Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki! Jeden z moich widzów zasugerował mi ostatnio na facebooku, że powinienem zrobić #ama na Wykopie. Co Wy na to? Czy będzie zainteresowanie?

Wiele osób prawdopodobnie nie ma pojęcia kim jestem i czym się zajmuję, także wyjaśniam:
- jestem dziennikarzem, tworzę program podróżniczy "Ten Świat Jest Nasz". Opowiadam w nim o najbogatszych i najszybciej rozwijających się miejscach na świecie.
- w pierwszej serii odwiedziłem Hongkong, Chiny i Chile (a także dodatkowo, jako odcinku bonusowe Lwów i Wilno - w ramach bliskiej i taniej praktyki dziennikarskiej)
- stworzyłem również pierwszy polski program podróżniczy w technologii VR ("Ten Świat Jest Nasz VR 360°"). Making-ofy mojego konwencjonalnego programu nagrywałem w VR.
- prowadzę aktualnie zbiórkę pieniędzy na realizację drugiej serii mojego programu w serwisie Polak Potrafi. Zebrałem już prawie 25 000 zł - wsparło mnie ponad 300 osób. Zbiórka odbywa się pod hasłem stworzenia programu, który rozmachem, jakością i treścią przewyższy produkcje telewizyjne. Będzie bardzo ciężko (wiadomo - budżet), ale podobno wszystko zaczyna się od marzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- w drugiej serii zamierzam odwiedzić Tajwan, Botswanę i Singapur. Dodatkowo europejskie mikropaństwa - np. Liechtenstein

To co, AMA ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

#ama
  • 7
@wojciechsiryk: Czy uważasz, że po studiach ekonomicznych i kilkuletnim doświadczeniu w analizie biznesowej - można na luzie szukać pracy w Singapurze? Z utęsknieniem czekam na serie z tegoż państwa-miasta ()
Przydałby się jakiś mecenat, bo jakość produkcyjna i edukacyjna stoi na naprawdę wysokim poziomie. Chociaż, nie ukrywajmy, więcej widzów przyciągnie barwny Fazowski, niż mega rzeczowy Siryk. Szkoda, że prawdopodobnie nie starczy na Botswanę, bo to bardzo ciekawy przypadek jak na warunki afrykańskie, o którym większość osób nie ma pojęcia.

Pytanko cebulowe: kiedy można się spodziewać upominków z polakpotrafi?
@JanKalwin: zaraz po zakończeniu zbiórki każdy wspierający otrzyma e-mail z prośbą o adres do wysyłki :-)

Spokojnie - będę bardziej barwny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To może tak jak napisałem wyżej - wstrzymajcie się z pytaniami do jutra, do oficjalnego AMA, bo zdaje się tak zawsze odbywa się AMA, tzn. jako znalezisko, a nie na mirko?
Proszę nie odczytywać tego jako zarzut, to zwykła obserwacja, ludzie zawsze będą wybierać to, co bardziej przystępne i niezobowiązujące niż rzecz wymagającą uwagi, choćby bardziej merytoryczną.

A że uważam program za użyteczny i zwyczajnie chciałbym aby takie produkcje były popularyzowane (kosztem patostreamingów choćby), to robię wszystko, aby swoją cegiełkę dołożyć: reklamowałem znajomym, na forum, dałem suba i wspieram na pp.