Wpis z mikrobloga

@nabavzbjl: chodzi o to ze te lotnisko juz sie buduje i bedzie konkurencyjne, a nasze to jeszcze dlugo dlugo poczeka. Biorac pod uwage ogromne lotnisko w berlinie i przeogromne w turcji nie za bardzo widac sens budowy ogromnego lotniska w polsce bo nawet nie wiadomo czy beda chetni
@nabavzbjl: raczej proponowalbym zrobic mniejsze lotnisko skoro jest problem z przepustowoscia okecia, ale robienie mega lotniska to bajeczka. Niemcy zaczeli swoje budowac w 2006. To tylko pokazuje problemy jakie moga sie pojawic.

Warto tez popatrzec na air radar i na ilosc aktualnie obslugiwanych samolotow na okeciu. Wyglada to smiesznie przy paryzu czy frankfurcie.( ͡° ͜ʖ ͡°). Naprawde nie wiem co mielibysmy obslugiwac
@nabavzbjl: @kodyak: przypominam, że lotnisko w Berlinie pierwotnie miało być otwarte przed Euro 2012. W obecny termin, tj. 2020 nikt trzeźwo myślący nie wierzy. W sumie ludzie przestali wierzyć w jakieś zapewnienia po 4-5 przełożeniu terminu otwarcia.

Co do Okęcia do jest problem ilości pasów startowych oraz nocnych lotów. Możliwości tego lotniska wypełnią się za 2-3 lata. Może nawet szybciej.
@imateapot: Wiesz w czym jest kłopot? W tym, że skupiasz się na przepustowości WAW (masz z resztą rację), a nie na antypolskiej, niemieckiej mentalności tego żałosnego pionka, wystawionego do wyborów, bo wygląda tak, że warszawskie, lewackie korpolemingi się z nim zidentyfikują.

@nabavzbjl: też jestem z Warszawy. Tyle tylko, że:
a) altualnie "porty lotnicze", dzięki PiS blokują rozwoj Modlina, co mi się bardzo nie podoba
b) chcą zaorać Okęcie "ot tak" i sprzedać je deweloperom
c) postawić CPK bez planów

W mojej opinii powinni pozwolić na eozwój Modlina i wolną konkurencję. Tylko nie po to chcą władować kupę kasy, aby ludzie mieli wybór. Konkurencję chcą zniszczyć ciosami poniżej pasa.

Z drugiej strony kandydat
@imateapot:

a) mnie też,
b) owszem, to koszmarnie zły pomysł (aczkolwiek dziś czy wczoraj czytałem, że jednak chcą pozostawić dla "lokalnego" (cokolwiek przez to rozumiemy) ruchu, a o wersji z deweloperami nie słyszałem w ogóle - spodziewam się, że #fakenews, bo chociażby wojskowe zostanie,
c) nie znam szczegółów planów postawienia, to się nie wypowiem, bo nie chcę gadać od rzeczy o czymś, o czym mam częściową wiedzę.

Nadal - w
@kodyak: Nie dostałeś jeszcze bana i nie wywaliłem Twoich wpisów tylko dlatego, że mimo, że się nie zgadzamy, "dyskutujesz" w sposób dość sympatyczny, a nawet nieco zabawny - dość rzadkie po Twojej stronie barykady ;) Dlatego rozejdźmy się w pokoju i z uśmiechem ;)