•  
  J.......r

  +234

  Dlaczego prawactwo, nie tylko polskie, tak bardzo podkreśla, że wiara chrześcijańska jest KONIECZNA do sprawnego funkcjonowania państwa i ogólnie kultura opierająca się na religii jest drogą do dobrobytu? Ciągle podkreślane jest, że ten obrzydliwy zachód bezbożny upada. I upaść jakoś nie może. Dlaczego takie kraje jak Meksyk czy Polska jednak nie są bogate pomimo tego, iż ludność taka religijna i tak ważna jest wiara w życiu? Czemu to typowy Smith, Müller czy Andersson ma o wiele wyższy standard życia niż typowy Kowalski i nie zanosi się, by zmieniło się to nawet w tym stuleciu? Przecież dzięki temu konserwatyzmowi i religijności powinniśmy być potęgą światową i wzorem dla takich państw jak Niemcy czy Norwegia, a nie na odwrót.

  #bekazkatoli #bekazprawactwa #takaprawda

  •  

   @JohnTitor: Być może dla tego:

   źródło: youtube.com

  •  

   @JohnTitor:

   Dlaczego takie kraje jak Meksyk czy Polska jednak nie są bogate
   udałoby im się gdyby nie ci przebrzydli geje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @JohnTitor: Pewnie usłyszysz, że to wskutek ciemiężenia przez sąsiadów, i wielkiego spisku wszystkich wokół przeciwko jedynej prawej i katolickiej Polsce.

   Łatwiej jest przełknąć taką wizję świata, niż pogodzić się z faktem, że nasza polityka zagraniczna była, jest, i wygląda na to że w najbliższym czasie będzie kulawa.

  •  

   Czemu to typowy Smith, Müller czy Andersson ma o wiele wyższy standard życia niż typowy Kowalski i nie zanosi się, by zmieniło się to nawet w tym stuleciu?

   @JohnTitor: co to ma wspólnego z religia? Okradają nas, atakują od wieków. Jak mamy być bogaci jak muller, skoro muller nas atakował, okradl i jeszcze dostał plan Marshalla a my komunizm. Co to ma z religia? Palnij się w ten pusty łeb

  •  

   @JohnTitor generalnie chrześcijaństwo jest fajne, ale katolicyzm je wypaczył. Baza jest ok, ale interpretacja czyli kult cierpienia, poddaństwa, zastraszanie, kontrola - to cechy nabyte przez lata budowania biznesu wokół Watykanu. W amerykańskich kościołach protestanckich widać odwrotne wypaczanie - ewangelię sukcesu. Każda skrajność jest złem.

  •  

   Dlaczego takie kraje jak Meksyk czy Polska jednak nie są bogate

   @JohnTitor: Polska przez liberum veto, potop szwedzki, rozbiory, zabory, dwie bardzo ciężkie wojny światowe skutkujące znacznym uszczupleniem populacji i komunę. A Meksyk to nie wiem.

  •  

   @JohnTitor: Johnie Titorze, co tam slychac w przyszlosci? #pdk

  •  
   J.......r

   +15

   @CamelCase: No tak, bo tylko w Polsce toczyły się wojny, a przecież we wszystkich innych katolickich krajach na świecie jest sam dobrobyt. A może chrześcijaństwo jest tylko w Europie? ¯\_(ツ)_/¯

   @steven44: xDDD

   pokaż spoiler xDDD


   @SeriouslyDude: Polska nadal konserwatywna, nadal jest pośmiewiskiem i Meksykiem Europy, na listach przebojów nadal Barka. A prawacy nadal uważają, że to wina tego, że istnieją geje i wegetarianie.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   czy Norwegia

   @JohnTitor: Masz w ogóle pojęcia skąd w Norwegii jest taki dobrobyt?

  •  

   @JohnTitor: Ty, patrz. A kraje muzułańskie (Islam) i USA (żydzi, co nie?) albo Chiny (buddyzm) jakoś są bogate.

   Z upadaniem zachodu chyba chodzi o popkulturę i o terroryzm.

   @JohnTitor: Pewnie usłyszysz, że to wskutek ciemiężenia przez sąsiadów, i wielkiego spisku wszystkich wokół przeciwko jedynej prawej i katolickiej Polsce.

