Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W tym wpisie udajemy, że jest rok 1999

  #glupiewykopowezabawy #1999

  odpowiedzi (114)

 • avatar

  PKP zrobiło mi dzisiaj dzień (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Wchodzę do pociągu, zajmuję miejsce, do odjazdu jakieś 5 min. Nagle drzwi się otwierają i wpada jakiś ciapak. Cały zdyszany podbija do konduktora i zaczyna się dialog (co ciekawe potrafił się posługiwać łamaną polszczyzną):
  Ciapak: Dzień dobry, czy można bilet?
  Konduktor: Uuu nooo, troche późno Pan przyszedł, ale można.
  Ciapak wyjmuje kartę, ale zanim zdążył się odezwać konduktor powiedział, że nie można płacić kartą, niech leci szybko do kasy i tam kupi. Śniady kolega spojrzał na konduktora z lekką dozą niepewności i zapytał czy na pewno chwilę poczeka na co ten odparł, że jest jeszcze chwila czasu, niech biegnie.
  Drzwi otworzyły się, ciapak wybiegł, a konduktor jak gdyby nigdy nic:

  pokaż spoiler rzekł przez krótkofalówkę "Pociąg numer ... gotów do odjazdu". I pojechalismy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  a mógł mu przecież wystawić taki do opłacenia w ciągu 7 dni xD


  #pkp #heheszki
  pokaż całość

  odpowiedzi (138)

 • avatar

  #badaniakajbela oraz @Harold bo jako jedyny podpytywałeś co tam :)
  (Początek historii związanej z badaniami włoszczyzny, a następnie zbiórką na kurczaki, na blogu Słoikowo.pl

  Kurczaki dzisiaj pojechały na badania. Uwierzcie mi, że znalezienie laboratorium, które było chętne pomóc w wytypowaniu badań, które należy zrobić oraz zainteresowane tematem nie było łatwe!

  Po długich poszukiwaniach, wielu ofertach i rozmowach, znalazło się takie :)

  Warto tutaj dodać, że jak zaczęliśmy drążyć kwestię tego co zbadać w kurczakach, jednym z parametrów były oczywiście zawartość antybiotyków w badanych próbkach. Niestety badania poszczególnych grup antybiotyków kosztują po kilkaset euro i nie bylibyśmy w stanie tego zrealizować w zakładanej kwocie.
  Tak jak pisałem wcześniej, znalazło się laboratorium, które do tematu podeszło bardzo ciekawie i nie będziemy szukali konkretnych antybiotyków, ale sprawdzimy czy w próbkach są jakiekolwiek antybiotyki, a jak coś kasy zostanie to będziemy mogli się bawić w szukanie konkretnych.

  Proszę was o jeszcze chwilę cierpliwości ;) Badania potrwają 2-3 tygodnie, a później wszystko z pełnymi nazwami producentów, sklepów itd. opublikuję :)

  Tak dla jasności to zostaną przebadane 3 szt. kurczaka:

  1. Z Lidla, zwykły najtańszy bez żadnych dodatkowych oznaczeń.
  2. Z Biedronki z etykietą wolnego chowu (potwierdzoną spełnieniem norm zgodnie z dyrektywami) oraz karmionego paszą bez GMO i antybiotyków
  3. Od Pani Gospodarz, która na moje życzenie jedną ze swoich kur ogrodowych pozbawiła wczoraj życia. Wszystko w imię nauki :)
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)