Wpis z mikrobloga

Każdy jest świadomy, że chrześcijaństwo i islam wywodzi się z jednej religii i nie jest to żadna herezja lecz fakt?
I dotyczy to każdej innej religii ?
Zmieniają się jedynie elementy kultu i doktryny, poza tym każda niezależnie od tego miała z perspektywy świata spełniać jakąś rolę, a chociażby nasza współczesna wiara jest bardzo młoda ?
Imo wszystko do nas wróci prędzej czy później, w tym lub następnym życiu. Jestem tego pewny, są 10tki tysięcy spisanych historii/ przypadków jasno o tym mówiących w dużej mierze tak samo - niemożliwym jest żeby budowle z przed wielu tysięcy lat nie były możliwe do odtworzenia przez współczesną technikę, a jeszcze my sami tak niedawno odkrywamy na nowo coś co neguje cały czas wstecz(kopernik itd)

#wiara #religia #chrzescijanstwo #islam #plaskaziemia
  • 11
@ZyjeSzybkoWieleWidze: Są trzy podstawowe "rodziny", do których możemy zakwalifikować religie, które były, są i będą na tym świecie:
-religie naturalne zwane też religiami rodzimymi/etnicznymi lub religiami tradycyjnymi),
-religie objawione (współcześnie ta "rodzina" jest najliczniejsza i zdominowana przez religie abrahamistyczne),
-religie dharmiczne, tudzież religie indyjskie, które początek swój znalazły na tym półwyspie, tworząc nowy, odrębny od innych system wierzeń.

Oczywiście nie uwzględniam
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala:
Niczemu nie zaprzeczę tylko nawołuję do odpalenia wyobraźni i wyciągania wniosków z namacalnych i konkretnych faktów, czy informacji biorąc pod uwagę rzeczy takimi jakie widać gołym okiem
Klasyfikacja religii raczej niewiele nam powie jak wygląda ten świat w rzeczywiśtosci
Wiem to wszystko i nie potrzebuję internetu żeby wymienić bardzo szczegółowo poszczególne aspekty każdej z religii i nie mądrze się wcale tylko wiem, że nic nie wiem jako osoba.

Poczytaj sobie
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala:
Wpisz sobie w yt Walter Veith o historii tajemnych stwoarzyszeń i zwróć uwagę co powie o Kabale
Swoją drogą przypomniało mi się, że czytałem że doktryna reinkarnacji została usunięta ok. 500 roku z chrześcijaństwa łącznie w zmianką w piśmie świętym a i tak jest dużo wersetów wskazujących o nich; m.in "Jan Chrzciciel, który był Eliaszem" czy jakos tak