•  

Przewiduję przypływ kościelnych kazań o śmiertelnych zagrożeniach dla Polski wynikającym z gender i związków partnerskich:

#polska #polityka #kosciol #bekazprawakow #neuropa #4konserwy

źródło: pbs.twimg.com

•  

@adam2a: pierwsze co zrobiono po upadku komuny to załatwiono akta kleru.
      Ksiądz to było najlepsze ucho do podsłuchiwania społeczeństwa. Ale ich żadna lustracja nie dotyczy. Kościół rozegrał to doskonale, liczyli się z nim komuniści i jednocześnie kontrolował solidaruchów.

•  

Ale ich żadna lustracja nie dotyczy

@przeciwko78: Bzdury opowiadasz, przecież zachowane teczki księży współpracowników SB są jawne. Od wielu lat powstają książki o księżach donosicielach np. "Księża wobec bezpieki" Isakowicza. Akta Głódzia były w zbiorze "Z". dlatego wyszło to dopiero teraz. Zbiór akt SB "Z" miał klauzule tajności przez 8 lat rządów PO. Dopiero ten rząd to zniósł. Więc jak ktoś chronił Głódzia to był to rząd PO. Co nie dziwi, na początku bowiem swoich rządów w latach 2008-2010 PO przytulało się do kościoła z większą energią niż PiS to kiedykolwiek robił.

•  

@Thorkill: po pierwsze, nie cała zetka została ujawniona, po drugie nie znasz pewnie kpńca historii wydziału czwartego SB. Tu masz pierwszy lepszy link. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Departament_IV_MSW
      Ciekawe że żaden zaciekły lustrator pokroju Macierewicza nigdy się do tego wyraźnie nie odniósł. Pewnie dlatego że lustracja zawsze była dla nich jedynie narzędziem politycznym.

•  

zaciekły lustrator pokroju Macierewicza nigdy się do tego wyraźnie nie odniósł.

@przeciwko78: Macierewicz nie był żadnym "zaciekłym lustratorem". Po prostu w 1992 r. wykonał przegłosowany przez sejm wniosek Korwina, na tyle na ile umiał i miał czas. Wniosek Korwina był dużo szerszy (obejmował sędziów i wyższą kadrę urzędniczą w ministerstwach).
      Gdybyś wtedy udało się przeprowadzić lustrację, ten temat już był dawno by nie istniał. Jedynym którym zależało na utrzymywaniu tego stanu "tajemnicy" byli dysponenci teczek czyli postkomuna, zapewniało to im bowiem haki. To powinno być oczywiste dla każdego myślącego człowieka.

+: Kruva

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (5)

Mundial to złoty czas dla polskich mediów, tym razem czołowy kandydat do tytułu #dzbanmundialu XD

pokaż spoiler Za pieniadze, za pieniadze!

#mecz #pilkanozna #heheszki #mundial #reprezentacja

odpowiedzi (48)

myslałem że mój wpis na temat koleżanki która chciała się spotkać będzie miał zasięg 10 osób, nie prawie 4 tysięcy, no ale nic XD

Od razu zaznaczam że fajerwerek niestety nie ma a sprawa nie dotyczyła MLM, ale skoro był taki odzew to wypada pisać XD xD

Spotkałem się z nią koło godziny 17, na początku takie zwykłe gadki co tam jak tam heheszki, po czym zadzwonił do mnie mój kolega, którego ona też kiedyś poznała właśnie ze 3 lata temu i zaproponował żebyśmy się razem spotkali, bo on akurat jest z inną koleżanką na mieście. No więc tak też się stało, spotkaliśmy się razem, poszliśmy gdzieś do baru sobie wypić piwko. Jako że byliśmy we 4 no to też nie rozmawiałem prywatnie z tą koleżanką, ale wyszło że jakiś czas temu rozstała się z chłopakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogółem całkiem fajna atmosfera spotkania, fajnie spędzony czas, potem poszliśmy do klubu, gdzie właściwie kolega się bawił z moją koleżanką, a ja z jego koleżanką, więc się wymieniliśmy XD

Uprzedzając pytania, do niczego nie doszło ostatecznie ni z mojej strony ni z kolegi XD

No i nie było to MLM, nic mi nie chciała sprzedać, tak o chyba po prostu chciała odnowić kontakt z nudów, czy też dlatego że się rozstała z chłopakiem, nie dopytywałem ostatecznie :D

No i to tyle z historii, wybaczcie że nie stało się nic ciekawszego XD
    pokaż całość

odpowiedzi (186)