•  

  Przewiduję przypływ kościelnych kazań o śmiertelnych zagrożeniach dla Polski wynikającym z gender i związków partnerskich:

  #polska #polityka #kosciol #bekazprawakow #neuropa #4konserwy

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   @adam2a: pierwsze co zrobiono po upadku komuny to załatwiono akta kleru.
   Ksiądz to było najlepsze ucho do podsłuchiwania społeczeństwa. Ale ich żadna lustracja nie dotyczy. Kościół rozegrał to doskonale, liczyli się z nim komuniści i jednocześnie kontrolował solidaruchów.

  •  

   Ale ich żadna lustracja nie dotyczy

   @przeciwko78: Bzdury opowiadasz, przecież zachowane teczki księży współpracowników SB są jawne. Od wielu lat powstają książki o księżach donosicielach np. "Księża wobec bezpieki" Isakowicza. Akta Głódzia były w zbiorze "Z". dlatego wyszło to dopiero teraz. Zbiór akt SB "Z" miał klauzule tajności przez 8 lat rządów PO. Dopiero ten rząd to zniósł. Więc jak ktoś chronił Głódzia to był to rząd PO. Co nie dziwi, na początku bowiem swoich rządów w latach 2008-2010 PO przytulało się do kościoła z większą energią niż PiS to kiedykolwiek robił.

  •  

   @Thorkill: po pierwsze, nie cała zetka została ujawniona, po drugie nie znasz pewnie kpńca historii wydziału czwartego SB. Tu masz pierwszy lepszy link. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Departament_IV_MSW
   Ciekawe że żaden zaciekły lustrator pokroju Macierewicza nigdy się do tego wyraźnie nie odniósł. Pewnie dlatego że lustracja zawsze była dla nich jedynie narzędziem politycznym.

  •  

   zaciekły lustrator pokroju Macierewicza nigdy się do tego wyraźnie nie odniósł.

   @przeciwko78: Macierewicz nie był żadnym "zaciekłym lustratorem". Po prostu w 1992 r. wykonał przegłosowany przez sejm wniosek Korwina, na tyle na ile umiał i miał czas. Wniosek Korwina był dużo szerszy (obejmował sędziów i wyższą kadrę urzędniczą w ministerstwach).
   Gdybyś wtedy udało się przeprowadzić lustrację, ten temat już był dawno by nie istniał. Jedynym którym zależało na utrzymywaniu tego stanu "tajemnicy" byli dysponenci teczek czyli postkomuna, zapewniało to im bowiem haki. To powinno być oczywiste dla każdego myślącego człowieka.

   +: Kruva