Wpis z mikrobloga

@s_t_u_l_e_j: w przypadku fiata pieniądze tracisz całe życie fiat okrada Cię inflacją a tego nie uczą w szkołach, więc nie dziwię się, że o tym nie wiesz albo udajesz. Używając bitcoina i trzymając w nim oszczędności życia stajesz się coraz bogatszy z czasem bo jest walutą nieinflacyjną a to jest zapisane w kodzie, którego nikt nigdy nie zmieni. Nie znajdziesz na to argumentu. Do oszczędzania polecam Trezor taki szwajcajski bank w
p.....4 - @stule_j: w przypadku fiata pieniądze tracisz całe życie fiat okrada Cię in...

źródło: comment_oEMXqX9b9MrvlE2zouOvtUjk5h3lMoU2.jpg

Pobierz
gdzie płacisz Bitcoinem?


@Dzakus: po pierwsze bitcoina nie wydaję bo to za duże ryzyko, że w każdej chwili jego kurs wystrzeli w górę. Niejeden płacił kiedyś po kilka bitcoinów za piwo a teraz żałuje. Do płacenia mam fiata, pozbywam się najpierw tego co nie ma dla mnie wartości. Jeżeli już zdecyduję się coś kupić za bitcoina to natychmiast staram się odkupić go. To jest ten problem, nikt nie jest głupi i
@pawlo74: Zarabiam pieniądze w Litecoinie i skoro je zarobiłem to chciałem je wydać, a nie chomikować. Jednak jak patrzę przynajmniej przy Litecoinie to jest to ciężkie. Dużo się mówi o wykorzystaniu, ale przy LTC czuje, że jest to raczej narzędzie spekulacji, a nie płatności.

Będę musiał chyba zmienić pieniądze na BTC i chociaż pizze kupię. Wcześniej zarabiałem w BTC, ale "pracodawca" skasował wypłaty, gdy sieć była przeciązona i opłaty poszły w
Do płacenia mam fiata, pozbywam się najpierw tego co nie ma dla mnie wartości. Jeżeli już zdecyduję się coś kupić za bitcoina to natychmiast staram się odkupić go


@pawlo74: no to fajna waluta, nie użyjesz do płatności bo w każdej chwili może skoczyć do góry, większej kasy strach trzymać bo w każdej chwili może spaść i dopóki z powrotem nie urośnie to będziesz stratny.
Jak to ma tak funkcjonować to ta
@Dzakus: zazdroszczę Ci, że zarabiasz w krypto. Wymienić krypto-krypto jest dużo łatwiej. Poleciłbym chyba Binance albo te gdzie nie ma weryfikacji. Ta https://liberalcoins.com/ jest zdecentralizowana i ceni sobie podobno anonomowość w sieci. To co będzie w przyszłości to jest Atomic Swap, natychmiastowa i anoninowa wymiana bez opłat to jest przyszłość według mnie.
@dsvlt: nie trzyma się nigdy pieniędzy ani na giełdzie ani w banku. Pieniądze, których Ty nie kontrolujesz nie są Twoimi pieniędzmi. Przekonali się o tym nie tylko klienci giełd ale i banków. Dlatego bitcoin to taka rewolucja. Pierwszy raz w historii masz pieniądz, który sam kontrolujesz, możesz zrobić z nim co zechcesz i wysłać go gdziekolwiek na świecie i nikt nie ma prawa Cię powstrzymać. Próbowałeś to z bankami? Ja tak.