Wpis z mikrobloga

Moje podsumowanie meczu z Litwą.

Na plus:
- Bereszyński, dużo zagrożenia z jego strony. Bardzo dobry w walce fizycznej. Wisienka na torcie w postaci asysty.
- Kownacki - szybki, mobilny, waleczny, trochę nieprzywidywalny. Myślę, że może się przydać taki zawodnik. Na pewno mecz zagrał zdecydowanie lepiej niż Milik. Dobre zagranie przy pierwszej bramce! :)
- Lewy - co tu dużo mówić. Zrobił to co zawsze.
- Krychowiak - rozgrywanie, wreszcie piłka mu nie przeszkadzała choć wiem, że graliśmy na jakiś leszczy. Zagrania krossowe palce lizać.
- Góralski - kilka razy fajnie dał prostopadłe zagranie. W obronie też bardzo dobrze. Agresywny typ, lepiej mieć go po swojej stronie. Szkoda ostatniego babola, którego sam naprawił.
- Fabiański - kiedy on broni, zawsze czuje spokój na linii. Kapitalna interwencja strzału z pierwszej połowy.
- Rybus - nie wiedziałem, że ten typ jest taki agresywny w odbiorze :O
- Teodorczyk - dał piłe Beresiowi przy bramce. Doszedł do dwóch okazji w ciągu 20/30 min.
- Błaszczykowski - klasa gość. Miło, że trafił tego karnego :)
- Cionek - całkiem niezły mecz. Bez jakiś fajerwerków, ale solidnie. Wygrał kilka głów.

Na minus:

- Milik - cały mecz niewidoczny. Teo więcej dał przez kilkanaście minut, niż on przez cały mecz. W obecnej formie nie nadaje się do pierwszego składu. Wg mnie przegrywa rywalizację z Kownasiem i Teo.
- Pazdan - trochę widać było, że po jego wejściu Litwa robiła nam trochę zamieszania. Ten minus może na wyrost, ale może przez to, że nie darze go jakąś wielką sympatią.
- Zieliński - wszedł na 14 min. Miał piłkę chociaż raz? Raz irytowało mnie, jak Pazdan i Cionek grali do siebie bo nikt się nie pokazywał. Gdzie on wtedy był? Ostatnia akcja meczu, też ten drybling na poziomie okręgówki..
- Szczęsny - w jednym momencie na krótkim słupku powinien piłkę złapać na raz, akcja skończyła się rzutem rożnym.

Na koniec mój skład na senegal:

Fabiański - Bednarek, Pazdan, Piszczek, Bereszyński - Błaszczykowski, Grosicki, Krychowiak, Góralski - Zieliński - Lewandowski.

#mecz #mundial #mundial2018
  • 14
@krolwsi: Podoba mi się że w końcu grana jest taktyka z 3napastnikami, obecnie mamy atak na tyle dobry że przegrywając można załączyć Teo/Milik, Kownackiego i Lewego z przodu. Mimo wszystko wybrałbym Linettego w pomocy, Góralski to magnes na kartki, za duże ryzyko.
@krolwsi: Tak jak mi Kownacki z Bereszyńskim zaimponowali tym dzisiejszym meczem to mało kto im podskoczy.

Ja to obecnie widzę tak:
Szczęsny - Bednarek, Pazdan/Cionek, Piszczek, Bereszyński/Rybus - Błaszczykowski/Rybus, Grosicki, Krychowiak, Linetty - Zieliński - Lewandowski.

W momencie kiedy przegrywamy schodzi Błaszczykowski który na bank będzie zmęczony wchodzi Kownacki, Linetty out za niego Theo/Milik a Zieliński na jego miejsce do pomocy, oraz jeśli będzie potrzeba i nie gra w podstawowym składzie
@fen1x: W ostatnim sezonie obronił więcej karnych od Szczęsnego. Nie byle komu bo m.in. Rooneyowi.

Zresztą, ja jestem za Fabiańskim. Przy Szczęsnym mam odczucie, że raz na jakiś czas zdarzy mu się głupia bramka. To sobie źle ustawi mur, jak z początku sezonu przy strzale Cristante.. Nie widziałem nigdy, zeby Fabianski puscil jakiegos babola.

Ale to nasz najmniejsz problem, mozna rzucic moneta przy wyborze bramkarza i nie bedziemy na pewno się
@RedBaron jaka kontrowersja? Wszystko zgodnie z przepisami i tyle. Krychowiak na boisku równiejszym niż mój dywan ma problem czysto w piłkę trafić, Bednarek śpi, a Szczęsny podjął zła decyzję. Koniec.