Wpis z mikrobloga

#samochody #leasing
Mirki mam pytanko. Szukam teraz samochodu, zastanawima się nad Hondą Civic, która w salonie chodzi po 105k, Renault Megane GT i Mazdą 3. Macie jakieś doświadczenie w negocjowaniu cen w tych markach? ile można % zejść z pierwszej oferty salonu? na co zwracać uwagę (to byłby pierwszy zakup z salonu samochodowego)
  • 7
@Daronk: W Hondzie za wiele nie wynegocjujesz, może lakier i ze 2-3k.
Rok temu kupowałem, zdecydowałem się na Civica, nie żałuję. Imo w cenie ~100k i tym segmencie nic lepszego nie ma. Jak masz jakieś pytania to śmiało pytaj.
@MrGreeneye: Kwestia jest taka że pomiędzy dilerami różnica wynosi 2k. Negocjując u jakiegoś droższego dilera wymagałbym przynajmniej zrównania się z tą ceną + jeszcze z 1-2k zejść. IMHO wydaje Ci się, że 101-102k to uczciwa cena i byliby w stanie do niej zejść?
@Daronk: Mówisz o Sport Plus + lakier = 108k? Myślę, że udałoby się zejść do ~103k, choć kupowałem rok temu i mogę nie być w 100% na bieżąco, wtedy dałem 105500, ale to był zupełny początek sprzedaży.
Mowa oczywiście o roczniku 2018, bo ludzie brali parę miesięcy temu 2017 za 98-99k - nawet tutaj nie było wielkiej różnicy. I tak, uważam, że to bardzo uczciwa cena za ten samochód. Jakbyś poczekał
ja bym zwrócił uwagę na spadek wartości samochodu w momencie wyjazdu z salonu. Kupujesz za 105 a za progiem jest wart 90


@Jebwleb: no i mamy niesmiertelny argument o wyjezdzie z salonu. Wiesz ze kupujac tv za 4000 zl, rozpakowujac go z kartonu i odklejajac folie jego wartosc spada do 3400 zl?? Nikt nie sprzedaje auta po wyjezdzie z salonu wiec argument inwalida. Liczy sie jak juz utrata wartosci po 3-4