Wpis z mikrobloga

Ktoś wie na jakie zarobki można liczyć w #testowanieoprogramowania w #uk albo #irlandia?
4 lata expa w testach, w tym 2 tylko automatyzacja. Znajomość C#, Java, SQL. Głównie automatyzacja testow funkcjonalnych webówek z Selenium, ale też pisałem testy do rest api. Troche mniejsze doświadczenie w wydajnościówce z jmeter. Pracowałem w międzynarodowych zespołach, więc angielski też jako taki.
Niestety nie mam wykształcenia, studia skończone, moze w tym roku uda się obronić inżyniera na pw.
Dodam że tutaj mam oferty w okolicach 14k na b2b w Warszawie (nie wiadomosci na linkedinie, tylko pewne oferty).
Jakie są analogiczne zarobki na wyspach?
  • 12
@kotoj: W Dublinie niecałe 3 lata temu (3 lata expa miałem) odpadłem na ostatnim etapie - propozycja była 45k euro rocznie. Odpadłem na osatnim etapie rekrutacji. Teraz już bym nawet nie rozważył, ale mając dużo mniej doświadczenia wygladało to sensownie.

Z Londynu (tu sam zrezygnowałem ostatecznie) miałem ofertę w wysokości 45-50k funtów, ale zapewniali też sporo benefitów - w tym doplata do mieszkania, bilety (3 razy rocznie) na przeloty do Polski,
@venomik: Dziękuję za informację. Ty pracujesz w PL teraz? Pracowales za granicą kiedyś?
Ogólnie to rozważam też inne kierunki, ale ze względu na język najchętniej celowałbym w wyspy
@dzerzi: zarobkowo to nie nastawiam się na lepsze zarobki niż w pl. Ale fajnie jakby było porównywalnie, względem kosztów życia, dlatego chciałem sie zorientować. Ogólnie to bardziej nastawiam się na nowe doświadczenia i podszkolenie języka
A Ty pracowałeś w tamtych kierunkach?
@kotoj: Pracuję w Dublinie, programuję, mam w teamie testerów (także od automatyzacji). Nie wiem jednak ile dokładnie zarabiają - musiałbym ich wypytać raczej o widełki na takim stanowisku, niż konkretnie ile dostają.
@dzerzi: ooo, jakbyś mógł bezpośrednio zapytać to byłbym bardzo wdzięczny. Wiadomo że nie konkretne kwoty tylko widełki na jakie realnie można liczyć
@kotoj: Spytałem testera z zespołu, który zajmuje się zarówno automatyzacją, jak i przeklikaniem strony kiedy trzeba.

"Jest duży popyt obecnie na QA, dostaję 5-7 wiadomości z LinkedIn czy jestem zainteresowany zmianą pracy. Przy automatyzacji 45k-65k rocznie, zależnie od tego jak pójdzie rozmowa kwalifikacyjna i jakie się umiejętności techniczne. Oczywiście są miejsca gdzie próbują płacić mniej, ale jak się jest dobrym, to ma się mocną pozycję negocjacyjną."
@kotoj: w UK czy Irlandii nikt nie patrzy czy masz studia, liczy się po 1 doświadczenie 2 doświadczenie i 3 kursy kierunkowe. Studia dopiero może gdzieś tam 4-5 miejsce. Ile zarobisz zależy od miasta, firmy i od tego czy to kontrakt (z reguły w formie samo zatrudnienia) czy praca na stałe (umowa). To co napisałeś znam ludzi co zarabiają 250-400 euro dziennie (przed podatkiem podaje) na kontrakcie. Na stałe myśle ze
@filozof900: no w sumie masz racje, wychodziłoby to lekko korzystniej, wiec prawdopodobnie górna granica widełek na kontrakcie będzie trochę więcej niż 400 euro, może coś w okolicy 500.