Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #badaniakajbela oraz @Harold bo jako jedyny podpytywałeś co tam :)
  (Początek historii związanej z badaniami włoszczyzny, a następnie zbiórką na kurczaki, na blogu Słoikowo.pl

  Kurczaki dzisiaj pojechały na badania. Uwierzcie mi, że znalezienie laboratorium, które było chętne pomóc w wytypowaniu badań, które należy zrobić oraz zainteresowane tematem nie było łatwe!

  Po długich poszukiwaniach, wielu ofertach i rozmowach, znalazło się takie :)

  Warto tutaj dodać, że jak zaczęliśmy drążyć kwestię tego co zbadać w kurczakach, jednym z parametrów były oczywiście zawartość antybiotyków w badanych próbkach. Niestety badania poszczególnych grup antybiotyków kosztują po kilkaset euro i nie bylibyśmy w stanie tego zrealizować w zakładanej kwocie.
  Tak jak pisałem wcześniej, znalazło się laboratorium, które do tematu podeszło bardzo ciekawie i nie będziemy szukali konkretnych antybiotyków, ale sprawdzimy czy w próbkach są jakiekolwiek antybiotyki, a jak coś kasy zostanie to będziemy mogli się bawić w szukanie konkretnych.

  Proszę was o jeszcze chwilę cierpliwości ;) Badania potrwają 2-3 tygodnie, a później wszystko z pełnymi nazwami producentów, sklepów itd. opublikuję :)

  Tak dla jasności to zostaną przebadane 3 szt. kurczaka:

  1. Z Lidla, zwykły najtańszy bez żadnych dodatkowych oznaczeń.
  2. Z Biedronki z etykietą wolnego chowu (potwierdzoną spełnieniem norm zgodnie z dyrektywami) oraz karmionego paszą bez GMO i antybiotyków
  3. Od Pani Gospodarz, która na moje życzenie jedną ze swoich kur ogrodowych pozbawiła wczoraj życia. Wszystko w imię nauki :)
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)

 • odpowiedzi (4)

 • avatar

  Zaprosiłem dzisiaj różowa do domu i zaczynam tego żałować, bo od wejścia mój stary już robił jakieś podsmiechujki i szukał albumu z zdjęciami po całym mieszkaniu.

  To w ogóle dziwne bo normalnie rzadko odchodzi od komputera ale dzisiaj uznał że to super okazja by coś zmienić w swoim życiu.

  Szkoda tylko że teraz słyszę jak siedzi pod drzwiami i mówi coś do siebie o wyłączonych korkach i oliwieniu drzwi śmiejąc się przy tym jak mały świniak.

  Mirki, pomocy, co robić? Przecież ona zaraz mnie wyśmieje przez ten jego cyrk.

  #kiciochpyta #zwiazki #tatabordowiecniebiega #pdk
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)