Wpis z mikrobloga

@Oskarek89 nie mam zielonego pojęcia, czego dotyczył ten komentarz, ale po odpaleniu tego, co wrzuciłeś, nie da się zaprzeczyć - pod koniec dźwięk jaki wydają wkurzone małpy.

@spere ale to nie kwestia rasizmu na zasadzie "nazywanie czarnych małpami". To tak jakby ktoś gruby zachrumkał przy śmianiu się, ktoś powiedziałby, że zabrzmiało jak świnia, a ten się przyczepił, że został nazwany świnią. Rasizm jest strasznie słaby, ale nie popadajmy w skrajności
@yoreciv: to było rasistowskie

możesz siedzieć koło kumpla, któremu powiesz że chrumknął, i obaj to zrozumiecie, będzie dalej twoim kumplem - bo już nawet obcej osobie, starszej, już tak nie powiesz, zachowasz dla siebie, mimo że w środku skiśniesz na chwilę, bo kultura ci nie pozwoli, wychowanie.
tu komentarz o małpach jest bezpośrednio powiązany z tym jak są postrzegane te osoby, jako małpy, dzikusy, asfalty, itd

ale ja odnosiłem się do
@spere: ale tak serio, ja nawet nie wiem, czego dotyczył ten komentarz, odsłuchałam samo nagranie i słuchając samego dźwięku można tak to odebrać. Nie lubię rasizmu, ale nie przesadzajmy z wciskaniem go wszędzie na siłę