Wpis z mikrobloga

Oj zawiodło E3 w tym roku.

Najlepsza konfa zdecydowanie ta Microsoftu, chociaż masa bullshitu na niej była, bo żadna z gier nie była exclusivem Xboxa, bo te ich ex-y wychodzą też na PC, trochę za dużo przegadane o tym ich abonamencie Xbox już prawie jak Netflix. Jarali się darmową grą od Dontnod ale co z tego jak na PS4 też jest darmowa xD. Forza 4, Metro, Dying Light i Cyberpunk zachwyciły, no ale w 3 z tych 4 gier zagram też na PS4 xD.

Na Ubisoft nie mam co narzekać, pokazali nowości, nowy asasyn zapowiada się świetnie, dali For Honor na PC za darmo, fajnie.

PS4 mnie cieszy jako posiadacza tej platformy. TLOU2 zapowiada się genialne, Spiderman tak samo. Chociaż trochę zawód bo pokazali wszystko czego się spodziewałem. Nie było żadnego niespodziewanego asa w rękawie. Brak Gran Turismo 7, wyścigów z Crashem Bandicootem, Bloodborne 2, nowego Skate, wstecznej kompatybilności o której plotkowano.

Nintendo to jakaś porażka, 10 minut pokazywania urywek z masy gier i 30 minut pokazywania wszystkich ciosów z Smash Bros.

Square Enix podobnie, generyczny gameplay z Tomb Raidera + ten sam zwiastun Kingdom Hearts 3 i Just Cause 4 co na konfie MS. Reszta to jakieś niskobudżetowe produkcje

#e3
  • 12
bo żadna z gier nie była exclusivem Xboxa, bo te ich ex-y wychodzą też na PC


@Tommy__: Bo to są exy na Windowsa 10, na którym działa też Xbox.
Wolę takie podejście. Im mniej exów tym lepiej, bo w końcu by doszło do tego, że trzeba mieć w domu 3 konsole i kompa, by ograć wszystkie dobre gry.
@Kardig: No tak, ale teraz dla mnie jako posiadacza PC + PS4 zakup Xboxa jest całkowicie bez sensu. A bez dobrych gier na wyłączność sprzedaż konsoli nie ruszy. W tym momencie w Europie na 5 sprzedanych PS4 jest jeden Xbox
@Tommy__ Ludzie, którzy uważają, że exclysivy xboxa to nie exclysivy kompletnie nie rozumieją modelu biznesowego Microsoftu. Te gry nie "wychodzą na PC", tylko są dostępne w Microsoft Store na Windowsie 10, a to NIE JEST to samo. Nie ma znaczenia że nie kupisz ich na konsoli jeśli kupisz grę na ICH cyfrowej platformie, po ich konsolowej cenie, bez możliwości odsprzedaży. To jest celem samym w sobie - wciągnąć w swój ekosystem, abonamenty
@Tommy__: to ciekawe, że największy problem z MS mają ludzie posiadający inne konsole, zwłaszcza Sony xD Gracze Xboksowi nie mają z tym problemu, że coś wychodzi na PC i Xboxa bo kogo normalnego to obchodzi, że nie będzie przy tej grze wielkiego napisu: EXCLUSIVE #!$%@?, NIKT INNY NIE ZAGRA OPRÓCZ POSIADACZY XBOKSA!!!! Mnie i pewnie większość ludzi kompletnie nie, MS się nawrócił i robi swoje, kupili pięć studiów, rozwijają Game Passa,
@golagolagola z tego co wiem to tego passa teraz podnieśli do 40zl. Z exami chodziło mi o to, że jako posiadacz pc zdecydowałem się na zakup ps4 bo jest tam masa gier, które chciałem ograć. Xboxa z tego względu olałem bo jakbym bardzo chciał w coś zagrać to kupię sobie na pc. Nie mam nic przeciwko tym grom na xboxie ale z mojej perspektywy wygląda to tak, jak wygląda :-P.
Jeszcze rozumiem
@golagolagola no i jakoś średnio jestem nastawiony do forzy mimo że mi się podoba. Do Forzy Horizon 3 wyszło miliard dlc, których łączna cena jest wyższa niż podstawowa gra. Z kolei w takim GT Sport w darmowych dlc dodali już chyba 100 aut. Z Forza bym i tak raczej z rok zaczekal czy czegoś podobnego nie odwala