Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Doradcie mi co mam robić.
Otóż dostałam się na darmowy tydzień próbny do jednej z firm, gdzie po tygodniu miałam dostać informację czy zostanę przyjęta na płatny staż.
Co do samej firmy mam wątpliwości. Ogólnie atmosfera tam panującą jest super, do ludzi nie mogę się przyczepić ale sam system pracy średnio mi odpowiada. Jest to moja pierwsza praca w zawodzie i wiedza teoretyczna a nagle konkretne zadania to dla mnie duży przeskok, na co byłam gotowa. Nie pasuje mi jednak to, że nikt mnie tak naprawdę nie kontroluje co robię, nie mam żadnego opiekuna. Oczywiście mogę pytać kolegów obok i staram się to robić często ale też mają swoje zadania i nie chce ciągle zawracać im głowy. Przez to się trochę stresuje, bo nie zawsze jestem w stanie zrobić wszystkich powierzonych mi zadań. Niby jestem na okresie próbnym, ale wszystko i tak ląduje u klienta.
Niedługo mam dostać odpowiedź co dalej i jeśli udało by mi się dostać tam to nie wiem czy się w to pchać czy szukać jakiejś bardziej zorganizowanej firmy.
#praca #staz #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 8
Nie sluchaj się Januszów nie mających pojęcia o IT, nikt w tydzień tam Cię nie wykorzysta bo Ty pewnie po miesiącu nawet nie zrobisz nic wartościowego dla firmy. Pewnie podchodzą tak do tematu aby odsiać głąbów. Nie pochwalam takiego podejścia ale niestety w dzisiejszych czasach dużo roszczeniowej gówniarzerii traci czas takich firm. Jeśli możesz sobie pozwolić na tydzień za free to zdecydowanie Idz i spróbuj. Ja też kiedyś tak spróbowałem i pracuje
@AnonimoweMirkoWyznania: A w jakiś sposób masz umowę na ten tydzień czy bardziej jest to na zasadzie słownej umowy?

Jeśli faktycznie nie masz "opiekuna", kogoś kto dawałby ci jakieś zadania, pomagał w realizowaniu ich, konkretnej osoby którą mogłabyś wypytywać to moim zdaniem słabo. Skoro firma wie, że nie masz doświadczenia to powinna ci zapewnić osobę, która byłaby wsparcie, do kogo mogłabyś się ze wszystkim zwrócić. Pytanie czy chcesz tak dalej samodzielnie działać
@AnonimoweMirkoWyznania: Bezpłatny tydzień mimo wszystko trochę słabo; pytanie czy są jakiekolwiek dodatki (np. zwrot za bilety przejazdowe; lunch karta). Tym nie mniej stażysta może się bardzo dużo nauczyć i jest to tydzień, w którym tylko możesz zyskać. Przyjmij zasadę, że jeżeli nie wiesz jak coś zrobisz i nie możesz rozwiązać problemu przez 2-3h to od razu kogos pytaj, najlepiej na zmianę różne osoby.
Manadżer i opiekun (o ile to nie firma