Wpis z mikrobloga

@chrzano: tylko, że ja nie mam na sztywno zdefiniowanego jsona, on jest generowany z servera przez xmlrpc i właśnie nie wiem jak to ugryźć.
+ chce to wyświetlać w textboxie.
W konsoli normalnie wygenerowałem przez pretty-print
@Ravciu: nie wiem jak w tk, ale nie powinno toto dać się skonfigurować na wyświetlanie multiline i przyjąć jsona przepuszczonego przez pprint.pformat jako zawartość do wyświetlenia? kwestia czcionki typu monospace żeby to jakoś wyglądało to inna bajka.
@luzny_lori: no wydawało mi się, że powinno, a niestety nie mogę uzyskać tego efektu. JSON jedynie się parsuje do textboxa, ale wyświetla się on jednym ciągiem. Jak chce użyć pprinta to wywala mi błędy. Jedynie w konsoli mam ten efekt, który oczekuje, no ale chce koniecznie, żeby to było w textboxie. W jakimś innym module od gui da się coś takiego zrobić bez problemów?
@Ravciu: no nie wiem - pierwszy lepszy wynik z googla pokazuje jak to zrobić, jeszcze z przewijaniem jak tekst za długi.

nie wiem czy pisząc pprint masz na myśli moduł czy jego funkcję (niefortunne nazewnictwo), ale moduł pprint udostępnia (przynajmniej) dwie funkcje:

1. pprint.pformat - sformatuj obiekt wejściowy i zwróć stringa
2. pprint.pprint - użyj pformat na obiekcie wejściowym i wydrukuj wynik na standardowe wyjście

oczywiście druga funkcja jest Ci kompletnie
@luzny_lori: zadziałało z pformatem, dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°). Dopiero dzisiaj mogłem to sprawdzić z racji tego, że przyszedłem dopiero do pracy.