Wpis z mikrobloga

#odchudzanie #mirkokoksy #bieganie
Mirki, orbitrek rzeczywiście tak malo kalorii pali czy nie ma co patrzeć na ten wyświetlacz?
40minut, dystans 17,74 (ale nawet nie wiem jakie to są jednostki xD ) kalorii pokazuje 142.6....
Biegłem czy nie wiem jak to nazwać przez jakieś 90% czasu stałym tempem z ustawionym największym oporem, co jakiś czas ustawiałem najlżejszy opór ale w tedy orbiterkowałem najszybciej jak potrafię.

Pot kapał na podłogę i byłem naprawdę mocno dojechany, możliwe żeby spaliło tak mało kalorii?
Przy bieganiu pewnie byłoby >500 a tutaj jednak trochę mocniej pracują ręce.

Czy na bieganie czy jakiekolwiek inne ćwiczenie zazwyczaj ubieram się dosyć grubo, żeby się mocniej spocić, wiem, że pewnie to sama woda ale jednak psychologicznie daje mi to odczucie lepiej wykonanego treningu.

Czy to rzeczywiście sama woda czy takie przegrzewanie organizmu daje jakieś efekty jeżeli chodzi o spalanie?

Żeby nie zaśmiecać tagów chciałbym zapytać również o pas neoprenowy na brzuch, czy to daje jakiekolwiek pozytywne efekty w zrzucaniu opony?
Kiedyś czytałem, że lepiej w tym nie biegać bo mięśnie brzucha słabiej pracują, czytałem też, że pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki podczas biegania (mam spore tendencje do pochylania się do przodu) ktoś tego używał?
  • 24
@mchmjszk jeśli chodzi o kalorie - możliwe że ustawiona jest waga dla jakieś malutkiej kobiety + liczy kalorie z tętna - a jak nie miałeś rąk na czujnikach to nie przeliczyło? Taki pierwszy pomysł.
Co do pasu neoprenowego się nie wypowiadam, ale wydaje mi się że co najwyżej możesz więcej wody stracić
@mchmjszk: na pewno nie sa to km bo nie bieglbys 24km/h:)


@wykopowy_brukselek: orbitreki podają jakieś chore, zawyżone wartości dystansów. Natomiast co do kalorii... obawiam się że już podają prawdziwe dane - bo naprawdę to jest bardziej takie luźne machanie nogami niż konkretny wysiłek.
@mchmjszk: powiem tak: jak ja biegam (a raczej truchtam) na bieżni to niewiele więcej spalam - 30 minut to ok 160kcal a 40 minut ok 200kcal. I też jestem spocona, ale ostatnio czytałam, że pocenie nie ma nic do rzeczy.
@enron: na tym najlżejszym ustawieniu rzeczywiście luźne machanie ale jak ustawiam na najcięższe to czuć spory opór

@Crock92: właśnie raczej nie trzymam na czujnikach bo ta #!$%@? maszyna ma je na środku koło licznika i z żeby je trzymać trzeba ćwiczyć w niewygodnej pozycji
@bellazi: Wiem, że na urządzeniach spala się mniej niż w terenie ale na bieżni czy czymś innym zawsze było ponad 300 ( z wprowadzoną waga i trzymaniem za czujniki) ale kurła 142....przecież to nawet lekkie śniadanie nie jest xD
@enron: na tym najlżejszym ustawieniu rzeczywiście luźne machanie ale jak ustawiam na najcięższe to czuć spory opór


@mchmjszk: nawet jeśli czuć opór, to jedyne co robisz to działasz wagą swojego ciała, równocześnie orbitrek podnosi drugą nogę z taką samą siłą. Generalnie raczej to są słabe ćwiczenia... IMHO rzecz jasna. A te dystanse przez nie podawane to w ogóle śmiech na sali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mchmjszk: kup sobie najtanszy pulsometr to bedziesz wiedzial 100x dokladniej ile spaliles kalorii. Czesto jest tez tak, ze jak masz na sobie pas HR laczacy sie po ANT+ to maszyna na ktorej cwiczysz automatycznie zacznie z niego odczytywac dane. Wtedy na pulsometrze i maszynie bedziesz mial prawie to samo.
@bellazi: kurła ile to człowiek się nacierpi za te wszystkie pyszne cziperki, browarki i ciasteczka (,)

@enron: To taki dodatek ma być między dniami treningowymi w które biegam, aczkolwiek czworogłowy nawet trochę czuje następnego dnia

@Stormweaver: nieregularnie dojeżdżam około 24 km do pracy, endomondo pokazywało prawie dwa razy tyle kalorii co strawa z czujnikiem tętna na nadgarstku
@enron: To taki dodatek ma być między dniami treningowymi w które biegam, aczkolwiek czworogłowy nawet trochę czuje następnego dnia


@mchmjszk: może zamiast zabaw w orbitreki zwyczajne przysiady z hantlami/sztangą + wyciskanie? Ja tak stosuję i zdecydowanie mocno czuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji - za darmo xE
@enron: dopiero jak trochę schudnę to mam zamiar wybrać się na siłownię, do tego czasu mam dostęp do siłowni plenerowej dla dziadków, kettla 10kg i opasek po 1,5 kg na ksotki/nadgarstki
@mchmjszk: e, nie mówię o siłowni - zwyczajnie w domu karimata, dwa hantle po parę kilo i 45 minut machania, brzuszków, przysiadów. Idealne na dzień bez biegania.