Wpis z mikrobloga

Jest na pokladzie jakiś samochodowy świr od #subaru? Mamuśka upatrzyła sobie Legacy 2.5 z 2003 roku w automacie, ale z takimi autami nigdy nie miałem nic wspólnego, wiec chciałbym kogoś zapytać o kwestie eksploatacyjne, typowe bolączki modelu, jakieś informacje w jakich wersjach to wychodziło to auto (i co znaczy GT na klapie), oraz na co zwrócić uwagę przy oględzinach, bo w internecie ciezko jest mi coś znaleźć konkretne informacje.
#samochody #motoryzacja #kiciochpyta
  • 6
@Tarzan_boj wklej to samo około 11, jak więcej ludzi wstanie, bo mnie też Legacy chodzi po głowie. Jedyne co wiem na pewno, to to, że (jak większość Japończyków z tego okresu) lubi je ruda. Jeszcze dla pewności - to ta generacja 1999-2003, czy 2003-2008? Bo chyba właśnie w 2003 była zmiana modelu
@Tarzan_boj no to ja też o tej myślę. Z tego co sam znalazłem - automaty podobno trwałe, ale niestety 4 biegowe tylko. Auto generalnie bezawaryjne, niestety dużo pali (13l to raczej norma). Mój brat jeździł parę lat 2gen 2.0 i tylko rdza dawała się we znaki. No i tylko 2.5 warto brać pod uwagę, 2.0 zdecydowanie za słaby. W wersjach wyposażenia niestety się nie orientuje ( ͡° ʖ̯ ͡°
@Tarzan_boj: mam od kilku lat Outback z 2007 z silnikiem 2.5 w automacie. Auto praktycznie bezawaryjne ale samochód robi ok 5k km/rok. Na trasy nadaje się średnio ze względu na duże spalanie i 4 biegi. W mieście ok 12 -13l /100. Przed zakupem sprawdziłem stan w ASO - chyba warto, bo powiedzieli mi, że będzie ok i jest.