   @GaiusBaltar: ej, ale wiecie, że Polska gospodarka jak na taką historię jaką mamy (kur*a, 100 lat nas na mapie nie było, na wojnach najbardziej oberwała nasza ludność i inteligencja) to radzi sobie całkiem zajebiście? To, że jeden somsiad z drugim jeździ rozlatującym się passatem nie znaczy, ze Polska to kraj nędzy i rozpaczy. Kwestia człowieka, jak ktoś ma biedę umysłową to nie będzie bogaczem. Nasze przedsiębiorstwa radzą sobie świetnie, tylko nasz rząd gorzej.

  •  
   s...........i

   0

   @JohnTitor: A może dlatego że jako kraj jesteśmy kolonią. Rosja, Niemcy czy nawet USA wykorzystują nasz marny rząd czyniąc z naszego kraju polityczną i gospodarczą strefę wpływów.

  •  
   r................l

   0

   @JohnTitor: jakoś są bogate kraje katolickie: Portugalia, Argentyna, Urugwaj, Chile. Wszystkie to rozwinięte kraje z przewagą katolicyzmu.

  •  

   @wanderlust00: To prawda - gospodarka radzi sobie nieźle, bo wbrew obiegowej opinii na wypoku (i w wielu innych miejscach) Polacy to zaradni i pracowici ludzie. Polacy ciężko zapierdalają aby w tym kraju jako tako się żyło, mimo, że obecne władze robią wszystko aby karać za pracę i nagradzać nicnierobienie i ogólną nieporadność życiową.

   Niestety praktycznie od odzyskania niepodległości w 1989/1990 nasze władze robią wszystko, aby potencjał militarny i geopolityczny tego kraju kompletnie roztrwonić. W tym momencie armia ma braki sprzętowe, a wskazywanie winnych w kolejnych anulowanych kontraktach raczej tych braków nie łata. Wiernopoddańcze podejście do USA może i krótkotrwale daje jakiś kapitał polityczny, ale trzeba z niego szybko i efektywnie korzystać, bo po przegranej Trumpa tenże kapitał straci wartość. O zaognienie stosunków z Ukrainą i Izraelem przez nie dające żadnych zysków działa szkoda nawet dyskutować, bo z tym, że to totalna głupota chyba każdy się zgodzi.

  •  

   jakoś są bogate kraje katolickie: Portugalia, Argentyna, Urugwaj, Chile.

   @raczej_schizotypal:

   źródło: comment_3FVM4AnBzHumDX9z5aMSuTb1gJ7tkGaL,w400.jpg

  •  
   r................l

   0

   @werdum18: i choćby Kostaryka i Słowenia

  •  

   potop szwedzki, rozbiory, zabory, dwie bardzo ciężkie wojny światowe skutkujące znacznym uszczupleniem populacji i komunę.

   @CamelCase: pan bóg nie lubi Polaków bo Żydom pomógł uciec z Egiptu, rozstąpił morze Czerwone kiedy było trzeba i zatopił wojska Faraona. Ale Hitlera powstrzymać nie mógł

  •  

   @sumieniem:

   W amerykańskich kościołach protestanckich widać odwrotne wypaczanie - ewangelię sukcesu. Każda skrajność jest złem.
   Co jest złego w promowaniu sukcesu? Tylko forma tej "ewangelii sukcesu" może być zła. Promowanie ubóstwa i męczeństwa to jest prawidziwa patologia a nie dążenie do sukcesu, które zasługuje tylko na pochwałę

  •  

   @JohnTitor: Mylisz się. Prawactwo muzułmańskie tak nie uważa.

   +: t.................3
  •  

   @LIPTOON może za duży skrót myślowy zrobiłam. Mam wrażenie, że jest taka newagowa moda na chrześcijaństwo - nawróć się a wszystko będzie zajeb***e. Nie ma nic złego w byciu zamożnym, w korzystaniu z życia, podróżowaniu, uprawianiu sportów ekstremalnych, ale to też z rozsądkiem, nie jako alternatywą czy ucieczką ale normalnym elementem życia.

