Wpis z mikrobloga

@cumpot: oczywiście jak najbardziej. Ja przy swoim kompie też się zastanawiałem nad WQHD, ale ostatecznia padło na dwa FHD, z czego jeden z podbitym odświeżaniem.
@cumpot: nie.
Właśnie mam go na biurku i to jest tragedia. Ta matryca ma powidoki, więc 144Hz całkowicie mija się z celem. To jest jakiś #!$%@? TN. Tak grubo #!$%@?.
Nawet skrollowanie wypoka powoduje pozostawianie cieni literek. W poniedziałek idzie zwrot i kupuję jednak IPSa z BLB, bo to i tak lepsze niż to badziewie.
Lepiej kupić U2715H i podkręcić do 80Hz (niektóre egzemplarze nawet 85 wyciągają). Nie ma g-sync, ale
@cumpot: właśnie na S2716DG próbowałem pograć... oczy bolą, bo on jest cholernie jasny, nawet przy ustawieniu jasności na 30%. Od lat siedzę na IPSach i słyszałem opinię, że da się przyzwyczaić, ale mam go od środy i nie. Nie da się. Jak się już miało znośny monitor to na takim bublu nie da się ani grać, ani pracować.

Jeszcze jest opcja, że windows 10 po najnowszym updacie nie radzi sobie ze
@kamillus: ja mam 6700k na 4.5GHz skręconego, Corsair Vengeance LPX 16GB 3000Mhz, 1080, Gigabyte Z170 Gaming K3, wiec raczej nic siebie nie blokuje( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Given: może masz grę na HDD zamiast SSD i doczytuje Ci lokacje/tekstury?
W sumie mam ciutek mocniejszy sprzęt, ale średnia to raczej w okolicach 80FPS obecnie i poniżej 60 nie spadało. I to z włączonymi hairworksami.