Wpis z mikrobloga

mało, na Londyn co najmniej z 50k, bo będzie bieda.


@chemik_kieszyk: dzieki za info

ale zeby jako jedna osoba zarabiac czy zeby jako rodzina?
bo ja myslalem o 40k tylko ja, bo żona nie wiem ile by mogla zarobic jeszcze :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@loczyn: niestety z taką pensją nie będzie cię stać na żłobek lub przedszkole w pełnym wymiarze godzin. £40k to jakieś £2600 miesięcznie na rękę. Połowę z tego wydasz na mieszkanie, media i rachunki. Dzieci od lat 3 mają darmowe 15h opieki tygodniowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Lol, a UK miało być tak przyjazne rodzicom, a jak tak patrzę to jest W #!$%@? ciężej jak w Polsce :P

@loczyn: to jest niestety najwieksza wada tego kraju, z punktu widzenia rodzica. Państwowa opieka nad dziećmi przed 4 rokiem życia praktycznie nie istnieje. Niby jest child benefit oraz te 15h w tygodniu ale to zdecydowanie za mało. I kończy się tak, że często druga osoba rezygnuje z pracy bo się
oczywiście sprawa wygląda zupełnie inaczej jak masz mało ambicji, bijesz dzieci i jesteś ogólnie lokalna patologia.


@skydancer: może czas zacząć haha :D

No dobra, a jak ma 4 lata, to dostaje 15h w tygodniu czyli te 25h trzeba "dokupić" więc już się nie płaci za przedszkole 800-1000 funtów tylko powiedzmy 500-700? Czy to tak nie działa?
@loczyn: Czy tak strasznie ciężej to nie wiem, w moim przypadku za żłobek w Polsce musiałbym dać podobną część dochodów, bo o publicznym nie miałem co myśleć. Za to potem jest szkoła, już za free, do której dziecko idzie w wieku 4-5 lat, więc nieco wcześniej niż w Polsce.
Za to potem jest szkoła, już za free, do której dziecko idzie w wieku 4-5 lat, więc nieco wcześniej niż w Polsce.


@chemik_kieszyk: A jak sprawa z podstawówką, jest duży problem z ciemniejszymi, czy jednak jest tam spokój i czegoś uczą?