  •  

   @raczej_schizotypal: i to są według Ciebie bogate kraje? To taka Szwajcaria czy Norwegia są ultra-super multi milardobogate a Demokratyczna Republika Konga średnio bogata? Taka jest twoja skala bogactwa? W sumie mozna i tak

  •  
   r................l

   0

   @werdum18: porównujesz normalne kraje do Szwajcarii czy Norwegii? Może jeszcze do Emiratów Arabskich porównaj xD

  •  
   t.................3

   0

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @JohnTitor: Większość twoich wpisów dotyczy wiary i kościoła katolickiego. Może odpuść temat na jakiś czas xD

  •  

   Dlaczego prawactwo, nie tylko polskie, tak bardzo podkreśla, że wiara chrześcijańska jest KONIECZNA do sprawnego funkcjonowania państwa

   @JohnTitor: bo się lubią nawzajem

   źródło: bi.gazeta.pl

  •  
   G...............e via Android

   +4

   @JohnTitor: jakoś są bogate kraje katolickie: Portugalia, Argentyna, Urugwaj, Chile. Wszystkie to rozwinięte kraje z przewagą katolicyzmu.

   @raczej_schizotypal typie wracaj do książek xD

  •  

   @GiuseppeCalabrese: Koniec dyskusji.Bawaria jest katolicka i jest najbogatszym landem.

  •  

   @JohnTitor ale ty jesteś naiwnym człowiekiem, chętnie bym z tobą o tym podyskutował, ale nawet nie wiem czy to nie marny troll.

  •  

   czy Norwegia

   @JohnTitor: Masz w ogóle pojęcia skąd w Norwegii jest taki dobrobyt?

   @rozpierdalator: Ja wiem - z powodu ich podejscia do spoleczenstwa, demokracji, praw socjalnych itd itd.

   Tak wiem, ropa, bla bla. Tylko ze gdyby u nas sie tak przytrafilo to pewnie przygarneloby to paru Oligarchow a reszta by umierala z glodu, bo my mamy Sowiecko-Mongolska mentalnosc.

  •  

   @JohnTitor: jakoś są bogate kraje katolickie: Portugalia, Argentyna, Urugwaj, Chile. Wszystkie to rozwinięte kraje z przewagą katolicyzmu.

   @raczej_schizotypal: Z tych co wymieniles to sobie juz lepiej Polska radzi.

  •  
   r................l

   0

   @loczyn: może i tak, niemniej są to rozwinięte kraje, z tym, że Argentyna i Urugwaj podupadły znacząco przez socjalizm i semifaszyzm.

  •  

   @raczej_schizotypal: Tak jak Polska zaraz podupadnie z tego samego powodu, a to dzieki czemu? Chadeckiej partii wybranej przez narodowcow i turbo katolikow.

   1:0 zgniły zachód - katolicy

  •  

   @JohnTitor Proszę nie dzielić ludzi na prawakow i lewakow bo to jest bez sensu. W krajach zachodu żyje się dobrze dzięki silnemu kapitalizmowi w latach 80/90 w którym powstały różne firmy itp i zachód czerpie teraz z tego korzyści, wiara nic do tego nie ma. Niestety w Polsce brak tolerancji co do innego wyznania czy orientacji to zasługa starszych pokoleń, niestety jeszcze to potrwa.

   @wanderlust00 Kolego polska gospodarka jest oparta na zadluzeniach i nieprzemyslanych reformach. Na razie jest stabilnie ale za jakiś czas to jebnie, no nie ma innego wyjścia.

  •  
   t....e

   +1

   Ale pierdolicie. Chyba jednak trzeba zrobić #usunkonto bo Wypoku się już nie da czytać od jakiegoś czasu. Zebrała się banda gimbusów, która jak widzę nie ma pojęcia co się w ich własnym kraju działo przez ostatnie dziesięciolecia, ale ostro dyskutuje.
   Kurwa bida dookoła, bo ludzie do kościoła chodzą, no ręce opadają (-‸ლ)

   +: Xatoos
  •  

   @wanderlust00 z tymi Chinami i buddyzmem to trochę pojechałeś. Ich jest 10% i nie są przy władzy

  •  

   @LIPTOON ano to jest złego że to potem stwarza w ludziach przeświadczenie że jak komuś się w życiu nie powodzi to jest złym człowiekiem i Bóg bo pokarał.

