Wpis z mikrobloga

Ostatnio zainspirowany wpisem o dziadku, który zgubił aparat #pdk postanowiłem nauczyć się pisać tak czytelnie jak on. W pracy mam wiele czasu i próbowałem w google znaleźć jakiś ładny wzór pisma, lecz nie mogę. Gdzie znaleźć dobry alfabet kaligraficzny, z którego mógłbym się uczyć/naśladować. W pracy dużo pisze odręcznie i chciałbym się doskonalić po prostu. Pozdrawiam.
#rozwojosobisty #kaligrafia
  • 25
@siemankojanko Polecam coś takiego jak "Print" prosty czytelny i konkretny krój, plus pióro marki chińczyk, zeszyt za 50gr dal dzieci z podstawówki :) na jednym z blogów(sie rysuje czy jakoś tak) można pobrać darmowy kurs pisania printem
@siemankojanko jako zdecydowana kobieta i pióromaniak z tych dostępnych w polskich papierniczych za nie więcej niż 30 zł polecam:
Herliz My Pen piórko niby dla dzieci a pisze świetnie - 30 cebulionów
Pilot Plumix taka nietypowa ciekawostka z płaską stalówką, jeśli bd chciał się nauczyć Italica no i fajnie wygląda ppdczas normalnego pisania, rozmiar i są na sam początek super - 29 cebulionów
Najprostszy chińczyk na pompkę za 5 cebulionów
Z chińczyków
@siemankojanko ładnie wyglądające piórko kupisz już w okolicach 100, typowe to Lamy Safari, moim zdaniem wygląda jak nieślubne dziecko Postmodernizmu i Shreka, Pilot Metropolitan w caaaałej masie kolorów, Faber Castel ma całkiem ładną serię, chyba loom się zowie. Warto też popatrzyć na Kaweco i sklep Twoje Pióro ma baaardzo fajny asortyment