Jeżeli coś jest opóźnione to prawie zawsze jest jakaś informacja - sprawdzić pociągi można na http://www.ns.nl albo http://www.9292.nl
@geuze: @PoProstuMichal: A czy w Holandii jest cos takiego, ze jak kupujesz bilet w dwie strony to wychodzi taniej? Bo wszedzie mi nalicza tak jakby dwa bilety w jedna strone i zadnej znizki nie ma. I czy lepiej kupic bilet przez internet czy kupic juz na stacji przy lotnisku? Bo chyba nie da sie biletu miec na telefonie, trzeba miec wydrukowany przez maszyne od biletow?
@dnasstorm: Bilet niestety trzeba mieć fizyczny (szok). Obojętnie czy kupisz go przez neta czy na stacji (cena chyba jest taka sama, czy tam 1 euro więcej za wydrukowanie biletu na stacji).

Zniżek jako takich (np w 2 strony) z tego co wiem nie ma
@PoProstuMichal: Ale te promocje to sa przypadkowe, tak? Nie mozna przewidziec kiedy sie pojawi? Bede lecial w lipcu wiec moze da sie ustawic jakis alarm cenowy, cos jak maja np. na skyscannerze odnosnie lotow. I jak pojawi sie promocja to wysla mi email, jest cos takiego?
@geuze a to tu możesz mieć trochę racji z tymi małymi wioskami, całej Holandii nie zwiedzałem chodziło mi głównie o prowincje nord Holland
pomijając już same połączenia miałem na myśli ten cały ich system.
wszystko połączone i współgrające, ze sobą na jednej karcie masz bilety na pociągi, tramwaje, busy, busy międzymiastowe, no i jak się mało jeździ to płacisz tylko za kilka przejechanych przystanków, a gdy regularnie to miesięczny

chciałbym kiedyś czegoś
@Kic3k ano ov chipkaart to mistrzostwo świata. Jak masz imienną, to można za grosze wypożyczyć jeszcze rowery na tej samej karcie bez żadnej kaucji czy abonamentu.

Za to generalnie ceny połączeń są wysokie, szczególnie pociągów.
@geuze rowery? o tym nie wiedziałem, jakieś specjalnie oznaczone punkty? w sumie to często przy dworcach mieli magazyny identycznych rowerów xd

miałem swoje to nie potrzebowałem, się teraz jakby się jechało w odwiedziny to dobrze wiedzieć że można :)
@Kic3k poszukaj pod hasłem ov fiets jak to działa. Ja jeszcze nie korzystałem, ale przy najbliższej wycieczce zamierzam zobaczyć co i jak