Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie w najbliższym czasie nabyć Peugeota 308 SW i gibać nim na gazie LPG. Czy sensowne jest szukanie egzemplarzy z już założonym gazem, czy lepiej samemu założyć? Koszt założenia to z tego co widzę jakieś 4 tys. zł. Cena egzemplarzy z gazem i bez w zasadzie się nie różni. W tej kwestii jestem zupełnym laikiem, bo do tej pory zawsze jeździłem dieslami, ale mam już lekko dosyć XD

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #lpg #peugeot
pogop - Chciałbym sobie w najbliższym czasie nabyć Peugeota 308 SW i gibać nim na gaz...

źródło: comment_Tz4ZwCyfoNJoYfaGg4o3weURWFaDPQja.jpg

Pobierz
  • 41
@pogop: XD tylko PB

ale jakbym już myślał o LPG to wolałbym to samemu zamontować.

ale zastanów się czy warto, to tak dużo nie pali, a jeździsz jak bez korku wstydu

A te diesle w tych Peugeotach nie sa złe, ale wiadomo, używane to loteria.
A te diesle w tych Peugeotach nie sa złe, ale wiadomo, używane to loteria.


@Student_AWAS: ma obecnie 307 SW, ale felerny egzemplarz po jakimś #!$%@? rolniku samouku mechaniku #!$%@? #!$%@? go w dupę mać. tak jest tam namodzone, że mam już dosyć diesla. Pewnie masz rację, bo 1.6 hdi 92 i 112 KM zbierają świetne recenzje, ale już przejadły mi się turbiny, FAPy, wtryski, koła dwumasowe itd. Chcę mieć #!$%@? spokój.
@pogop Lepiej założyć samemu u zaufanego fachowca, bo wiadomo jak to jest z używanymi samochodami. Ale nawet jeśli będziesz wymieniał w instalacji jakieś duperele, to i tak ci się to zwróci

ale zastanów się czy warto, to tak dużo nie pali, a jeździsz jak bez korku wstydu


@Student_AWAS Jak robi rocznie więcej niż kilkanaście tysięcy kilometrów to na pewno się opłaci
@pogop: no i ja to rozumiem, nie rozumiem natomiast dlaczego chcesz od razu kaleczyć auto LPG.

A teraz łyżka miodu z żyletkami ;) - silniki benzynowe w tych Peugeotach to może być równie duża skarbonka co zajechany diesel i nie żartuję - poczytaj o problemach z silnikami VTI/THP, to są grube probelmy jak łańcuch, tuleje cylindrowe, konsumpcja oleju i płynu chłodniczego i pewnie parę innych.

Proponuję kupić 301 z 1.6 MPi,
Miałeś kiedyś w ogóle samochód z LPG?


@Jerry664: nie i nie zamierzam.

@Student_AWAS: mieszkając w Polsce wszystkie moje auta były w gazie, nawet takie 300km+ i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów, a przebiegi robiłem większe


@Atreyu: może sprzedawałeś szybciej niż się mogło się coś stać, albo trafiłeś na tego mitycznego dobrego gazownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Student_AWAS: to nie kwestia farta, to było kilka aut, instalacje nie zakładane przeze mnie i lata jeżdżenia

Chyba potrafisz wytłumaczyć co gaz psuje w samochodzie mechanicznie? Ja też bylem przeciwnikiem do czasu aż zobaczyłem że to nie ma różnicy, więcej kasy tylko mi zostaje

Skoro nie miałeś nigdy gazu to ciężko z Tobą rozmawiać na podstawie Twojego doświadczenia, zasłyszane w internecie mity z końca lat 90 i instalacji 2gen się nie
@Atreyu: powiedzmy, że mam to gdzieś, co kto myśli, dla mnie możecie zalewać nawet wodę do zbiornika ;). Po prostu mam doświadczenie w takich dyskusjach - każdy trzyma się swojego, nieprzekonani pozostają nieprzekonani, a ludzie pachnący gazem dalej nim pachną ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Ale żeby nie być całkowicie gołosłownym dam Ci dwa filmiki na YT.

https://www.youtube.com/watch?v=wpxIdy9kaxc&t=97s
https://www.youtube.com/watch?v=DsF9v5dI1sM
@Student_AWAS: trochę późna pora także wybacz że nie obejrzę teraz, ale pierwszy tytuł mówi o jakimś micie i wydłużaniu żywotności silnika - a tu zasadniczo różnicy nie ma w silnikach które gaz tolerują. Drugi też nie wskazuje na szkodliwość gazu, przynajmniej po opisie. Chciałbym się mylić, bo od lat czekam na rzeczowe argumenty przeciwko instalowaniu lpg poza zasięgiem na gazie. Jeżeli takie są to mógłbyś prosto wymienić już w pierwszej wiadomości
Atreyu - @Student_AWAS: trochę późna pora także wybacz że nie obejrzę teraz, ale pier...
ludzie pachnący gazem


@Student_AWAS: co więcej wcześniej pisałem o mitach z lat 90 i pierwszych instalacjach. Zapach gazu w aucie to właśnie jedna z takich rzeczy. Nigdy nie czułem gazu w samochodzie ze współczesną i sprawną instalacją i nie znam takiego przypadku z branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mitów należy się wystrzegać.

Też co do tych nieprzekonanych to się nie zgodzę. W ostatnich 10 latach znacznie wzrosła
@Atreyu: Chris, autor vfilmikow opisuje jak opisuje, ogolnie jednak filmy te pokazuja i objasniaja zagrozenia jakie niesie lpg.

A mi to rozwiniecie lpg jako ludzie pachnacy gazem bardzo sie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°).
A mi to rozwiniecie lpg jako ludzie pachnacy gazem bardzo sie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Student_AWAS: ale jest nieprawdziwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prędzej mógłbyś mówić np. że śmierdzą forsą, bo na gazie w życiu zaoszczędziłem tyle co na nowe auto. Zresztą to fajne uczucie mieć ponad 300 konny wóz i płacić za paliwo niewiele więcej niż kolega z cinquecento* ( ͡