•  

  81407 - 431 = 80 976

  „Pytasz dlaczego? No, bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworzu! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.”

  Czytając powyższy cytat z „Misia” zastanawiam się czy naszą coroczną rowerową wycieczkę do Warszawy można nazwać tradycyjną.

  Pobudka o północy. Kolacja/śniadanie?, szybkie pakowanie i start o 00:45 tak aby o 1:00 być na miejscu zbiórki. Na stacji jest już kilka osób, po chwili dojeżdża @metaxy i jedziemy pod Dworek Białoprądnicki, gdzie jest 2 punkt zbiorczy. Z wykopków są @wspodnicynamtb, @mihal34, @pe__pe, @banan77, @kiwacz, @libejro, @Wilier @metaxy, @zukikiziu, @Baczy i @mosci_K a wszystkich nas jest 20. Ruszamy z Krakowa dość mocnym tempem i na pierwszych i jedynych podjazdazch na trasie grupa zaczyna się dzielić. Przejeżdżamy przez rynek w Skale gdzie na ławkach siedzą jakieś ziomeczki i nam kibicują. Zjeżdżamy pod zamek w Pieskowej Skale, gdzie robimy stopa na wymianę dętki. Anka, która dojeżdża 5 min po nas mówi, że mijała tych samych ziomeczków, ale bijących się na ulicy.

  Ruszamy dalej do Olkusza, gdzie spotykamy delegację ze śląska w składzie: @Mortal84, @makyo, @MordimerMadderdin i Stefan. Jedziemy w kierunku Wolbromia, po lewej objeżdżamy burzę a czas mija na pogaduchach i podziwianiu rozjaśniającego się nieba. W Kozłowie na granicy województw wita nas wschód Słońca. Wyłączamy lampki i turlamy się dalej. W Chęcinach robimy postój na foto zamku, następnie przez kilka pagórków dostajemy się do Kielc, gdzie odłącza od nas parę osób. Kolejny przystanek do restauracja Mc Donald’s gdzie o godzinie 10:30 spożywamy zestaw śniadaniowy, który w moim przypadku okazuje się ostatnim konkretnym posiłkiem na całej trasie. Później tylko lody i kola. Tutaj dołącza do nas @radoslaw-szalkowski.

  Robi się coraz goręcej, jeden bidon wypełniony izotonikiem a drugi wodą do polewania głowy i pleców. Jak burza przejeżdżamy przez Radom, i na stacji benzynowej w Starym Gózdzie spotykamy ekipę #szosowawarszawa, która wyjechała nam naprzeciw: @masash, @mikkeler, @oskar1100, @theDOG i @tytyrytek. Lody, kola, toaleta i ruszamy, aby zatrzymać się po 50m bo jedna z osób złapała gumę na żwirze. Szybka wymiana i jedziemy dalej. W Budach Augustowskim napotykamy na najgorszy asfalt na całej trasie. Przez paręnaście kilometrów jedziemy jak po tarce pełnej dziur. Dojeżdżamy do Warki gdzie czeka na nas @rdza. Kolejna przerwa w sklepie na lody i kolę. Pani sprzedawczyni pyta gdzie jedziemy.
  - Warszawa
  - oooo to daleko. 60 km. Chce się wam tak?
  - xD my właśnie jedziemy z Krakowa. Mamy za sobą 350 km. Ruszyliśmy o pierwszej w nocy
  - ( ಠ_ಠ)

  Po wyjściu ze sklepu słyszę bardzo niski i chrypliwy głos. Okazuje się, że to lokalny pan żul zaczepił @metaxy i o dziwo nie chciał kasy tylko zaczął wypytywać o kolarskie niuanse.

  Z Warki warszawiacy narzucili mocne tempo co spowodowało, że w Gassach miałem pierwszy i jedyny na całej wycieczce kryzys. Puściłem koło, między grupą a mną wskoczyły samochody i ostatecznie się pogubiłem. Jechałem z Adamem na czuja. Poskutkowało to ponad kilometrowym odcinkiem po zniszczonych płytach betonowych. Na Wilanowie udało się nam spotkać Ankę i w trójkę dojechaliśmy pod PKiN na 30 min przed odjazdem pociągu. Fotka z pałacem i jadę do znajomych na nocleg. Prysznic, kolacja, piwko, bimberek i do spania około 1 w nocy czyli po 24h od startu z Krakowa.

  Dzięki wszystkim za wspólną i jazdę i widzimy się najpóźniej za rok na trasie do Warszawy, która będzie miała 500 km

  #rowerowykrakow #rower #szosa

  #rowerowyrownik

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: orsoł.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  REPREZENTACYJNA DRAMA, update 12:30

  Do znanych z reddita informacji (poniżej, po angielsku) dochodza nowe fakty:

  - Orły Nawałki nadpruły się w klubie Jama w Armałowie dzień przed powołaniem, zrobiła się chryja, rozwalili sprzęd DJ'a.

  - PODOBNO po tej akcji Glika zaleziono rzygającego w korytarzu hotelowym, co świadczy o skali biby

  - Nawałka w sumie jest we frakcji z Lewym, na konferencji równo cisneli po reszcie drużyny mówiac że zagrali najlepiej, jak obecny skład mógł.

  Przypomnienie informacji z Reddita.

  Before WC one of most controversial sport journalist in Poland reports that team done more drinking and parties than Mexico. He is heavily hated and no one believes him.

  After Senegal game, more voices say that. Some people working at polish team fanpage, Łączy nas piłka, are leaking info about ongoing drama between Lewandowski and Błaszczykowski, as apparently Lewy was fed up about lack of professionalism in team and was outed despite being captain.

  After Columbia game, shit hit the fan, players start cracking up and talk about how terrible was the preparations prior tournament, Glik and Rybus openly criticised Nawałka for being bad trainer.

  Journalists starts speaking as well, telling that Peszko was chosen for the WC only because Lewandowski made an ultimatum that he would end his carrier in national play. Some reports says about huge party day prior team announcement, which ended with some kind of accident with Glik, and thats how he ended being injured.

  Stanowski, most well informed journalist about polish team tells that Fabiański, Krychowiak and Błaszczykowski made a group that is both against Lewandowski as a captain and younger players as starters.

  Pazdan fires up atmosphere saying that there will be need to openly talk about what happened in Arłamow, during last team trainings before going to Russia.

  Zastanawiam się jaka jest dokładnie struktura tego buntu wewnątrz reprezentacji. Wygląda na to że Nawałka i Lewy chcieli coś ukleić, tyle że reszta chłopaków się rozbrykała. Z drugiej strony to Lewy i Nawałka są odpowiedzialni za zabranie peszkina....

  #mecz #reprezentacja
  pokaż całość

  odpowiedzi (90)

 • avatar

  Też macie w życiu takich ludzi, którzy niby nic wam nie zrobili, ale chorobliwie was wkurwiają samym istnieniem?

  #gownowpis #pracbaza

  odpowiedzi (61)

 • avatar

  Mirki już godzinę jadę autobusem i jakiś niebieski siedzący naprzeciw mnie cały czas gapi mi się w cycki. Robić raban czy odpuścić?
  #podrozujzwykopem #pokazcycki #pytaniedoeksperta #zalesie

  odpowiedzi (113)