•  

Chyba najsympatyczniejszy mail z #rodo jaki dostałem.

Zawołam przy okazji @grim_fandango, który twierdzi że żyjemy w "skansenie" w którym nic nowego nie powstaje przez biurokrację i eurokomunistów.

pokaż spoiler Czekam na komentarze w stylu: "oczywiście że się cieszą, to przecież niemiecka firma, a IV Rzesza Europejska jest na pasku Berlina, gdzie pracują sami politycy o orientacji proniemieckiej, jak np. Tusk"

#gdpr #ue #polityka #4konserwy #neuropa

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: Screenshot_20180526-121245.png

•  

@wolodia przecież na tym polega dobry marketing, by firma kojarzyła ci się pozytywnie. Nie zmienia to faktu, że na wdrożenie RODO w biznesie poszła absurdalna forsa. Ta forsa mogłaby pójść na podwyżki, nowe oprogramowanie i milion innych rzeczy, a poszła na to, by chronić się przed nowym narzędziem łupienia w rękach opresyjnego państwa.b

•  

@Pantokrator: No racja - ile pieniędzy na podwyżki (w korpo głównie dla zarządu) mogliby zarobić, gdyby wolno im było robić z danymi osobowymi co im się tylko podoba. Cholerne regulacje!

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy ile pieniędzy tracą korporacje na opresyjnej działalności państwa.

•  

gdyby wolno im było robić z danymi osobowymi co im się tylko podoba

@wolodia: Co nie? Kiedyś dane osobowe mogły się walać po całej firmie bez jakiegokolwiek nadzoru, a teraz trzeba wszystkiego pilnować żeby nie ukradli. Skandal!

•  

@wolodia hahaha, a ty wiesz, że akurat jedyny budżet, którego nic raczej nie rusza, to podwyżki dla zarządu? Więc powodzenia lewaku, to nie zarząd dostanie mniejsze podwyżki, tylko cała reszta. A dla twojej informacji, korporacje akurat podwyżki potrafią dać spore, ale jak dochodzą kosmiczne koszty generowane przez UE (jeszcze doszła kretyńska dyrektywa odnośnie sprzedazy ubezpieczeń) to trzeba szukać oszczędności i te oszczędności najmocniej odczuwa nie prezes, tylko szeregowy pracownik.

Wcześniej niby mogli zrobić co chcieli (gówno prawda tak w ogóle) a nie znam nikogo, komu by to zaszkodziło. Za to RODO zaszkodzi całej gospodarce. Ale skretyniałe bezrobotne lewactwo cieszy mordę, bo dojebali prywaciarzowi :D

•  

@Pantokrator: Podsumowanie Twojej logiki: korporacje są chciwe i szukają oszczędności na szeregowych pracownikach. Dlatego rządy nie powinny w jakikolwiek sposób regulować korporacji, gdyż prawdopodobnie korpo nie przejedzą każdego dodatkowego zysku na premiach zarząd czy dywidendach, ale odrobina skapnie pracownikom.

I nie, nie "dojebali prywaciarzowi". Firmy, które uczciwie traktował dane osobowe swoich pracowników, nie mają większych problemów z dostosowaniem się.

•  

@wolodia: Europa dostosowuje rodo, a w tym czasie Elon Musk, ulubieniec wykopu, w USA konstruujue rakiety na Marsa :D

•  

@wolodia: niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy co było trzeba robić przed wprowadzeniem rodo.

pokaż spoiler to że nikt tego nie robił to inna sprawa

•  

@grim_fandango: Wszystko by się udało gdyby nie te cholerne RODO!

•  

@wolodia mają. Szkolenia, procedury, nowe etaty, szyfrowanie komputerów, modyfikacje stron internetowych. A korporacje są chciwe z natury, tak działa biznes. Nie jest winna korporacja, tylko debil prawodawca, który jak pisałem dowala szeregowemu pracownikowi, myśląc, że prywaciarz się posra z frustracji, jak zobaczy nowe przepisy, bo taki jest ich jedyny sens - dowalić biznesowi. Korpo nie może przejeść zysku, bo wtedy nikt nie będzie chciał w nim pracować. Ale takie dylematy nie dotyczą fizycznych, urzędasów, artystów, nierobów i studenciaków, czyli typowego lewicowego elektoratu.

•  

Nie zmienia to faktu, że na wdrożenie RODO w biznesie poszła absurdalna forsa. Ta forsa mogłaby pójść na podwyżki, nowe oprogramowanie i milion innych rzeczy, a poszła na to, by chronić się przed nowym narzędziem łupienia w rękach opresyjnego państwa

@Pantokrator:

Chroni się prywatność - źle bo absurdalna forsa idzie na wdrożenia
      Nie chroni się prywatności - hur dur korporacje zbieraja o nas wszystkie dane

I weź dogódź suwerenowi..

+: Fren, tyrald
    •  

@alex-fortune ja nie narzekałem na to, co się działo z moimi danymi, więc o co ci chodzi? Nie odpowiadam za cudze poglądy.

•  

@grim_fandango: Europa po prostu nie zaprząta sobie głowy rozwojem technologii sprzed 70 lat