Wpis z mikrobloga

Jak co tydzień, co ciekawsze linki ze świata obliczeń inżynierskich znaleźć możecie tutaj ▶ Symulacyjna Prasówka SIMWEEK 22

Dzisiejsza prasówka jest z jakiegoś powodu "fluidynamiczna" i można z niej się dowiedzieć:
- jak przy pomocy sztucznej inteligencji wytrenować model numeryczny rybki tak aby np. trzymała się w odpowiedniej odległości od rybki-lidera. Ciekaw jestem kiedy dojdziemy do etapu, w którym odbywać się będą wyścigi autonomicznych samochodów, a implementacje takich AI będą służyły do przewidywania najlepszych strategii wyprzedzania.
- dlaczego sokoły są takie szybkie podczas pikowania i dlaczego mechanika płynów jest taka istotna w tej kwestii
- jakie są różnice w aerodynamice piłek Adidas i Nike i jaki może mieć to wpływ na MŚ w Rosji ;)

Mam nadzieję, że w tym tygodniu moje nieogarnięcie nie weźmie góry i linki będą działać normalnie! Na prasówkę zapisać się można na MirkoLiście! Dodatkowo w tym tygodniu chciałbym odnieść się do wpisu użytkownika @Vikary999

Może ktoś jeszcze wie jak wygląda praca w mes? Czy opłacalną opcją jest zostać w kraju czy raczej pracujecie za granicą? Dla początkującego lepsze są praktyki czy nerdzenie przy kursach samotnie w piwnicy? Od razu zalecacie iść w ścieżkę obliczeniowca czy najpierw popracować w CAD? Z góry dzięki za odpowiedzi :D


To nie pierwsze takie pytanie, które pojawia się na mirko, a sam byłem o to pytany kilka razy na priv. Staram się zawsze pomóc, ale może ktoś jeszcze chciałby dorzucić cegiełke i napisać jak zaczynał, co warto, a czego nie warto robić itp? Wiem, że sam nie odpisałem na ten komentarz, ale moja odpowiedź pojawi się wraz ze spisem pozycji książkowych do MESa, nad którym pracuje.

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Bogdan191 - Jak co tydzień, co ciekawsze linki ze świata obliczeń inżynierskich znale...

źródło: comment_fT9uRKU2s5ac0LI5ydJXQ6Ku9MvP0mig.gif

Pobierz
  • 7