Wpis z mikrobloga

Mireczki, drogie Mirabelki

Niebawem będę z #rozowypasek w #lublin oraz w #zamosc i chciałbym Was zapytać gdzie jest fajne, godne polecenia miejsce na romantyczny spacer? Poszukuję jakiś stawów, lasów, okolic gdzie są zamki - mówiąc inaczej tam, gdzie jest cisza, spokój i piękna, otaczająca nas natura ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy nie byłem w Waszych pięknych okolicach zatem polecajcie tak, abym chciał tam wrócić! (myślę też o #sandomierz )

Dzięki!
  • 17
@rromantykk: Kazimierz polecam na tygodniu, podobnie Sandomierz i Nałęczów - w weekendy nawał turystów. Pod Kazimierzem są fajne wąwozy, polecam połączyć z wizytą przy źródłach i piknik na kocyku( ͡° ͜ʖ ͡°), np w Rogowie. Zamek to Krupe, ale czy jest romantyczny to nie wiem ( ) Ślicznie jest na Roztoczu (okolice Guciowa i Zwierzyńca), bardziej dzikie klimaty to Poleski PN. Wiele
@rromantykk co do Kazimierza to jest tam bardzo cicho i romantycznie jak nie pojedziesz tam w weekend, inaczej musisz iść w wąwozy żeby uświadczyć trochę ciszy :) Co do moich propozycji to nie mam Ci co polecic bo w jeden dzień to oblecisz całe miasteczko kilka razy :) Co do Lublina to często tam bywam ale w innych celach więc jedynie co mogę podpowiedzieć to zalew zemborzycki, bo na starym mieście ciszy
@rromantykk: Kazimierz teraz nie ma sensu, tam będzie wszystko tylko nie spokój :) To miasteczko w sezonie jest tak zadeptane jak Krupówki w Sylwestra :) Stoi się 30 minut w korku żeby wjechać :)

W Lublinie jak chcecie coś z dala od zgiełku to polecam Ogród Botaniczny, Skansen, i stary Cmentarz Żydowski. Oprócz tego Zamek i Stare Miasto, ale tam już raczej będzie ruch. Ale klimat jest świetny - warto zobaczyć
@mannoroth: @drewniana_elektroda: O takich mirków nic nie robiłem :) Problem w tym, Panowie, że będę służbowo właśnie pod koniec tygodnia + weekend. Będę kombinować aby uciec od ludzi, zrobię co w mojej mocy. Czasu mamy niezbyt dużo, bo w 4 dni Wasze okolice nie da się zwiedzić. To, co już napisaliście sprawia, że jestem pewien, że tamte okolice będę odwiedzać częściej. Roztocze spoko pomysł, ale ogarnę chyba okolice Nałęczowa i
@IgorK: Kaplica pod dębami wydaje się ciekawym miejscem :) Mogę tam zahaczyć jak będę jechać na Zamość, ogromne dzięki! :)
@wielki_wodzu_wioski: Na razie muszę kupić rower :D Ale transakcję mam sfinalizować w następnym tygodniu to mogę pomyśleć o czymś takim, dzięki!

Cholera... Jak tak wszyscy piszecie, jest tam tyle miejsc, że można spokojnie miesiąc urlopu brać :D