•  

Jeżeli wejdziecie na stronę https://usatoday.com z unijnego adresu IP, przekieruje was do https://eu.usatoday.com Treść jest ta sama, ale strona nie śledzi użytkownika i nie posiada absolutnie żadnych reklam. Adblock wskazuje na 0 blokowanych treści. Jankesi woleli stworzyć nową stronę, niż dostosować obecną do RODO xD. Pojawia się pytanie jakie dane zbierają na swojej podstawowej stronie, skoro nie chcą tego ujawnić?
    Thx EU
    #rodo #ciekawostki #eu #uniaeuropejska #gdpr

źródło: i.imgur.com

•  

@grim_fandango: Antyuniarz wyklęty przemówił. Mam nadzieję, że jakoś przeżyjesz te nowe przepisy.

•  

@FilozofujacaCalka: ja myślę, że on od 4 godzin walczy z rozległym krwotokiem

•  
      s......t

+3

@FilozofujacaCalka: tylko czemu UE na jedną dobrą ustawę typu jak ta dot. RODO, wprowadza 5 jakichś innych gówien ale odwala inne cyrki? :/

•  
      s......t

+9

@FilozofujacaCalka: przykłady z imbami to przyjęcie milionów ludzie o których nie mamy żadnych informacji, nie mają paszportów, nie mają pewnie żadnych szczepień, pozwalanie statkom na wyławianie ludzi z wybrzeży Libii.
      Brak wspólnego planu dotyczącego energetyki, odnawialnych źródeł energii, popieranie wszechobecnego alkoholu nt brak legalizacji chociażby miękkich narkotyków, głupota z ustalaniem jak powinna wyglądać paczka papierosów, zakaz wędzenia w dymie, NS1, NS2, wiele można by pisać to tak z grubsza

•  

brak legalizacji chociażby miękkich narkotyków

@stillhet: cpuny nie powinny miec glosu

•  
      s......t

+14

@su1ik: nie biorę żadnych narkotyków, nie palę papierosów, wypijam z 5 piw rocznie. Chętnie pogadam nt szkodliwości alkoholu i przestępstwach wszelkiej maści popełnianych po alkoholu tj gwałtach, rozbojach, kradzieżach i innych w stosunku do innych używek.

•  

@stillhet: nie wiem czego nie zrozumiales. cpuny nie powinny miec glosu

•  
      s......t

+39

@su1ik: a jednak mają, wystarczy spojrzeć na to jakie spustoszenie robi alkoholizm w Polsce

•  

@stillhet: Brak wspólnego planu w sprawie energetyki, legalizacji i wielu innych rzeczy to rzeczywiście problem ale wynikający ze zbyt małych uprawnień UE. Unia może w tej kwestii niewiele, zwłaszcza gdy interesy jej członków są rozbieżne. Najnowszy przykład to chociażby pogawędka Zuckerberga z europosłami - UE nie ma możliwości zmuszenia ludzi do stawienia się przed Parlamentem czy Komisją, więc musieli zgodzić się na warunki cyborga, czyli bardzo krótki czas i jedna odpowiedź na wszystkie pytania bez możliwości zadawania dodatkowych pytań. Nord Streamy też są tego konsekwencją. Zamiast głosu Unii są rozbieżne głosy Polski i Niemiec.

Uchodźcy to akurat skomplikowany temat ale tak po krótce: problemu by nie było gdyby Unia nie musiała się pytać każdego państwa o zgodę na przyjęcie uchodźców. Ta śmieszna ilość, ktorą zgodziła się przyjąć Kopacz nie zrobiłaby w Polsce żadnej różnicy. Samo ABW potwierdziło, że jest w stanie sprawdzić każdego uchodźcę. No ale do władzy dorwali się populiści i cała masa uchodźców jest w kilku krajach UE. A to, że w Niemczech jest problem z ich identyfikacją to już zależy od polityki imigracyjnej Niemiec. Domyślam się, że ciężko sprawdzić tak wielką liczbę osób.

Pytanie co zrobić z tymi uchodźcami? Przyjąć ich z ryzykiem, że wśród nich są terroryści? Odesłać na pewną śmierć albo żeby z braku wyboru zasilili szeregi ISIS? Tak jak mówię, gdyby UE była w tej kwestii solidarna, problem byłby zdecydowanie mniejszy. Nie mówiąc o tym, że nikt nie zabrania deportować imigrantów, którzy odmawiają szczepień albo potwierdzi się, że są terrorystami.

O dymie wędzarniczym się nie wypowiem bo nie siedzę w temacie. Z tego co słyszałem ma to związek z rakotwórczymi substancjami w tym dymie.

