•  

  53101 - 252 = 52849

  Wyprawa, dzień VII, 6.06.2018

  Elbląg wita nas dosyć chłodnym porankiem, więc z konieczności start w Ultralightach. Pierwszą rzeczą po opuszczeniu campingu jest udanie się na myjnię, bo napęd w rowerze @metaxy'ego jest cały w piachu. Wyjeżdżając z miasta robimy pamiątkowe zdjęcie z czołgiem, trafiamy też na Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej.

  Jako że jedziemy przez tereny, gdzie @metaxy wszystkie gminy ma już zaliczone, kierujemy się najprostszą drogą na południowy-wschód. Kawałek na Kwitajnami spotykamy @galonim'a - najwierniejszego kibica, który był obecny na każdej z trzech poprzednich wypraw Rafała.

  Słońce ładnie świeci, ale wiatr jakiś przenikliwy. Temperaturowo bez szału. Jedziemy z naszym towarzyszem kilkadziesiąt km i żegnamy się przed Olsztynkiem. Pamiątkowe zdjęcie i każdy rusza w swoją stronę. Serwisówkami wzdłuż S7 docieramy do Nidzicy. Pół miasta rozwalone, bo trwa remont głównej drogi. Odwiedzamy zamek krzyżacki i wyjeżdżamy na wschód zaliczyć gminę.

  Wracamy do miasta z nadzieją zjedzenia obiadu w McD, bo @galonim zapewniał, że takowy w Nidzicy jest. No tak średnio bym powiedział... Objazdami i remontowanymi odcinkami dróg docieramy w końcu do Lidla na jakiś większy popas. Najedzeni ruszamy drogą wojewódzką w kierunku Szczytna.

  Kilka km za miastem łapie nas @Twierdziel, który będzie naszym towarzyszem już do końca dnia. Kolega posiada sporą wiedzę na temat swoich okolic i w czasie jazdy dzielił się z nami różnymi ciekawostkami.

  Im bliżej wieczora, tym robi się chłodniej. I to na tyle chłodno, że rozważałem nawet założenie kurtki przeciwdeszczowej, bo zaczynałem już marznąć. Zamiast tego zrobiłem sobie jednak małą czasówkę na ostatnich kilkunastu kilometrach, żeby się trochę rozgrzać.

  Nocleg mamy zarezerwowany w miejscowości Chorzele. Robimy zakupy w Biedronce, żegnamy się z @Twierdziel'em, który deklaruje, że następnego dnia chce z nami pojechać całą trasę i udajemy się na swoją kwaterę.

  #mortalszosuje - moje relacje z dłuższych tras.

  #rowerowyrownik #szosa #wykopcanyonclub #100km #200km (nr 13)

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: dzien7.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  1. Zrób 100dni w koszuli
  2. Hurr durr atencjusz, debil, usuń konto, bede rzygoł, hejt z góry na dół przez cały czas
  3. Powstają klony na różne wariacje
  4. SUPER BRAWO SZANUJĘ W OPÓR
  4,76. Wnioski?
  5. Wszystkie punkty

  I nie, nie płaczę, mam tylko jeszcze większy ubaw z hipokryzji tłumu na mirko xDDD

  #bekazpodludzi #heheszki z wykopu xD

  odpowiedzi (71)

 • avatar

  Ja nie wiem co to się dziś odpier... Córka przyjaciela, zakochana Kej Popie (czy jak tam się tego raka pisze), lat 14, dobra uczennica, generalnie grzeczne dziewczę. Ta fascynacja kejpopem u niej to muzyka, czaty, jakieś tam ciuchy, gadżety itp, bez farbowania włosów i makijażu, bo na to rodzice się nie godzili.

  W ten piątek ojciec wziął na chwilę jej telefon i to co tam zobaczył wmurowało starych w ziemię.
  Generalnie korespondencja z innymi fanami tego gówna to tylko mowa o cierpieniu, okaleczaniu się, planowaniu wspólnego samobójstwa, możliwie najbardziej skutecznego, na początek cięcie rąk żyletkami, podduszanie itp itd... Jedyna przeszkoda na dziś, to dla nich -STARZY-, ale już może za rok, może za dwa będę mogła jechać sama, gdzieś, do koleżanki na noc, na ognisko, to wtedy zrobimy próby, będzie fajnie, będzie ekstra, puścimy wam filmiki itp...

  Mają blisko do morza, więc też plan z wejściem do wody w jedną stronę..

  Jak gówniara się kapnęła, że nie ma telefonu dostała takiego szału, takiej histerii, że nigdy wcześniej nie widzieli nawet cienia takiego zachowania u niej. Demolka wszystkiego w koło, ryglowanie się w pokoju, groźba, że zabije siebie, zabije ich. Akcja była tak napięta, tak beznadziejna, że zostało wezwanie pogotowia. Z pogotowiem do nieletniej wjechała policja i psycholog dziecięcy. Pierwsze co robi policja w takim wypadku, to alkomat dla rodziców, nie ważne, ale dośc dziwne, ludzie i tak praktycznie niepijący..

  Młoda zastrzyk na uspokojnie w dupę i do szpitala. W szpitalu psychiatra, ale brak kontaktu z dziewczyną. Podali jej dopiero coś, co pozwoliło na rozmowę z lekarzem. Jedyne co mógł zalecić to startowe 3 tyg w Tworkach, a potem się zobaczy..

  Rodzice załamani kompletnie, nie chcą się zgodzić na ten szpital, ale chyba wejścia nie będzie. Jak tego słuchałem, a znam dobrze to dziecko, to nie mogłem uwierzyć. Czy to jest następny level mulit internetowego spierdolenia, boi chyba inaczej tego nie da rady przetłumaczyć.

  Piszę to jako ostrzeżenie dla Was, Waszych znajomych i rodzin, których dzieci lubią ten 'azjatycki' sznyt, bo pod kolorowymi włosami, bladym pudrem kryć się może jakaś dziecięca psychodrama...

  #kpop #dzieci #psychologia #psychiatria
  pokaż całość

  odpowiedzi (158)

 • avatar

  #patusy #patologiazewsi #awantura

  Patusy patusami, ale zwrot akcji satysfakcjonujący xD

  odpowiedzi (39)