Wpis z mikrobloga

@olewales:
Czyste LXD jest bardziej elastyczne w zarządzaniu przez skrypty, w Proxmox jest spory problem z nadawaniem uprawnień, trzeba to robić ręcznie, na nowym serwerze wszystko dzieje się z automatu i każdy widzi co ma widzieć i nic więcej. Proxmox nie wspiera takiej izolacji kontenerów jak to jest zrobione w LXD, a może wspiera, ale jego twórcy tego nie skonfigurowali, kontenery na nowym serwerze są o wiele lepiej wyizolowane od systemu
@stephen137:
Nie rozumiem zdania : pokuje Load hosta. Czy chodzi Ci o to, że kontenery wpływają na load systemu hosta? Czy o to, że to jakiś ogólny problem i kontenery zbytnio obciążają system hosta? Chyba zrobiłeś literówkę i miało być: pikuje. Nie wiem, po prostu się pytam:)
@eth0: Oczywiście chodziło mi o to czy w kontenerze nadal pokazuje Load Average z hosta nadzorczego i czy user quota czy już działa? No nie zgodzę się ze OpenVZ to archaizm, miliony dostawców na tym pracuje, ja przeszedłem w zeszył roku na produkcji na OpenVZ v7 oparty o centos7 (wiec działa na nowszych jajach). Z chęcią bym przeszedł na LXD ale problemy z userquota i niepełna izolacja od hosta sprawiają, że
@stephen137:
Teraz rozumiem Twoje pytanie. W wolnej chwili to zweryfikuje, bo wersja 3 lxd wprowadziła sporo zmian wobec drugiej, której używam. Limity cpu, ram narzucałem bez problemów, limit przestrzeni dyskowej rozwiązałem trochę okrężną drogą.