Wpis z mikrobloga

@oniu: mieszkam za granicą, więc oczywiście czytnik. Teoretycznie jest możliwość wypożyczania książek, choć niekoniecznie tych, które chciałbym przeczytać. Książki zajmują miejsce i się kurzą, więc przegrywają u mnie z czytnikiem, ale oczywiście rozumiem argument posiadania wersji papierowych i ich czytania, ma to pewien urok. Jak będę już miał dzieci to z pewnością chciałbym żeby miały do czynienia z takimi prawdziwymi książkami i chciałbym żeby widziały, jak je czytam, ale obecnie tylko
@czuly_pstrong: Dla mnie też czytnik jest dużo lepszym rozwiązaniem. Nie zajmuje dużo miejsca, plus kilka funkcji o które ciężko w książkach papierowych: podświetlanie, notatki. Korzystasz z zaznaczania fragmentów książek na czytniku? Nie wiem z jakiego korzystasz - na kindle można łatwo zaznaczyć interesujący nas tekst i później wyeksportować to do pliku na kompa czy co komu potrzebne.
@oniu: Jest trochę takich (albo dawno nie wznawiane, albo niektóre niszowe tytuły). Jeśli chodzi o te które źle się czyta, to te które mają źle spreparowany PDF, oraz jak napisałem niektóre techniczne, np dłuższe listingi w książkach programistycznych, miałem 6,8" czytnik jakiś czas i tam to wyglądało dużo lepiej. Szkoda, że nie ma większego wyboru takich czytników, ale z lepszym oprogramowaniem, bo to co było to było lekką porażką od strony
Korzystasz z zaznaczania fragmentów książek na czytniku?


@oniu: czasami korzystam, ale celowo wybrałem czytnik z jak najmniejszą liczbą opcji, żeby skupić się na czytaniu. Wtedy nie chciałem też inwestować w coś, co do czego nie byłem przekonany - nie wiedziałem, czy w ogóle dam radę czytać na tym książki. Oczywiście bardzo szybko się przyzwyczaiłem i cenię sobie wygodę, może mój następny czytnik będzie trochę lepszy. Polecam za to dodatek do przeglądarki
@Kaczus2B: a tak, co do PDF to się zgodzę, tutaj nie ma szału na czytniku, chociaż to w praktyce nie jest format przeznaczony na czytnik. Masz kindle czy jakiś inny? Jeśli chodzi o kindle to oprogramowanie jest raczej okej, wygodnie mi się z niego korzysta, czasami mam małe problemy z dokładnym zaznaczeniem tekstu ale da się przyzwyczaić.
@czuly_pstrong: dla mnie to chyba była najlepsza inwestycja w ostatnim czasie, dawno nie byłem z czegoś tak zadowolony. Kilku znajomych polecało - dlatego się zdecydowałem. Jeśli chodzi o dodatki to znam i używam, ale korzystam z Send to Kindle i rzeczywiście dłuższe artykuły o wiele lepiej mi się czyta na kindle niż na ekranie komputera. Łatwiej się skupić na czytaniu.
dla mnie to chyba była najlepsza inwestycja w ostatnim czasie


@oniu: dla mnie też, zdecydowanie. Mam już czytnik od ponad 2 lat i zabieram go wszędzie, dzięki czemu nuda mi niestraszna. Kolejka w urzędzie, cyk, wyciągam czytnik i jechane. Droga do pracy, z pracy - cyk, czytam książkę (najśmieszniejsze jest, jak kilka osób czytających w tramwaju stanie niedaleko siebie). Nawet w kolejce w supermarkecie zdarza mi się coś czytać. I wspomnę
@oniu: Do tej pory tylko papierowe. Ale dzisiaj właśnie przyszedł czytnik. Niestety ilość miejsca w domu jest ograniczona. Więc papierowe książki nadal będę kupować do kolekcji ulubionych autorów a reszta na czytnik i tyle.