•  

  50277 - 282 = 49995

  Wyprawa, dzień VIII, 7.06.2018

  Po tradycyjnym wyprawowym śniadaniu, ogarnianiu się i pakowaniu dobytku, podjeżdżamy z @metaxy na parking koło chorzelskiej Biedronki, gdzie zgodnie z obietnicą czeka na nas @Twierdziel. Nie przyjechał jednak rowerem, tylko samochodem podwiózł go @breja, który to koleżka dzień wcześniej robił nam zdjęcia na trasie i wrzucał na mirko.

  Pierwszą atrakcją tego dnia jest gmina Jednorożec i obowiązkowe foto ze znakiem miejscowości. Dzień mija nam spokojnie. A to zdjęcie z kościołem, nowym lub w ruinie. A to krówki leżące sobie w cieniu pod drzewem. Nie ma już jednak czasu na takie pogaduchy jak w środę, bo plan kilometrowy mamy ambitniejszy, skupiamy się więc na trzymaniu stabilnego tempa 30+.

  W miejscowości Iłowo-Osada odbijamy po zdjęcie z zabytkową lokomotywą. @Twierdziel wygląda na coraz bardziej zmęczonego, bo tak długich tras jeszcze w tym roku nie robił, ale dzielnie trzyma się na kole. Jednak dwie górki przed Mławą chyba go dobiły, bo tam też postanawia się z nami pożegnać i odbić w kierunku swojego domu.

  W czasie przerwy pod Biedronką w Raciążu spotykamy kolejnego wykopka - @borsaj. Miło mieć następnego towarzysza. Kolega jedzie z nami aż na przedmieścia Ciechanowa. Pomimo że dysponował jedynie "biedaszosą", czyli Tribanem 100, dawał świetne zmiany i utrzymywał nasze tempo. W ogóle dobrze się za nim jechało, bo jest dwa razy szerszy w barach ode mnie XD

  W Ciechanowie nocleg mamy w jakiejś suterenie. Czystością ten pokój nie grzeszył, ale była chociaż kuchnia z lodówką. Ciepłej wody pod prysznicem, który notabene znajdował się w kotłowni, starczyło tylko dla mnie... No nie zawsze trafi się na taki wypas jak w Elblągu. Kolacja, piwko, pisanie relacji i do spania.

  #mortalszosuje - relacje z wyprawy i dłuższych tras.

  #rowerowyrownik #szosa #wykopcanyonclub #100km #200km (nr 14)

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: dzien8.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   umio zachęcić do pójścia na impreze ( ͡° ͜ʖ ͡°) #rzeszow #ladnapani #kontenerynamleko

   odpowiedzi (59)

  • avatar

   Czy to jakby nie ojciec @Damianowski ?
   #blogomotive

   odpowiedzi (23)

  • avatar

   Ostatni raz dałam się namówić na spotkanie z jakimkolwiek #niebieskiepaski z wypoku.
   Ale do rzeczy.
   Około 3 tygodnie temu zagadał do mnie osobnik o nicku @CZARNOKSIEZNIK_WIZZY
   W sumie pisało do mnie kilku stulejuszy ale ten okazał się wyjątkowy. Zaproponował, że do mnie przyjedzie ale pociągiem bo auto ma w serwisie i czekają na silnik i czy nie podjade na dworzec. Ok, ustawiliśmy się na dworcu, pociąg spóźniony, wiedziałam, że będzie za 30 minut ale po minucie dzwoni jakiś numer i okazuje sie, że to ten osobnik z mirko. Nawet mi się lampka nie zaświeciła, że pociągu nie ma a on czeka.

   Opisywał się na mocne 8/10 jednak dałabym mu 4/10 a za to jak mnie potraktował to 3/10.

   Czarował mnie swoją inteligencją i planami na przyszłość itp itd. Takie pierdolenie atencjusza. Co lepsze zaprosił mnie do restauracji. Kazał wybrać tą, gdzie jest najlepsze jedzenie ale wcześniej chciał zwiedzić miasto i jego zabytki.
   Po trzech godzinach szwędania się i stania 10 minut w żabce żeby mógł sobie kupić tyskiego pojechaliśmy coś zjeść. Kelner przyniósł menu, ten przeglądał je z pięć razy narzekając na ceny i zamówił pierogi. Pierogi kurwa na obiad. Zaproponowałam wino do obiadu, ten spojrzał się jakby zobaczył niedźwiedzia. Odpowiedział, że on alkoholu nie pije i poprosił dla siebie wodę, która była najtańsza.
   Za wszystko wyszło 87zł, chciałam dać 90 zł z napiwkiem dla kelnera a ten z pretensjami i podniesionym głosem, że kelner i tak dostaje pensje za swoją pracę i on zapłaci za siebie tylko chce żebym mu otworzyła auto a on pójdzie tylko po plecak bo tam ma portfel i leki.
   Pilot sięgnął żeby otworzyć auto i tak czekam na gościa z 10 minut. Po 15 minutach idę zobaczyć czy nic się nie stało, nikogo nie ma, auto otwarte, schowek otwarty, ze schowka zajebał pudełko z płytami cd, pendrive 16gb z radia i zostawił mnie z rachunkiem na 87zł.
   Nie mam nic po czym mogłabym gościa namierzyć typu dokładny adres ale może któraś #rozowypasek była w podobnej sytuacji z tym człowiekiem?
   Telefon od tamtej pory wyłączony a dodatkowo dodał mnie na czarną listę.
   pokaż całość

   odpowiedzi (52)