Wpis z mikrobloga

#motocykle

Mireczki, mam problem z akumulatorem w motocyklu.. i może ktoś z was mi coś doradzi.

Motocykl stał wcześniej w garażu, przez ostatni rok na noc zostawiam go na dworze (w zimę w garażu).
Po około 4 miesiącach takiego stania na dworze zaczęły się problemy z porannym odpaleniem (kręci 2-3 razy i potem trzeszczy) (Mniej więcej coś jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=5n2WXb2wx6Y).
Najciekawsze jest to że jak postoi na słońcu to czasami po południu odpali... (Podładowałem prostownikiem aku do oporu i po 2 dniach znowu to samo było)

Po wstawieniu go na zimę do garażu po 3 miesiącach te same objawy. Po wyczyszczeniu klem i podładowaniu (Początek kwietnia) do dzisiaj bez problemu startował. Dzisiaj rano znowu zaczęła się ta sama akcja że nie startuje (A wczoraj już coś ciężko kręcił)

Czy to oznacza że akumulator do wymiany czy problem jest gdzieś indziej?
  • 13
@solo_ta: Miałem odczucie że jak ciężko startuje a potem pojeżdże sporo to kolejny start (na zimnym silniku) idzie sprawniej.

@Hirvio44: Właśnie to mam zamiar zrobić, tylko naczytałem się że sporo osób wymienia dobre akumulatory bo problem leży gdzie indziej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rossecki: Trzeszczy przekaźnik rozrusznika. Cały prąd z prawdopodobnie nadającego się do wymiany akumulatora zabiera rozrusznik i brakuje go na wzbudzenie układu zapłonowego. Zmierz napięcie podczas odpalania.
@mDick: Na pełnym naładowaniu było ok 13V ale nie sprawdzałem co się dzieje jak postoi 2-3 dni, co ciekawe ładowanie prostownikiem zajmowało ~1.5h i prostownik stwierdzał że jest pełny

@w_gs: Jak mierzyłem to przy kręceniu schodziło na 2V.
@rossecki: Na bank akumulator trup, nie ma tutaj czego szukać. Podjedź do sklepu z akumulatorami i powiedz, że chcesz kupić nowe aku i może od razu po wymianie Ci sprawdzą, czy alternator ładuje nowe aku.