Wpis z mikrobloga

#neuropa #prawo #polityka

Takich szeryfujących Prokuratorów Generalnych nam trzeba!

Wywiad z Lechem Kaczyńskim dla GW z 2000 r.

Agencje towarzyskie działają w Polsce legalnie. Pan chce być stróżem prawa czy moralności?

- Czerpanie korzyści z nierządu jest przestępstwem. Ludzie mają też prawo do spokoju we własnym domu, choć prawo to jest zdecydowanie zbyt słabo chronione przez przepisy.

Dziś jednak zło przejawiające się w wyrządzeniu komuś krzywdy uchodzi za rzecz banalną, bez większego znaczenia. Prawa człowieka - których, rzecz jasna, nie kwestionuję - są interpretowane całkowicie jednostronnie, wyłącznie na korzyść sprawców przestępstw, agresorów. Bywa, że w sprawach oczywistych najmniejsze, wręcz wymyślone, wątpliwości są tarczą dla wyjątkowo okrutnych i zdegenerowanych przestępców.

Przykład z Wrocławia. Brutalnie zgwałcono, a później zamordowano piętnastoletnią dziewczynkę, właściwie jeszcze dziecko. Znaleziono jej ciało z rozerwanymi narządami rodnymi. I prokurator powiada pełnomocnikowi rodziny, że co najwyżej może jednemu ze sprawców postawić zarzut gwałtu. Są ślady zębów tego zbira, ślady DNA, wszelkie możliwe znaki - i nie można postawić zarzutu.

Taki sposób interpretacji praw człowieka, które czynią przestępców bezkarnymi, a ofiary bezbronnymi, stanowi zagrożenie dla porządku społecznego. I mówi to panu człowiek, który w PRL sam walczył o przestrzeganie praw człowieka.


http://wyborcza.pl/7,75968,23460754,lech-kaczynski-chce-byc-kreatorem-nowej-mody.html
  • 17
@stekelenburg5: A kiedy prokuratura zebrała dowody w tej sprawie? Za czasów kiedy Kaczyński był ministrem czy jednak wcześniej zanim nim został ? Drugie pytanie. Co stało się w sprawie Komendy w 2011 roku kiedy prokurator zgłosi przełożonym że zaszła pomyłka i Komenda jest niewinny? Jak zareagowali przełożeni ?
A kiedy prokuratura zebrała dowody w tej sprawie? Za czasów kiedy Kaczyński był ministrem czy jednak wcześniej zanim nim został ?


@drMuras: nie wiem, a jakie to ma znaczenie dla krytycznej oceny tego typu szeryfowania?

Co stało się w sprawie Komendy w 2011 roku kiedy prokurator zgłosi przełożonym że zaszła pomyłka i Komenda jest niewinny? Jak zareagowali przełożeni ?


@drMuras: również nie wiem i również zapytuję, jakie to ma znaczenie
@stekelenburg5: Ma znaczenie fundamentalne. Przecież to nie jest tak że kiedy minister obejmuje stanowisko to zarządza powtórne zbieranie dowodów od prokuratorów. Raczej ufa im że rzetelnie wywiązali się ze swoich obowiązków. Dowody prokuratorzy skończyli zbierać zanim Kaczyński został ministrem , tak więc to na nich spoczywa cała wina. W 2011 roku za czasów kiedy ministrem sprawiedliwości był Kwiatkowski prokurator chciał śledztwa, które by zweryfikowały dowody w sprawie Komendy. Zamiast tego odebrano
Ma znaczenie fundamentalne. Przecież to nie jest tak że kiedy minister obejmuje stanowisko to zarządza powtórne zbieranie dowodów od prokuratorów. Raczej ufa im że rzetelnie wywiązali się ze swoich obowiązków. Dowody prokuratorzy skończyli zbierać zanim Kaczyński został ministrem , tak więc to na nich spoczywa cała wina.


@drMuras: czy ja powiedziałem, że Kaczyński powinien kazać zbierać nowe dowody? Problem jest z presją, jaką jego osobista, wyrażona publicznie (po co?) ocena dowodów
@stekelenburg5: Próby zrzucenia winy na Kaczyńskiego za karygodny wyrok na Komendzie - typowe dla GW , tak jakgdyby sam odrzucał dowody w postaci badania DNA i pisał akt oskarżenia. Wieloletnia tresura czytelników wyborczej i tak wywoła odruch Pawłowa. Pojawią się nazwisko Kaczyński już piana z pyska leci - fakty są nieistotne
@drMuras: podobnie można powiedzieć, że PiS uprawia nie od dziś tresurę społeczeństwa. "To ja, minister i PG będę pokazywał Wam brutalne przestępstwa i siebie w roli szeryfa. Wzmocnijmy moją pozycję wobec sądów i prokuratury, bo bez tego tego typu przestępcy zawsze będą umykać. A jak sprawa skończy się uniewinnieniem, to i tak przecież nikt nie będzie o tym pamiętał".
Próby zrzucenia winy na Kaczyńskiego za karygodny wyrok na Komendzie - typowe dla GW , tak jakgdyby sam odrzucał dowody w postaci badania DNA i pisał akt oskarżenia.


@drMuras: Nikt nie zrzuca na niego wyłącznej winy, bo winnych jest więcej.
Ale nie widzisz problemu gdy prokurator generalny publicznie i po szeryfowsku, już wskazuje winnego i mówi, prawa człowieka stoją sprawiedliwości na drodze, że są interpretowane na korzyść przestępców, że wątpliwości są
@stekelenburg5: No cóż... skisłem. Skisłem absolutnie. Sprawa Komendy wypływa na wierzch, cały naród łapie #!$%@?, Zero i przyboczni już planują krucjatę w intencji pomszczenia niewinnie skazanego, bo to przecież dla pana ministra idealna okazja polansić się w mediach...

...i lipa - okazuje się, że w sprawę zamieszany był Lechu - po raz kolejny udowadniając, że zwiększanie kompetencji ministra, zwłaszcza w kontekście możliwości "zdalnego sterowania", to... błąd, spory błąd - bo politycznie
@stekelenburg5 śmiejecie się że rządowa telewizja ciągle powtarza iż wszystko jest winą 8 lat rządów platfusów a sami używacie takiej samej retoryki w drugim kierunku, za skazanie komendy odpowiadają ludzie, ludzie znani z imienia i nazwiska bo się pod tym podpisali, ludzie z Twojego środowiska @stekelenburg5, środowiska zepsutego i zegniłego, wymiar sprawiedliwości jest śmierdzącym zegniłym jajkiem, i to jajko wsadziło Tomasza, nie Kaczyński, to wy, zepsuci gówniarze ubierający togi i nazywający
za skazanie komendy odpowiadają ludzie, ludzie znani z imienia i nazwiska bo się pod tym podpisali


@41B937B: Kaczyński zwolnił poprzednich prokuratorów, którzy nie chcieli oskarżać, mówił publicznie, że gość powinien być oskarżony, i że będzie naciskał na to, a nowi prokuratorzy po czystce oskarżyli Komendę.

To jest idealna sprawa pokazująca dlaczego polityków nie można dopuszczać do sądownictwa.