Wpis z mikrobloga

Jednym z plusów nauki języka obcego jest to, że z pierwszej ręki można poznać opinie ludzi, którzy są zafascynowani Polską. Będąc na swoim podwórku mówią i piszą o Polsce szczerze. Lubię śledzić niszowe kanały na YouTube i jednym takim przykładów jest kanał "Lorena Meksykanka" - kanał dziewczyny, który jest subskrybowany przez niecałe 5000 osób, a na którym można znaleźć ciekawe opinie odnośnie naszego kraju z perspektywy obcokrajowca. Lorena jest meksykanką, która mieszka w Toruniu ze swoim mężem Polakiem.

Dziewczyna wrzuca takie filmy, jak na przykład "próbowanie polskich pierogów", "zima w Polsce", "tłusty czwartek", "rzeczy, które sprawiają, że życie w Polsce jest dla mnie fajne", "jak działa komunikacja publiczna w Polsce". Niby nic nadzwyczajnego, ale oglądanie tego z perspektywy osoby, która dopiero poznaje nasz kraj, to super sprawa :).

Co więcej - nierzadko sam film nie jest najciekawszą treścią. Takie kanały śledzą osoby, które także są zafascynowane Polską i jej kulturą. Dlatego często głównym źródłem ciekawych spostrzeżeń i opinii są komentarze pod filmem. Bardzo miło jest też poczytać opinie typu:

Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś pojechać do Polski. Ten kraj wydaje mi się taki cudowny i kocham język polski .

uwielbiam śnieg!!! ale tam ślicznie!

aż dwa dni Bożego Narodzenia? woow, u tych Polaków, to czysta balanga!

Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o słowiańskich kobietach, bo jakoś mi się wydaje, że słabo potrafią komunikować swoje uczucia? Utrzymuję z jedną kontakt i dość dużo czasu zajmuje mi ogarnięcie jej toku myślenia :D


Oczywiście są też komentarze z drugiej strony barykady:

Żeby mieszkać w takim niedorozwiniętym i brzydkim kraju jak Polska... to ja już wolę zostać u siebie (w Meksyku)


Jeśli myślicie, że jaranie się Japonią to wiadomo-co, to wiedzcie, że gdzieś tam w Ameryce Łacińskiej też żyją sobie osoby, które uczą się języka polskiego i oglądają Misia Uszatka, żeby nauczyć się naszego języka ;).

Kanał Loreny: https://www.youtube.com/watch?v=soi3SPZutt0 (Polacy polecają Meksykanom swój kraj)

#hiszpanski #meksyk #polska #naukajezykow #ciekawostki #youtube #torun
Pobierz krejdd - Jednym z plusów nauki języka obcego jest to, że z pierwszej ręki można pozna...
źródło: comment_cx3Ac0vQrWlFgKI3b9vSM8ETWIyYojdE.jpg
  • 4