•  

1. Bądź #programista15k
    2. Wygoda pracy to podstawa więc zamów komputer za całą swoją miesięczną wypłatę (a nawet troche więcej)
    3. Przypomnij sobie, że kiedyś byłeś miło obsłużony w lokalnym Januszexie komputerowym
    4. Godząc sie z tym, że jestem kilkaset zł w plecy zamów tam kompa zamiast przez internet, niech mają. Przy takich fanaberiach jak szklana, robiona na zamówienie w amerykanskiej manufakturze, ścianka obudowy za 2,5k to i tak pikuś.
    5. Wszystko poszło sprawnie i działa super
    6. Mija troche ponad rok.
    7. Brat zamawia jakiś biedakomputer za 3k dla siebie. Wszystko na #morele by było tanio bo nie jest #programista15k
    8. Zamawia na mój adres bym mu złożył i przywiózł przy następnej wizycie u niego
    9. Co się nie robi dla rodziny:) Nawet dokładam mu drugiego SSDka z mojego starego kompa bo bez M2:).
    10. Okazuje się, że nie zamówił aktualizacji BIOSu pod najnowszego Ryzena i nic nie działa
    11. Idź do Januszexa komputerowego z pytaniem czy nie zaktualizują bo nie masz żadnego starszego Ryzena by to zrobić samemu
    12. Pracownik odpowiada, że oni składają kompy tylko na Intelach i nie mają żadnego Ryzena by to zorbić.
    13. Dzwoń do kumpla, który pracował we wszystkich sklepach komputerowych w mieście jako serwisant by coś poradził.
    14. Mówi, że to robią na pewno w Januszexie komputerowym bo oni tam tylko na samych Ryzenach kompy składaja, ale osobom, które zakupiły komputerowe części przez neta, szczególnie na #morele, ściemniają, że nie robią.
    15. Wkurw się mocno
    16. Idź do Januszexa i poproś właściciela na rozmowę.
    17. Wygarnij mu, że kupowałeś kompa za 15k rok temu a teraz robią cie w chuja i nie chcą zrobić głupiej aktualki BIOSU, że nigdy u niego nic nie kupisz i będziesz wszystkim odradzał tam kupno czegokolwiek. Właściciel daje opieprz pracownikowi, że nie poznał dobrego klienta sprzed roku i obiecuje zabrac mu premię. Chce zrobić aktualke za free.
    18. Podziękuj bo aktualka dawno zrobiona gdzie indziej, gdzie ktoś dzięki temu zarobił. Uświadom sobie jedną z przyczyn dlaczego upadają kolejne lokalne sklepy komputerowe.

#truestory #takbylo #gownowpis