Wpis z mikrobloga

#budowadomu #ogrodzenie #budujzwykopem hej mirki jest dzialka waska dluga 20x50 trzeba zrobic ogrodzenie, na dzialce brak pradu brak wody, ogrodzenie tymczasowe na ok 5 lat.

Postanowilem zabetonowac 4 slupki narozne plus dwa na jednym boku na brame.
Jesli chcial bym zabetownowac wszytkie slupki w okol dzialki liczac nawet co 3 metry to by mi wyszlo jakies 47 slupkow masa betonu a i tak by sie to rozwalalo za pare lat (i troche mi sie nie dziwi potem wyjmowac tyle zabetonowanych slupkow) plus nie ma narazie wody

dlatego postanowilem ze dam te 4 narozne i 2 na brame i reszte pomiedzy nimi powbijam slupki drewniane, zaimpregnuje je i wszystko wytrzyma z 5 lat plus bedzie mniej pracy przy rozbieraniu kiedys.

I teraz zastanawaiam sie czy walanac na to siatke lesna czy napinac druty i zrobic normalna siatke.
Jak bym chcail zrobic siatke na napinanych drutach to podejrzewqam ze te narozne slupki trzeba by zrobic ze wsporinkami trzeba by kupic drut i go naciagac i potem rozlozyc siatke, brzmi jednak jak sporo pracy

wiec moze po prostu wkopac te paliki i rozlozyc siatke lesna i to wszystko jakos wytrzyma te 5 lat ? co o tym sadzicie ?
  • 23
@kaczor: nie bardzo bo jak mowie to jest tylko tymczasowe, w ciagu 5 lat bedzie robiona pewnie i ulica i u mnie bedzie grunt nawozony, i bedzie budowac zniszczylo by sie tylko niepotrzebnie, mozliwe ze gruntu nawiezie sie ze 40 cm to cala ta podmurowka z paneli by sie schowala, do tego narazie nie chce inwestowac tyle w ogrodzenie, ma byc raczej po taniosci.
@szkkam: taki jest plan ale narozne chyba wmuruje zeby to wzsytko wytrzymalo 5 lat, tylko wlasnie zastawnwiam sie czy zakladac siatke lesna czy lepiej jakas zwykla czy lesna to sie momentalnlei porwie albo rozwali, albo czy na stemplach mozna rozpiac druty i zamontowac zwykla siatke czy to ma sens.
@KrowkaAtomowka kotwy do gruntu. Kupujesz drewniane kanciaki albo okraglaki przymocowujesz do kotw na sruby i wbijasz je 5kg mlotkiem w grunt ... najszybsza metoda a taka 70 trzyma mocno b.
@KrowkaAtomowka: Ja swoją działkę kupiłem już ogrodzoną siatką leśną. Nic się z nią złego nie dzieje a i tak niedawno podczas budowy musiałem ją przecinać żeby ciężki sprzęt mógł wjechać z drugiej strony. Normalnej siatki byłoby mi chyba szkoda przecinać.
@kaczor: w wyporzyczalni jest za stowke na dobe, to biore i wierce 50 dziur, i jak pomysle i jak mam robic tymczasowe po taniosci to tez odpuszcze sobie murowanie czegokolwiek (to by sie wizalo z zamawianiem piasku , zwiru , wozeniem cementu i przywozeniem wody , do tego jakas taczka zeby rozrobic) i po prostu zrobie cale z tych stempli, narozne z odskosami, na brame z odskosami i walne na to
@tmkg: napisalem wyzej, po to ze przez min 5 lat nic nie bedzie budowane na tej dzialce a dzialka jest narozna, i przez ten czas bedzie pelnila funkcje rekreacyjna,posadze tam jakkies drzewa , zrobie studnie postawie blaszak, wolal bym jakies ogrodzenie miec.
@KrowkaAtomowka u mnie steple wytrzymaly 4lata w mokrej glinie. Siatka lesna i tak jak ktoś pisal wiertnica spalinowa i masz ogarnięte w jedna sobotę. Nie naciągniesz dobrze drutu do zwykłej siatka jesli słupki noe będą porządnie obsadzone
@KrowkaAtomowka: Ja chyba też w tym roku będę robił tymczasowe ogrodzenie (bo i tak będzie potrzebne jakieś na budowie).

Stęple (~60), do tego 130m siatki, coś do zaizolowania stępli w ziemi, wypożyczenie wiertnicy glebowej, deski na bramkę wejściową i bramę wjazdową i mam nadzieję, że w 700zł się zmieszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°).