Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim.
Czy ktoś z was doznał czegoś takiego jak obniżenie sprawności intelektualnej? Tylko nie traktujcie mnie jak przysłowiowego debila.
Jestem młodym mężczyzną przed 25 rokiem życia, przez cały okres mojej edukacji osiągałem świetne wyniki w nauce a ta nie sprawiała mi trudności. Zaryzykuję stwierdzenie że byłem uzdolnionym "cudownym dzieckiem": budowa i konstruowanie modeli szybowców a później samolotów i rakiet, majsterkowanie, olimpiady przedmiotowe od historii, przez geografię aż po fizykę. Normalnie człowiek renesansu. I nagle coś się zje*ało.

Od około 3 lat obserwuję u siebie stale pogłębiający się deficyt zdolności intelektualnych. Nie mogę uczyć się rzeczy które są mi potrzebne na studiach lub pracy ( pracuję w #it jeżeli to ważne), a rzeczy które choćby przez chwilę przyciągną moją uwagę nie są w stanie jej zatrzymać. Ta po prostu się ulatnia.
Jestem aktywny fizyczny: biegam w weekendy, ćwiczę z masą ciałą, od czasu do czasu pójdę na basen. Nie mam problemu z zagadaniem w sprzyjających okolicznościach do dziewczyny: nie jestem w tym temacie osobnikiem spod tagu #przegryw ani żadnym tam #pua. Po prostu kiedyś zauważyłem że mam problem z poznawaniem dziewczyn i zacząłem z tym walczyć. Seksu jakoś za często nie ma, za rzadko również. W normie jak na singla. Czytam książki, najbardziej lubię zaczytać sie w jakiejś dobrej biografii lub political fiction.

Kiedyś nauka przychodziła mi z łatwością, teraz nie przychodzi w ogóle. Nie wiem jak mam z tym sobie poradzić: powoli pogłębia się moja frustracja spowodowana owym stanem rzeczy. Przez ową frustrację nakręcam autodestrukcyjną spiralę palenia trawy (#narkotyki nie są spoko), bezsenności i coraz częściej zaglądam do kieliszka. W sumie dzieje sie tak od początku studiów gdy do owych "artefaktów" uzyskałem nieskrępowany dostęp. Pozwala mi to w jakiś sposób zapomnieć. Żyję z dnia na dzień, zatraciłem umiejętność planowania którą kiedyś miałem silnie rozwiniętą. Czasami wpadam w ciąg imprez po których nie wiem co oczekuję bo nic oprócz spłukanego portfela, kaca czy też pobudki na pętli tramwajowej nie mam. A że tak to ujmę posiadam predyspozycje do alkoholizmu bo ojciec też miał z tym kiedyś problem (na szczęśce się ogarnął): jaki ojciej taki syn.

Nie potrafię czerpać już radości z rzeczy które mnie kiedyś cieszyły i nie potafię odkrywać nowym rzeczy ponieważ uważam je za niepotrzebne. Zero motywacji, zero spontanicznej radości: czuję się jak otępiała chłodna maszyna która ma zaprogramowaną frazę "Nie #!$%@?" przez co staram się nie użalać (co w tym wpisie może zalatywać hipokryzją) i robić coś co muszę ale nie mam zdolności aby to robić (Czemu? Patrz pytanie na początku). Ale mimo wszystko staram się być uśmiechnięty.
Czasami myślę też żeby ze sobą z tego powodu skończyć, bo moje życie tak naprawdę nie ma dla mnie żadnej wartości. "Live fast and die fast too" jak to Manson śpiewał.
Momentami mam jakieś przebłyski "chęci zawalczenia o lepsze jutro" ale pewnie się domyślacie jak się to kończy.
Czy to jest ta słynna #depresja ?

#psychologia #inteligencja #nauka #problemypierwszegoswiata #zalesie #zdrowie #alkoholizm #gownowpis wnowpis

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: anhedonia, jaram zielsko od 4 lat regularnie, jak zrobie sobie przerwe nawet na 2 tyg to czuje sie jakby mnie olsnilo na nowo, amotywacja i brak umiejetnosci odczuwania przyjemnosci to najwiekszy minus regularnego palenia weedu

Kiedyś nauka przychodziła mi z łatwością, teraz nie przychodzi w ogóle. Nie wiem jak mam z tym sobie poradzić: powoli pogłębia się moja frustracja spowodowana owym stanem rzeczy. Przez ową frustrację nakręcam autodestrukcyjną spiralę palenia
@oldspiceedit tak tylko z tego co OP napisał to najpierw spadala mu koncentracja i miał problemy z nauką a potem zaczął sięgać do uzywek - co oczywiście powinien odrzucić.
@AnonimoweMirkoWyznania: primo szkola to nie zycie, a studia to taki przedsionek zycia. To juz nie olimpiada, konkurs czy sprawdzian. Jest wiecej zmiennych i jest trudniej, a raczej bardziej nieprzewidywanie. Nie wystarczy wykuc, nauczyc, byc dobrym. Licza sie tez skille socjalne, osobowosc, kontakty itp.

Do tego jak jarasz ziolo i nie spisz to sie nie ma co dziwic.

Niby taki madry, a jednak glupi.