•  
      s......t

+5

Z tego co słyszałem ma to związek z rakotwórczymi substancjami w tym dymie.

@FilozofujacaCalka: szkoda że bardziej rakotwórcze papierosy są wciąż legalne, natomiast wędzenie na dymie nie jest? Natomiast wędzenie na sztucznym dymie i inne bajery jest już legalne

Pytanie co zrobić z tymi uchodźcami? Przyjąć ich z ryzykiem, że wśród nich są terroryści? Odesłać na pewną śmierć albo żeby z braku wyboru zasilili szeregi ISIS? Tak jak mówię, gdyby UE była w tej kwestii solidarna, problem byłby zdecydowanie mniejszy. Nie mówiąc o tym, że nikt nie zabrania deportować imigrantów, którzy odmawiają szczepień albo potwierdzi się, że są terrorystami.
      Żyjemy w państwach prawa, UE ma prawa jak i obowiązki. Jestem za pomocą uchodźcom ale tych jest garstka. Setki tysięcy ludzi jest z Afganistanu, Pakistanu, Libii i innych krajów.
      W ogóle z czego się bierze ta fala emigrujących ludzi? Upadła Libia w 2011 jak i Tunezja m.in dzięki Francji która rozwaliła tamtejszych przywódców żeby czerpać zyski. Niech oni za to odpowiedzą.
      Dodatkowo Polska przystępując do strefy Szengen musiała spełnić wiele warunków, co chwila było słsyzęć narzekanie na Polskę jak to dziurawe będą granice na wschodzie i masowo będa wpuszczani imigranci z Ukrainy czy Rosji. Polska temu sprostała, a co robią Włochy?

Dlaczego taka Rosja najechała nieutralny kraj czyli Ukrainę, zabrała im ziemię - Krym, to ich ludzie zestrzelili pasażerski samolot holenderski a UE nadal z Rosją współpracuje? Dlaczego UE tak chętnie nie sprowadza uchodźców ze wschodniej Ukrainy którzy też są na wojnie?

M.in do tych spraw przydałoby się wojsko ale wojsko w Niemczech to jest żart. Dlatego Rosja czy USA robią co chcą na bliskim wschodzie, mając gdzieś UE bo ich te sprawy nie dosięgną. UE powinna mieć możliwości finansowe jak i militarne żeby współpracować zarówno z Izraelem, Turcją czy Iranem jak się to opłaca a nie być popychadłem USA.

•  
      s......t

+1

@FilozofujacaCalka: inna sprawa to wiele problemów z waluta euro które są przypudrowane mocno, hipokryzja dot. uznania Kosowa(!!) przez niektóre ważniejsze państwa w UE

•  

@stillhet bardzo mądrze prawisz mireczku, szanuję

+: s......t
    •  

@FilozofujacaCalka Trochę mnie śmieszy to, jak masowo walczono z ACTA, a dzisiaj ludzie mają tak raczej gdzieś przetwarzanie danych osobowych czy śledzenie w przeglądarkach i profilowanie. Dla przeciętnego Kowalskiego ta druga kwestia jest dużo, dużo ważniejsza. No ale zawsze się można pośmiać z Eurokołchozu 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
      Społeczeństwo wychowane w czasach nowych technologii nie równa się społeczeństwu świadomemu tych technologii. Taka "dobra umiejętność obsługi MS Office" w CV, ale do kwadratu.

•  

Pojawia się pytanie jakie dane zbierają na swojej podstawowej stronie, skoro nie chcą tego ujawnić?
      Thx EU

@FilozofujacaCalka: No jakie dane można zbierać jak ktoś wejdzie z kompa na stronę www? Imię, nazwisko, długość knagi? Weź się zastanów a nie piszesz pierdoły jak totalny amator i jeszcze januszerka cię plusuje.
      Może po prostu olali obowiązek ujawnienia wszystkich partnerów reklamowych bo jakieś urzędasy z Europy wymyślili sobie coś, a ruch jaki mają z tego kontynentu to jakieś 0,02% więc można śmiało olać ciepłym moczem koszt dostosowania się do tych niezrozumiałych wymogów. Już łatwiej postawić klona bez reklam.
      Inni całkowicie zablokowali ruch z UE i tyle. To też taka trochę manifestacja niezależności, mają na to wy je ba ne.

•  
      l........c

0

No jakie dane można zbierać jak ktoś wejdzie z kompa na stronę www?

@arczer: czasami można przejąć komputer ;)

•  

Pojawia się pytanie jakie dane zbierają na swojej podstawowej stronie, skoro nie chcą tego ujawnić?

