•  

50277 - 282 = 49995

Wyprawa, dzień VIII, 7.06.2018

Po tradycyjnym wyprawowym śniadaniu, ogarnianiu się i pakowaniu dobytku, podjeżdżamy z @metaxy na parking koło chorzelskiej Biedronki, gdzie zgodnie z obietnicą czeka na nas @Twierdziel. Nie przyjechał jednak rowerem, tylko samochodem podwiózł go @breja, który to koleżka dzień wcześniej robił nam zdjęcia na trasie i wrzucał na mirko.

Pierwszą atrakcją tego dnia jest gmina Jednorożec i obowiązkowe foto ze znakiem miejscowości. Dzień mija nam spokojnie. A to zdjęcie z kościołem, nowym lub w ruinie. A to krówki leżące sobie w cieniu pod drzewem. Nie ma już jednak czasu na takie pogaduchy jak w środę, bo plan kilometrowy mamy ambitniejszy, skupiamy się więc na trzymaniu stabilnego tempa 30+.

W miejscowości Iłowo-Osada odbijamy po zdjęcie z zabytkową lokomotywą. @Twierdziel wygląda na coraz bardziej zmęczonego, bo tak długich tras jeszcze w tym roku nie robił, ale dzielnie trzyma się na kole. Jednak dwie górki przed Mławą chyba go dobiły, bo tam też postanawia się z nami pożegnać i odbić w kierunku swojego domu.

W czasie przerwy pod Biedronką w Raciążu spotykamy kolejnego wykopka - @borsaj. Miło mieć następnego towarzysza. Kolega jedzie z nami aż na przedmieścia Ciechanowa. Pomimo że dysponował jedynie "biedaszosą", czyli Tribanem 100, dawał świetne zmiany i utrzymywał nasze tempo. W ogóle dobrze się za nim jechało, bo jest dwa razy szerszy w barach ode mnie XD

W Ciechanowie nocleg mamy w jakiejś suterenie. Czystością ten pokój nie grzeszył, ale była chociaż kuchnia z lodówką. Ciepłej wody pod prysznicem, który notabene znajdował się w kotłowni, starczyło tylko dla mnie... No nie zawsze trafi się na taki wypas jak w Elblągu. Kolacja, piwko, pisanie relacji i do spania.

#mortalszosuje - relacje z wyprawy i dłuższych tras.

#rowerowyrownik #szosa #wykopcanyonclub #100km #200km (nr 14)

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: dzien8.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jak przychodzę o 6 do pracy to na #flightradar24 szukam samolotów, które będą lecieć co najmniej 8 godzin, czyli tyle ile ja będę pracował. I tak im kibicuję i myślę, że dziś na przykład padło na nasze Dreamlinery lecą z Ameryki i wszystkie koło 14 będą lądować. I tak im kibicuję, żeby bezpiecznie doleciały. Ja skończę pracę, a oni przelecą pół świata. I tak się to życie toczy.
      I myślę, że gdyby piloci wiedzieli o tym, że ja im kibicuję to też by mi kibicowali.
      #pracbaza
      pokaż całość

odpowiedzi (12)

Mirki i Mirabelki - z przyjemnością informujemy, że reaktywujemy nasze konto na mirkoblogu, aby doradzać
      nie tylko w kwestii wyborów obuwia, ale również codziennej pielęgnacji. Znajdziecie nas pod tagami #wesele #modameska #obuwie #ubierajsiezwykopem #klasycznaelegancja
      gdzie postaramy się wszystkim mirkom pomóc naszą wiedzą i doświadczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodnie z niepisaną zasadą na mirku, organizujemy #rozdajo naszych kolorowych skarpet od #happysocks
      Zwycięzca wybierze skarpetki ze strony.

Zasady są proste: Zielonki nie biorą udziału a zwycięzce losujemy przez mirkorandom!( ͡º ͜ʖ͡º) Wyniki w czwartek o 10:00

P.S w sklepie ciągle wietrzymy magazyn, więc zapraszamy do sprawdzenia co zostało
      http://bit.ly/letnie_wietrzenie_magazynu
      pokaż całość

odpowiedzi (15)

Mircy słuchajcie bo jest inba i nie wiem co robić. 4 Lipca napisałem właścicielce mieszkania że z dniem 4 sierpnia chciałbym się wyprowadzić z mieszkania. Nic mi nie odpisała i nie odzywała się w ogóle przez miesiąc czasu (nie napisała nawet ile za rachunki w lipcu ani kiedy może wpaść po kasę). Dzisiaj jej napisałem kiedy mogę oddać jej klucze, a ona zaraz do mnie oddzwoniła i się pyta czy chcemy się wyprowadzić, to ja jej wytłumaczyłem że już jesteśmy w nowym mieszkaniu. Ona chyba była w szoku bo mi mówi że żadnego SMSa nie dostała. Przypomnę tylko że nie odzywała się miesiąc czasu a powinna napisać ile za czynsz w lipcu i ile za czynsz w sierpniu do dnia 10 każdego miesiąca. Zaczęła się coś awanturować że to gówniarskie zachowanie nie poinformować ją że się wyprowadzamy i Ona żąda abyśmy zapłacili jej za połowę sierpnia. Argumentuje to tym że nie wie czy my tam dalej mieszkaliśmy czy przypadkiem komuś nie wynajęliśmy. Tłumaczyłem jej że wysłałem jej SMSa że chciałbym zrezygnować z mieszkania to Ona powiedziała że SMSa żadnego nie dostała bo była w Chorwacji na wakacjach i nie miała roamingu. Jest w ogóle taka możliwość żeby nie dostała tego SMSa? Dziś o 19 mam się z nią spotkać i wyjaśnić cała sytuacje ale chciałbym się najpierw kogoś poradzić. Czy Ona ma prawo żądać ode mnie zapłaty za połowę sierpnia skoro już tam nie mieszkałem? Jaką przyjąć linie obrony bo z rozmowy z nią widzę że łatwo nie będzie.

#zalesie #wynajem #pomocy
      pokaż całość

odpowiedzi (94)