Wpis z mikrobloga

Mirki najdroższe,

Zmuszona jestem kupić sobie laptopa i mam dość wysublimowane wymagania.

Must have:
lekki(czym lżejszy tym lepiej)
długi czas pracy na baterii
podświetlana klawitura

Do czego będzie używany:
-pisanie dokumentów(libreoffice lub microsoft- preferuje writera- otwarte oprogramowanie rulezz)
-używanie arkusza kalkulacyjnego(koniecznie excel, niestety calc ssie narazie :( )
-przeglądanie www
-możliwe(nie koniecznie) używanie MSProjecta(ale może być na wirtualce)

Na plus:
możliwośc bezproblemowego uruchamiania przynajmniej jednej wirtualki- ma to płynnie działać
linux (fedora/centos)- zainstaluje sobie, tylko żeby po zmianie systemu nie okazało się że bateria zamiast 6 czy 8 h trzyma max 4h
Ładny, estetyczny, złoty, złoto-różowy design etc(ale to żaden warunek, fajnie jak będzie ładny () )

To nie będzie mój główny komputer, ale będzie przeznaczony do podróżowania z nim.

budżet do 6k brutto ale może być taniej jeśli będzie spełniać wymagania

#pcmasterrace #laptopy #linux #linuxmasterrace #linuxboners #komputery
  • 23
@foxbond weź też po uwagę, że trochę optymalizacji na linuxie potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o czas działania na baterii. Mój stary Acer na Win7 trzymał od 1,5 do 2,5h w zależności od obciążenia. Po paru godzinach bawienia się taktowaniem procka, grafiki i innymi takimi rzeczami, bez problemu na Debianie bateria trzymała do 6h przy pracy biurowej.
@Kompulik: ja sobie zdaję z tego sprawę tylko jestem podstawowym użytkowniem linuxa i nie bardzo będę w stanie to sobie sama zrobić- choć linuxa bardzo lubię i uważam za najlepszy system operacyjny dla mnie. chociaż excel chodzi na nim jak gówno.
@quotta Nie narzekaj, tylko google, szukaj poradników i do roboty. :) Nic nie osiągniesz jak nie spróbujesz, a dwu- albo trzykrotne przedłużenie pracy na baterii jest warte ryzyka. A ile satysfakcji jak się uda to hoho! :)
@quotta wystarczy wrzucić optymalizację z powertop I można zyskać nawet 50% czasu pracy na baterii. Z tańszych laptopów mogę polecić Ci Xiaomi 13. Mam jeszcze poprzednią wersję od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Na Ubuntu śmiga bezproblemowo.
@quotta: W tej cenie to możesz szukać bez problemu jakiegoś Dell XPS 13'.
Sam korzystam z dwóch XPS 15' i 13' i się super sprawują i jestem zadowolony z nich.
Jakość wykonania jest bardzo fajna, a jeśli chodzi o baterię to na 13' bateria trzyma mi po 7-8 godzin.

No chyba, że nie przepadasz za Dell, to może jakiś Lenovo Carbon ?
@ponton: taki jest mój słuzbowy laptop i on jest całkiem całkiem, ale.. czas pracy na baterii nie jest taki zachwycający. totalny plus jest taki że mogę tam wsadzić kartę sim być szczęśliwą że wszędzie mam internet.

co podałeś


@stephen137: błagam ja różowa jestem, może trochę dziwna ale różowa... /brak podświetlanej klawiatury) i wygląda obrzydliwe choc ten wygląd jestem w stanei rpzeżyć ;)