Wpis z mikrobloga

Zamówiłem trochę zabawek na #gearbest widzę że już przekazane do doręczenia. Zabawa polega na tym że pracuję głównie w domu a sytuacja że listonosz zostawia awizo bez próby doręczenia zdarzyła się 5 razy! dodam że na 5 możliwych xD Dziś nadszedł dzień w którym mi się chce (a nie chce pracować) więc uważnie będę nasłuchiwał szeptów, kroków na klatce co by sprawdzić czy w ogóle mają przy sobie te paczki bo awizo też trzeba wypisać a tak sobie rozkminiłem że tylko z tym wyruszają w miasto.
dlaczemu ogunie? jak ktoś odbierał paczkę na poczcie to wie że trzeba postać od 20 do 40 min w zależności od godziny za emerytami, madkami czy zirytowanymi mirkami jak ja
Jako że najczęściej to ja otwieram klatkę dla ulotek czy listów to z samego rana kupiłem napoje chłodzące co by nie wychodzić, zamknąłem drzwi na klatkę bo jakiś dzban otworzył na oścież i zablokował i dziś bez muzyki w tle
#pocztapolska #tracking i w sumie #glupiewykopowezabawy
  • 28
@wellback: ale wiesz ze listonosz nie nosi tego typu przesylek, gdyby chcial rozniesc cale to chinskie gowno i inne paczki, to pewnie co 30min bylby z powrotem na poczcie po kolejna transze paczek.
Listy, przekazy, male gowienka ktore nie sa ciezkie i mieszcza sie do szczeliny jak najbardziej. Po wieksze paczki musisz sie pofatygowac.
Nie wiem skad w ludziach przekonanie, ze awizo to sie dostaje tylko jak kogos w domu nie
zeptów, kroków na klatce co by sprawdzić czy w ogóle mają przy sobie te paczki bo awizo też trzeba wypisać a tak sobie rozkminiłem że tylko z tym wyruszają w miasto.

dlaczemu ogunie? jak ktoś odbierał paczkę na poczcie to wie że trzeba postać od 20 do 40 min w zależności od godziny za emerytami, madkami czy zirytowanymi mirkami jak ja

Jako że najczęściej to ja otwieram klatkę dla ulotek czy listów
@PurpleHaze: ostatnio nie było paczki wielkości koperty a5, to też listów niech nie noszą nosz kurła, najlepiej niech od razu smsa wysyłają że do odbioru w placówce po wcześniejszym umówieniu wizyty
@niera: List polecony priorytetowy
@PurpleHaze: Mylisz się, jak list jest polecony lub jest to paczka pocztowa, to listonosz ma obowiązek przynieść pod drzwi. Zasada nienoszenia przesyłek grubszych niż szparka obowiązuje tylko przy nierejestrowanych.
Zasada nienoszenia przesyłek grubszych niż szparka obowiązuje tylko przy nierejestrowanych.


@niera: ( )
Nawet nie wiesz ile paczek rejestrowanych, ba nawet poleconych odbieralem z poczty, po zastaniu awiza. Fakt ze czesc takich przesylek nosi kurier poczty, ale to sa paczki z amazonu, lub krajowe.

Poza tym ty piszesz o obowiazku listonoszy i poczty, o obowiazku tej instytucji ktora mentalnie tkwi jeszcze w glebokim PRL'u. To co
@wellback u mnie tez w hu*a wali. Mial distarczyc przesylke kurierska to awizo wypisal #!$%@?. Zamierzam zainstalowac monitoring i zlozyc reklamacje zalaczajac nagranie z calego dnia ze go nie bylo
@wellback: Jak nie pojawi się pod drzwiami z listem, to ja bym na Twoim miejscu udał się do naczelnika poczty i zgłosił sprawę. Ja tak zrobiłem - pomogło i mi, i listonoszowi. Co prawda, z jego relacji, dostał zjebkę, ale powiedział, że fizycznie nie ma możliwości roznieść wszystkiego, co powinien i dołożyli listonosza na rewir, bo to nie było pierwsze zgłoszenie.
@wellback: Tak, jest na każdym UP, z moich doświadczeń warto porozmawiać.

@chrystusie: Ja rozumiem, ale to nie oznacza, że poinformowano Cię prawidłowo. Po prostu poinformowano Cię tak jak jest im wygodnie albo tak jak są w stanie pracować, bo często to przynoszenie samych awiz do listów poleconych nie wynika ze złej woli tylko z za małej liczby listonoszy i samochodów do ich dyspozycji.
@pusja: super pomysł, następnym razem zamówię coś na pyszne i pojadę odebrać
btw to sprawa rozwiązana paczki są, co prawda uratowałem tylko jedną przed wciskaniem w otwór skrzynki bo pani nie raczyła nawet zadzwonić domofonem a mógłbym nawet zejść ale i tak że nie muszę jechać do up
co do zabawy to trochę wygranko troche nie
@wellback: @niera: @leszek_SK: Czemu wszyscy wiecznie mylicie listonoszy i kurierów (paczkowych)? (°°

Listonosz - nosi (najczęściej na piechotę) takie papierowe koperty z dokumentami zwane listami. Niestety, przepisy dopuszczają w listach "drobne przedmioty" i wagę do 2kg więc sprzedawcy wysyłają towary listem, zamiast paczką (na każdej sztuce ma zysku 1,5-2zł).
Kurier - jeździ samochodem, wozi paczki. Ma płacone od doręczonej