@FilozofujacaCalka: wszystkie ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@FilozofujacaCalka: haha portal informacyjny który ładuje się natychmiast i nie ma żadnych bannerów, ale dziko ( ͡° ͜ʖ ͡°). Odzwyczailiśmy się od normalności

•  

@FilozofujacaCalka: zarządzanie danymi to problem chociażby była to lista adresów IP. Tym bardziej, że informacje mogły zbierać reklamy na co oni do końca nie muszą mieć kontroli. Tak czy siak musieliby zrobić alternatywną wersję dla europy i sam sobie odpowiedz, czy łatwiej wyrzucić wszystkie kontenery sprawiające potencjalny problem czy przerabiać je aby dostosować do prawa UE. Prawdopodobnie jeśli zysk z reklam jest wart zachodu za jakiś czas dostosują frontend do rodo i na europejską stronę wrócą kontenery z reklamami (albo po prostu się wypełnią, bo mogą nadal tam być - nie chce mi się zprawdzać).

•  

@stillhet: ci ludzie są zgodni z RODO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      S........7

0

@FilozofujacaCalka: Ale nie rozumiem, dlaczego niby amerykański portal ma się dostosowywać do unijnych przepisów? To problem, ludzi którzy korzystają. Przecież każda strona w internecie, jest dostępna wszędzie na świecie. To co, portale mają się dostosowywać, do każdego prawa uchwalonego w każdym kraju? xDD Przecież to absurd! Ja, na ich miejscu, bym olał sprawę.

•  

@FilozofujacaCalka: RODO to absurd i tworzenie zbędnej biurokracji. Przede wszystkim serwisy internetowe nie są akcjami charytatywnymi i muszą zarabiać a reklamy są w zasadzie jednym z niewielu sposobów na zarobek i zachowanie bezpłatnej treści.
      Jaranie się tym, że UE wymyśla kolejne kłody pod nogi firmom jest po prostu żałosne i pokazuje jaki stan świadomości mają osoby popierające to co stało się z UE/projektu wspólnoty narodów Europy w ostatnich latach.

Uchodźcy to akurat skomplikowany temat ale tak po krótce: problemu by nie było gdyby Unia nie musiała się pytać każdego państwa o zgodę na przyjęcie uchodźców. Ta śmieszna ilość, ktorą zgodziła się przyjąć Kopacz nie zrobiłaby w Polsce żadnej różnicy. Samo ABW potwierdziło, że jest w stanie sprawdzić każdego uchodźcę. No ale do władzy dorwali się populiści i cała masa uchodźców jest w kilku krajach UE. A to, że w Niemczech jest problem z ich identyfikacją to już zależy od polityki imigracyjnej Niemiec. Domyślam się, że ciężko sprawdzić tak wielką liczbę osób.

@FilozofujacaCalka: hahaha.
      Problemu by nie było jakby niedorozwinięci politycy państw południowej Europy wykonali przepisy między innymi NATO o ochronie granic sojuszu. Ci ludzie nie mieli prawa się znaleźć w Europie i gdyby te kraje wypełniły zobowiązania to ten problem własnie by nie zaistniał.
      Jeśli uważasz, że Eurokołchoz powinien robić co chce to po co w ogóle rządy, może od razu zaplanuj sobie rząd centralny w Brukseli. Ttylko nie zdziw się potem jak 3/4 krajów zrobi sobie Exit jak UK.

+: S........7
    •  

@FilozofujacaCalka: Kto powiedział że nie chcieli ujawniać? Może poszli po linii najmniejszego oporu.
      Jak zacząłem czytać wytyczne odnośnie takich prostych rzeczy jak analityka googla czy widget Facebooka/Twittera to sam się poddałem i na moich stronach blokuję wszystkie ciastka i JavaScript dopóki nie wyrazisz zgody.

Kompletnie jestem odcięty od przychodu z reklam i jakichkolwiek statystyk (2/3 ludzi nie wyraziło jak dotąd - to jedyna statystyka jaką mam :D) bo informacje w sieci są tak sprzeczne że dopóki sytuacja się nie wyklaruje, nie mam zamiaru niczego robić opt-out (a wygląda na to że po pewnej rekonfiguracji np. GA tak mógłbym zrobić).

•  

@FilozofujacaCalka: Ale to szybko śmiga! ŻĄDAM WIĘCEJ TAKICH STRON

•  

@FilozofujacaCalka: tylko zastanawia mnie jedno. Zupełnie serio pytam. Czemu strona amerykańska musi się dostosowywać do unijnych przepisów?