•  

  Mam pytanie odnośnie mobilnych stacji roboczych. Chciałbym przeczytać jakieś niesponsorowane artykuły odnośnie wydajności w początkowym modelowaniu (ab initio) #3d i #analizadanych. Porównanie dotyczące najnowszych procesorów w urządzeniach mobilnych Intel i7 i Xeon, jak również kart z serii Nvidia Quadro i Amd FirePro. Język polski/angielski ewentualnie niemiecki. Może się to ograniczać do serii laptopów Dell Precision, HP Zbook i Fujitsu Celsius (wszystkie z matrycą 15.6'', 4k nieobowiązkowe). Produkty Apple ze względu na brak kompatybilności z używanymi programami odpadają. Stacjonarna stacja robocza również nie jest potrzebna, bo najbardziej wymagające zadania można wrzucić w kolejkę na zewnętrzny serwer online.
  Może ktoś obeznany jest w stanie pomóc w wyborze #laptopy do takich zadań. Budżet bez większego znaczenia, ale jeżeli trzeba wybrać najdroższy z możliwych modeli to chciałbym wiedzieć dlaczego ma to rzeczywiście sens.
  Taguję dodatkowo #komputery bo tutaj liczę na osoby zaznajomione z tematem ;-)

  •  

   Stacjonarna stacja robocza również nie jest potrzebna, bo najbardziej wymagające zadania można wrzucić w kolejkę na zewnętrzny serwer online

   @alhakeem: Modelowanie wrzucisz w kolejkę? Chcesz na laptopie robić grafikę 3D?

   Ok ;)

  •  

   @loczyn: Dziękuje za zainteresowanie, niestety nijak ma się to do odpowiedzi na mój wpis. Nie interesuje mnie grafika 3d, tylko przewidywanie struktury przestrzennej białek (dlatego oznaczyłem modelowanie 3d). Tak, laptop nadal jest przydatny, kolejki długie. Pozdrawiam ;)

  •  

   @alhakeem: A to soft w jaki to wrzucasz nie zapodał papierów z jakich algorytmów korzysta i jak reaguje na hardware?
   W mojej branży to silniki renderujące dają w instrukcji jakie procki itd.

  •  

   @loczyn: Autorski soft i nikt tego już nie ogarnia, Xeony mają dla niego lepsze czasy obliczeń i dlatego jestem zainteresowany jak one się sprawdzają właśnie w mobilnej stacji roboczej. Nigdy nie miałem własnej stacjonarki na nich opartej i dlatego szukam chociażby sensownych artykułów ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #zwiazki #zdrada

  tl;dr

  pokaż spoiler nie wierz nigdy kobiecie


  Mieszkałem z dziewczyną od kwietnia. Ponad 6 miesięcy wspólnego życia pod jednym dachem. Mamy po 29 lat, więc z każdym dniem byłem coraz bardziej sfokusowany na legalizację tego związku. Oboje zdalna praca, z tym, że ona czasem musi wyjść do biura, a aktualnie znajduje się na pewnego rodzaju przymusowym urlopie.

  Chronologia zdarzeń.
  Niedziela
  zauważam, że z naszym kotem jest coś nie tak. A z racji tego, że w dzień pracuję, poprosiłem ją o pójście do weterynarza. Odpowiedziała, że w poniedziałek ma zajęty dzień, ale we wtorek zaniesie kotka do pana doktora.

  Poniedziałek
  Ubiera się w najbardziej seksowne ciuchy, robi troszkę mocniejszy makijaż niż zwykle i gdzieś wychodzi. Nie ma jej do wieczora. Podobno spotkanie związane z pracą.

  Wtorek
  Wstaję o 10:00 (praca zdalna dla zagranicznego podmiotu, więc żyję w innej strefie niż kraj). Ona już na nogach, przebiera się. Znowu seksowne ciuchy. Strój typowo "wieczorowy". I mówi mi, że musi się spotkać ze swoją mamą.
  Wyszła, a ja zacząłem pracę. Około 13:00 postanowiłem do niej zadzwonić, by przypomnieć o kocie. Nie odbiera. Drugi telefon po godzinie, znowu nie odbiera. Brak kontaktu.
  I w tym momencie poczułem, że coś jest nie tak. Możecie powiedzieć, że to niezbyt fair zachowanie, ale co zrobić: wszedłem na jej facebooka.
  Okazało się, że jej mama miała na imię Paweł. Dodatkowo w wiadomościach znalazłem, że wysyłała tej swojej mamie jakieś fotki z łazienki (tyle zrozumiałem z rozmowy, bo same zdjęcia były pokasowane).
  Spakowałem się (mieszkanie wynajmowane) i wyjechałem bez słowa pożegnania.

  Nikt mnie nigdy tak nie zranił jak ona.

  Jeżeli masz w związku przeczucie, że coś jest nie tak, to najprawdopodobniej tak jest. Od jakiegoś miesiąca mi to podpowiadała intuicja.
  Dodatkowo dopiero teraz sobie zdałem sprawę, że pomimo tego, że jesteśmy razem 10 miesięcy, to np. na Facebooku czy Instagramie, nie dodała żadnej naszej wspólnej fotografii. Wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi.
  Gdzieś kiedyś też usłyszałem, że zanim się zrobi krok z oświadczynami, należy kobietę przetestować przez rok. To była dobra rada, która zadziałała w moim przypadku.

  No i szkoda mi mojego kotka. Zostawiłem go w mieszkaniu..
  pokaż całość

  odpowiedzi (212)

 • avatar

  Smażona, panierowana mortadela - ohydny smak biedy lat 90.

  Szkalujesz - plusujesz

  #jedzenie #glupiewykopowezabawy

  odpowiedzi (87)

 • avatar

  Ale kekłem w żabce.

  Ekspedientka do obcokrajowca: Do you have frog app?

  XD

  #heheszki #zabka

  odpowiedzi (40)