  •  

   @plushy: Natomiast katolicy często uważają że kiedy komuś się powodzi to jest złodziejem i skurwesynem. Więc nie widzę w tym czegoś strasznego. Poza tym to co napisałeś brzmi trochę jak nad interpretacja. Promowanie sukcesu wg mnie bardziej polega na szukaniu drogi do celu a nie piętnowaniu ubóstwa

  •  
   w...............k

   0

   @JohnTitor: protestantyzm > katolicyzm

  •  

   @JohnTitor: ja tym bym zyczyl sobie zeby Polska byla protestancka/ etyka pracy kosmos/ zbawienie osiaga sie przez ciezka prac, bogacenie sie, oszczednosc. Holandia/Belgia,Niemcy , Szwajcaria, Skandynawia wszystkie te panstwa sa protestamckie, nie posiadaja wielkich zloz surowcow( oprocz Norwegi) , a sa jednymi z najbogatszych panstw swiata. Wszedzie dominuje protestantyzm

  •  

   @toshie: Też to czytam i chyba nie wierzę.

   @JohnTitor:

   Dlaczego prawactwo, nie tylko polskie, tak bardzo podkreśla, że wiara chrześcijańska jest KONIECZNA do sprawnego funkcjonowania państwa i ogólnie kultura opierająca się na religii jest drogą do dobrobytu? Ciągle podkreślane jest, że ten obrzydliwy zachód bezbożny upada. I upaść jakoś nie może.
   Do tego momentu teza ma jeszcze sens, a dalej to już totalny odlot. Co ma religia do bogactwa kraju? Chuj z historią kraju i wydarzeniami, które miały wpływ na aktualną sytuację, korupcją, rynkiem pracy, partnerami handlowymi i masą innych wskaźników, a inni jeszcze wchodzą w dyskusję i wysuwają podobne tezy. Na dzisiaj mi wystarczy internetów.

  •  

   @ddd_81: To spłać swoje zadłużenia. Ja nie mam i wielu przedsiębiorców też nie. A tym właśnie jest gospodarka.

  •  

   @plushy: Dziwne, bo buddyzm jest największą religią w Chinach, a nie 10% :D

  •  

   @wanderlust00: co XDD
   Chodzi o zadłużenie państwa które oczywiście jest zadłużeniem każdego podatnika.

  •  

   @ddd_81: I co to ma do gospodarki?

  •  

   @wanderlust00 to że państwo aby spłacać zadłużenia musi brać pieniądze z podatków, a im wyższe podatki tym obywatel ma mniej pieniędzy.

  •  

   @ddd_81: Więc to nie ma nic do gospodarczości społeczeństwa, dziękuję.

  •  

   @wanderlust00 a co niby ma wpływ na gospodarczosc społeczeństwa?

  •  

   @ddd_81: Wpisz w google "gospodarka". Pierwszy wynik.

  •  

   @wanderlust00: Myślisz że nie mam pojęcia czym jest gospodarka ? Im więcej obywatele danego państwa mają pieniędzy w swoich kieszeniach tym gospodarka jest silniejsza, a skąd mają mieć gdy pojawiają się nowe podatki aby spłacać zadłużenia bo państwo pieniędzy nie wyczaruje tylko musi pobrać je od obywateli. Człowieku proszę doucz się jeszcze i dopiero wróć bo w tym momencie ta dyskusja nie ma sensu.

  •  

   @ddd_81: Najwyraźniej nie masz bladego pojęcia i za własną głupotę winisz rząd.

  •  

   @JohnTitor: Ateizm jest skutkiem dobrobytu a nie na odwrót. Gdyby było tak jak twierdzisz, że ateizm jest źródłem dobrobytu, to taka ateistyczna, sowiecka Rosja byłaby dziś potęgą obok równie sowieckiej i ateistycznej Korei Pn. USA rozwijała się jako kraj ludzi wierzących, w latach 50 rozwinęli technologię która dała nam komputery, broń jądrową, loty w kosmos. Niemcy nawet po wojnie były krajem religijnym w gruncie rzeczy a najbogatszy land Bawaria jest w większości regionem katolickim, choć tez notuje spadek w miarę bogacenia się społeczeństwa. I to tyle. Nie rozumiem tego brandzlowania się ateizmem, którego jedynym dorobkiem jest .. praktycznie nic wartościowego dla rozwoju cywilizacji poza jakimiś marksistowskimi dyrdymałami ( ͡° ͜ʖ ͡°)