Wpis z mikrobloga

Czy Mirki są zainteresowane filmami z dróg Dalekiego Wschodu?
Mieszkam na Tajwanie od ponad 3 lat, kręciłem kiedyś vlogi o życiu tutaj. Niedawno kupiłem GoPro6 plus szelki do montowania kamery na klatkę piersiową, wychodzi z tego fajny POV ( ͡° ͜ʖ ͡°). #pdk

Mam mikrofon, mogłyby wyjść ciekawe filmy pokazujące drogi, ruch uliczny, architekturę, piękne krajobrazy, interrakcje z ludźmi (różne sytuacje na drodze). Do tego zdarza mi się wyjeżdżać do Singapuru, Hong-Kongu, Japoni. Mogłyby również powstać filmy z tamtych okolic. (Skupiając się na perspektywie ze skutera/motocykla)

W załączniku widoczki z powrotu do domu. Uczelnię mam zaraz nad oceanem, mamy nawet swoją plażę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bambusowylas #vlogi #youtube #yt #tajwan #pytanie #japonia #dalekiwschod #widoczki #motoryzacja #drogi #ciekawostki

no i #muzyka #crockettstheme
Soju - Czy Mirki są zainteresowane filmami z dróg Dalekiego Wschodu? 
Mieszkam na Ta...
  • 19
@Soju fajnie tam masz. Jak ostatnio byłam we Wrocławiu to był wszędzie #!$%@?. Wjeżdżasz do miasta i już gdzieniegdzie są budowy, piasek na chodnikach i rozwalone kamienice z balkonami pomalowanymi zieloną farbą xD W Polsce tylko Warszawa trzyma jakiś poziom
Ludzie na zachodzie przywiązują mocną wagę do miejsca w którym żyją. Czysto, schludnie w dużej mierze. Tutaj (chyba, że to jest nowe budownictwo) mieszkania często przypominają psychiatryk - białe kafelki na ścianach, białe światło.

Aha no i w sumie ten wyjątek nowego budownictwa - nowe mieszkania warte miliony też potrafią wyglądać jak gemela bo po prostu nikt o nie nie dba.
@Soju mi tam mieszkanie służy wyłącznie do trzymania ubrań i przespania się od czasu do czasu więc dla mnie to nie problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za super pogodę przez cały rok i dobre uliczne żarcie oddałabym wszystko
@Aedemkun: To serdecznie zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°). To nie tak, że wszystko tu wygląda jak bajzel jeśli chodzi o mieszkania bo te nowe budownictwo to wręcz pałace... Jednak gdy się nie ma pieniędzy na wynajem czegoś trochę lepszego to nawet PRLowskie mieszkanka wyglądają lepiej.
@Soju co tak pusto? xD Nakręć coś w godzinach szczytu coby Mirkom pokazać jak się fajnie jeździ w chmarze skuterków slalomem między samochodami :)
@Soju: Ale bym sobie pomieszkał na takim Tajwanie. Miałem 2 lata temu dziewczynę pochodzącą z Kaohsiung. Bardzo fajna, ale ostatecznie się rozstaliśmy. Nawet byłem tam raz, ale miasto średnio mi się spodobało. Najbardziej mi się ten sky tower nie podobał - chyba najbrzydszy wieżowiec jaki widziałem w życiu :) Tajpej jakoś bardziej mnie urzekło.
Co do vloga to pewnie warto spróbować. Też nie raz myślałem żeby samemu coś opowiadać, ale o
@kotbehemoth: Właściwie to był przejazd przez centrum w środkowej części filmiku. Taka godzina, wszyscy w pracy i w szkole. Kiedy byłeś w Kaohsiung? Świetnie się mieszka teraz, tramwaj nawet nam zrobili a całą sieć pociągów dali pod ziemię ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Soju: Wrzesień 2016. Jakieś 10 dni. Najpierw Kaohsiung i wesele znajomych dziewczyny (ciekawa sprawa). Potem wchód (Taitung, Hualien i Taroko) potem mt Jade (gówno widzieliśmy bo lało i była mgła) a na koniec Tajpej. Chętnie bym tam wrócił. I nie miałbym nic przwciwko znów jakąś Tajwanę poznać lepiej :)
Swoją drogą mówisz o budynku z 2:19? Widać po prawej stronie. 85 pięter.


@Soju: Tak dokładnie ten :) nie wiem czemu, ale zupełnie mi się nie podoba. Zwłaszcza w porównaniu do pięknej Taipei 101. Jedyne co to biblioteka tam była fajna. No i jedzenie też było super (zwłaszcza na weselu i w domu u dziewczyny)
@kotbehemoth: Tajwanki dobre dziewczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zachęcam do śledzenia tagu lub YT jeśli jesteś zainteresowany. Jak będziesz kiedyś udawał się do Kaohsiung to daj znać.
@kotbehemoth: Biblioteka faktycznie jest super. Na 85大樓 zawsze wołałem "wielki *****" i też mi się nie podobał ale ostatnio nawet się do niego przekonałem.

@wyindywidualizowanyentuzjasta: Tutaj w sumie mało kto trąbi (tylko ja) ale pare razy zdarzyło mi się uczestniczyć w bardzo gorącej sytuacji. Będę dodawać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Soju: ogólnie czytam twoje wpisy tutaj. Co do vlogów to ogólnie mało oglądam, ale subskrypcję i zobaczę :)
Chętnie bym się wybrał znów na Tajwan, bo chętnie bym wszedł na Snow Moutain. Ale chyba w tym roku się nie uda.