Wpis z mikrobloga

Ucząc się do kolokwium słuchałem "Czerwone Korale" Bratanków i wsł#!$%@?ąc się w tekst doszedłem do kilku wniosków, które chciałem połączyć z tym, że jest coraz większy najazd na mireczków z tagów #przegryw oraz wyśmiewanie tego, że nie ma takiego czegoś jak chady ruchacze.

Zatem zaczynamy:

Z miasta płaszcz i korale me

On pochwalił i rzekł

Że ze mną zatańczyć chce

Jego dżins i mej bluzki biel

Zwarły się w tangu wnet

We włosy miał wtarty żel

Tutaj wiejska laseczka została zauroczona przez lokalnego podrywacza, który wystarczy, że pochwalił wygląd owej dziewczyny i była chętna do tańców

Potem mnie na wycieczkę wziął

I na wycieczce tej

Mą bieluśką bluzkę zmiął

Wszyscy mi zazdrościli tam

Gdy wróciłam i gdy

W pomiętej bluzeczce szłam .

W tej zwrotne główna bohaterka na "wycieczce" oddała się rozkoszy z praktycznie nieznajomym jegomościem. Należy zauważyć, że w gronie znajomych dziewczyny, ów akt przyprawiał jej koleżanki o zazdrość. Zatem mężczyzna był obiektem pożądania w tym gronie znajomych.

Następnie dochodzimy do najciekawszego:

Wczoraj też na tych tańcach był

A na włosach mu żel

Jak srebrzysty księżyc lśnił

Tyle, że z Kryśką cały czas

Tańczył, a w stronę mą

Nie spojrzał ni jeden raz

Oczywiście chłopak nie będzie skupiał uwagi na jednej dziewczynie, gdy ma tyle adoratorek. Potwierdza to również wiele teorii, że wiele kobiet zabiega o względny o kilku mężczyzn, a reszta jest niezauważana.

Z innym zatańczę gdy

Z tą Kryśką będziesz ty

A potem czemu nie

Niech inny mą bluzkę zmnie

Tutaj widoczny jest akt desperacji ze strony naszej bohaterki. Gdy obiekt jej pożądania jest poza zasięgiem znajdzie sobie jakiegoś beciaka i ... odda się jemu w akcie zemsty na chadzie.

Zatem piosenki stanowiące ikonę polskiej muzyki opowiadały historie z tagów #feels #przegryw #rozowepaski #logikarozowychpaskow , zanim one powstały ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 5