Wpis z mikrobloga

Dzwoniła do mnie przed momentem przemiła Pani w sprawie akcji Colian, które posiadam. Pytała czy zechciałbym sprzedać za 3,76 za papier - gdzie obecnie są ponad 4 PLN. Z tego co wyczytałem to Colian znika z GPW.

Stąd pytanie:
- wychodzić z pozycji na rynku po cenie ~4 czy czekać na lepszą ofertę od Coliana? Wg [https://pl.investing.com/news/nowości-na-giełdzie/wz-colian-upowaznilo-zarzad-do-skupowania-akcji-za-cene-nie-wyzsza-niz-41-zl-174236](https://pl.investing.com/news/nowości-na-giełdzie/wz-colian-upowaznilo-zarzad-do-skupowania-akcji-za-cene-nie-wyzsza-niz-41-zl-174236) zarząd zgodził się na 4,1 PLN za papier, więc jest jeszcze troche miejsca, ale obawiam się czy czasem cwaniaki nie zrobią jakiegoś fejk njusa, aby zdusić Coliana i taniej odkupić
- Uczestniczył ktoś kiedyś w skupie akcji z rynku?

#pociagdozyskow #gielda
  • 7
@Nartenlener: może się okazać, że skupią dużą część i potem wycofają spółke i zostaniesz z ręką w matkach bo będziesz musiał szukac nabywcy bez GPW. Sprawdź dokłądnie w ksh ile muszą mieć % na walnym żeby spółkę zdjąć z giełdy
@bart_212: warunkiem wycofania z gpw jest ogloszenie wezwania dla mniejszosciowych akcjonariuszy. Z tego co pamietam cena nie może być niższa niż średnia ważona z 6 ostatnich miesięcy. Po ogloszeniu wezwania (niezależnie od tego czy się powiedzie czy nie) można wycofać spółkę z gpw. Żeby zrobic wykup przymusowy trzeba mieć 90% akcji spółki publicznej albo 95% akcji spółki niepublicznej.

mialo byc do @Nartenlener ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzihau: no dobra, ale cene moga #!$%@?ć powoli przez 6 mc i potem zzawinąć te 90% AKCJI JAK SIE INTEWESTORZY PRZESTRASZĄ. chyba juz byl taki akcje na polskiej gpw. tylko nie pamietam nazwy
@bart_212: @dzihau: Miła Pani jeszcze przed 17 zadzwoniła kolejny raz i powiedziała, ze "zapytała przełożonych i zgodzili się na wykup po 4,1 PLN". No i w sumie mnie to pasuje, bo przelicznik jest taki 0,0025*4,1*ilość akcji więc jestem bardziej na plus jak miałbym sprzedawać na GPW. A z tego co wiem to celem Kolańskich i Alluminvestu jest 100% akcji. W sumie to trochę mi szkoda, bo w fajny trend wpadła