Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki/Mirabelki, czy ktoś ma jakąś radę na pozbycie się uczucia głodu podczas redukcji? Nie mam dużo do zrzucenia, około 5 kg, sporo ćwiczę, ale waga ani drgnie. Mój problem głównie jest taki, że nie chcę rezygnować z treningów. Tylko niestety próba ograniczenia kalorii kończy się tym, że nie mam siły ćwiczyć, a nawet jak dam radę, to uczucie głodu po treningu jest nie do pohamowania i muszę bardzo dużo zjeść, bo inaczej aż mnie trzęsie i nie jestem w stanie zajmować się tym co mam do zrobienia (praca, dom itd.). Miał ktoś z Was podobnie i sobie jakoś z tym poradził?
#mikrokoksy #silownia #fitness #redukcja #dieta
C.....C - Drogie Mirki/Mirabelki, czy ktoś ma jakąś radę na pozbycie się uczucia głod...

źródło: comment_osXyG2icI12DLElHhgvKVVMurjWbNOnu.jpg

Pobierz
  • 19
@CelinaC: https://www.kfd.pl/leangains-intermittent-fasting-169479.html/ tak na szybko, tutaj tez jest sporo osób na IF. ale jak przyzwyczaisz sie do okna (pierwsze 3-5 dni ciężko) to potem idzie gładko. Mi bardzo odpowiada, bo praca wymaga wyjazdów i 'pominięcie śniadania' nie sprawia mi trudności :)
ja zaczynam jesć 12:30 i o 20:30 jeszcze kolacyjka na szybko. I w te 8-10 h łatwiej utrzymać reżim deficytu kcal
Spróbuj wpleść dodatkowe aktywnosci ;) ja zacząłem jezdzic np
@CelinaC: podobno Colon C hamuje głod ale osobiscie jeszcze nie testowalem.

Colon C zawiera łupiny nasion babki jajowatej (Plantago ovata), fruktooligosacharydy i przyjazne bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium. Takie połączenie jest optymalne dla jelit.

Łupina nasienna babki jajowatej (Plantago ovata) jest źródłem błonnika pokarmowego. Jest to włókno roślinne, które posiada zdolność pęcznienia w przewodzie pokarmowym. Babka jajowata korzystnie wpływa na pracę jelit i ułatwia wypróżnianie, a ponadto łupina babki
@sen_olimpii: jw. przyzwyczajenie się do okna na IF sprawia, że można sobie spokojnie pojeść i nie chodzi się głodnym. Ja nie jestem głodny rano, od 12:30 jem normalnie, jak o 20:30 skoncze kolacją to nie mam 'napadów głodu'. Można dostosowac. Zauwazylem sam (#niepotwierdzonebadania) że jak zacyznałem dzień sniedaniem o 7, to o 10 juz bylem glodny. A jak przesuwam śniadanie to głód przychodzi później
@CelinaC: Jeśli waga ani drgnie to dlatego, że dostarczasz więcej kalorii niż twój organizm potrzebuje. Wszystko co jest ponad twoje zapotrzebowanie spoczynkowe + ćwiczenia odkłada się jako tłuszcz. Jeśli chodzi o głód, to bardzo często to co czujemy i myślimy, że jest głodem, jest bardziej "uzależnieniem od jedzenia".

Według mnie najlepszym sposobem na pohamowanie uczucia tego "niby głodu" jest gazowana woda i pamięć o tym, że kiedyś ludzie głodowali od polowania
@CelinaC: może warto zasięgnąć konsultacji u trenera personalnego? Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, zatem analiza przez specjalistę to chyba najrozsądniejsze wyjście.

Pozdrawiam, Rudy z DrTusza