Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy, dostałem ofertę pracy, lepszą niż u aktualnego pracodawcy, 7 k netto (aktualnie 5 k netto), służbowe auto, większa możliwość rozwoju, większa firma, stricte związana z branżą, w której działam. Dodatkowe przejście na wyższe stanowisko tj. z kierownika ds. technicznych na kierownika ds. rozwoju. W jaki sposób odejść z klasą z aktualnej pracy (nowy pracodawca chce żebym zaczął od 1 lipca), w aktualnej pracy mam miesięczny okres wypowiedzenia, ale też sporo niedokończonych spraw i niestety nie mam żadnego następcy, któremu mógłbym od razu przekazać obowiązki. Czy lepszym rozwiązaniem jest powiedzenie nowemu pracodawcy, że mogę rozpocząć z nimi współpracę od 1 sierpnia i dać 2 miesiące aktualnej firmie na znalezienie nowego pracownika i czas na przekazanie obowiązków, czy też mieć ich w dupie i iść do nowej pracy nie przejmując się aktualną robotą? Firma, w której aktualnie pracuje dała mi szybki awans i poczuwam się do lojalności w stosunku do nich. Jak Wy to widzicie? Jak odejść z klasą, bez palenia za sobą mostów?
#praca #energetyka #rozwojosobisty #kiciochpyta #cv
  • 22
@kontaktron: zależy jak pójdzie rozmowa z drugą firmą, jeżeli zgodzą się poczekać to spoko. Jak nie to masz 2 wyjścia. Pierwsza to podejść do szefa i zaproponować rozwiązanie umowy za porozumieniem stron do końca czerwca. Jak się nie zgodzi to składasz wypowiedzenie (pamiętaj żeby to zrobić przed 1 czerwca).
@kontaktron: Podstawa to chyba trzymać się mimo wszystko tego 1 lipca, niczego nie przesuwać, żeby nie zrazić do siebie nowego pracodawcy. (Przynajmniej ja bym tak do tego podchodził). A najważniejsze to chyba prosto z mostu przedstawić jak wygląda sytuacja (nawet i w tym tygodniu) i złożyć wypowiedzenie zaraz w czerwcu. Powiedzieć że współpraca była naprawdę dobra, nie miałeś na co narzekać (jeżeli nie miałeś), no ale niestety, chcesz dalszego rozwoju gdzieś
@kontaktron: jak kolega wyżej napisał, z tym że idź i zarządaj 8,5k. Może dadzą i nie będziesz się musiał wdrażać. Chociaż z drugiej strony najlepsze auto to auto służbowe więc też to musisz liczyć. Ale zrób to dzisiaj albo jutro jak się z tym prześpisz. zawsze lepiej wygląda że dajesz im 5 tygodni a nie zapisany w umowie miesiąc. To już jakiś plus.
@adgebworthy: Sęk w tym, że nie chcę dłużej pracować w aktualnej firmie, krucha kondycja finansowa, brak perspektyw na rozwój. Nie ma najmniejszej szansy na to, żebym otrzymał w aktualnej firmie taką kasę jak dają w nowej.
@lukas12x: Dzięki, no właśnie te sentymenty są najgorsze, bo z dyrektorem z aktualnej pracy mam bardzo dobre relacje i nie chciałbym go zostawić na lodzie. Chociaż nie wiążą nasz żadne relacje poza pracą, więc z drugiej strony nie ma co się zastanawiać nad skutkami odejścia z aktualnej pracy.
@kontaktron: nie pal mostów ze swojej inicjatywy. Zawsze możesz pomóc przełożonemu półprywatnie nawet pracując w nowej firmie. Nie patrz na system relacji ludzkich wyłącznie przez pryzmat firmy, ludzie są ważniejsi.
Kilka razy zmieniałem wewnątrz branży pracę i zawsze zostawiałem po sobie dobre wrażenie, bo ludzie są najlepszym nośnikiem informacji. Nie wiadomo kiedy coś takiego zaplusuje, mi się takie podejście wielokrotnie zwróciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kontaktron: pogadaj z szefem jak człowiek z człowiekiem. Jeżeli nowa firma na Ciebie poczeka, a Tobie się nie spieszy to Twój pomysł nie jest zły. Złym pomysłem jest iść do szefa z tekstem dawaj więcej hajsu albo idę do konkurencji. Szef tez człowiek, jak oboje jesteście normalni to coś wymyślicie