Wpis z mikrobloga

Mirki, wiecie może czy aluminiowe koła na obręczy o profilu 35mm takie jak np. FULCRUM RACING QUATTRO LG mają jakikolwiek sens z punktu widzenia aerodynamiki? Czy może nic nie dają i lepiej patrzeć na wagę? Pytam się, gdyż raczej profile tych obręczy nie są podobne do profili nowoczesnych aerodynamicznych kół karbonowych (a więc duża obłość - kształt U i szerokość stożka zbliżona do szerokości opony). Znacie jakieś testy, które o tym mówią?
#szosa
  • 10
@Francuski_Mistrz: aerodynamika praktycznie taka sama jak każdych innych na niskim profilu (nie widać różnicy), ale wyższa obręcz wygląda bardzo fajnie, daje sztywność i sporą wytrzymałość (po ilu dziurach przeleciałem, to głowa mała). A jak to to się zbiera przy depnięciu. Bardzo fajne koła.
Niestety mają minusy - łapią luzy w piastach (90% da się zniwelować przez dokręcenie nakrętki, ale zostaje 10% przypadków w których niewiele to da - chyba @impa miał
@Francuski_Mistrz: @tony_rogalik: @impa:

Mam od niedawna Campagnolo Scirocco, wcześniej miałem Mavic Aksium. Moim zdaniem o niebo lepiej, może głównie przez to, że miałem problem z piastą z tyłu. Waga podobna. Pomimo mocnych podmuchów bocznych nie jest źle, to nie 55mm.

Nie wiem czy kupno camp miało sens ale byłem trochę zmuszony do zmiany. Wertykal zapewnia, że akurat z campami/fulcrum problemów nie ma, a jak są to po 3-5latach wystarczy
Dziękuję za odpowiedzi.

@tony_rogalik: Też mi się podoba taka wysoka obręcz :-) Ja poszukuję kół do sporej masy, bo ważę około 90 kg i aksiumy ocierają o klocki podczas mocnych zakrętów i jazdy na stojąco, a jednocześnie w okolicy jest raczej płasko, więc nie potrzebuję mega wylajtowania, myślałem, że byłby to fajny tani zamiennik karbonów. Karbony na razie odpuszczam, bo za jakiś czas chcę kupić szosę na tarczach (duża waga -
@Francuski_Mistrz: campa=fulcrum :) wyślij zapytanie np.do dandy horsa o propozycję kół dla ciebie w danej kwocie-ja mam od niego koła i kilku znajomych i wszyscy zadowoleni. Jest jeszcze spike, daveo i pewnie kilku innych skladaczy kół o dobrych opiniach. Na pewno bym się nie pchał w koła systemowe, chyba że przy niższym budżecie gdzie trudniej będzie złożyć coś sensownego.
@Francuski_Mistrz: campa i fulcrum to to samo tylko z inną naklejką (i ew. zaplotem) :) Weź pod uwagę, że @impa robi w rok tyle, że innym dupa 3 razy zdąży odpaść, więc jego raz dwa, może być Twoim za 3 lata. U siebie przez 5k musiałem dokręcić nakrętkę 2 razy - po ok. tysiącu i kolejny raz przed sprzedażą. Zajęło to 2 minuty
EDIT: dodam, że wspomniany Dandy Horse to spoko
@tony_rogalik: niech jeszcze bierze koszty ewentualnego serwisu pod uwagę ( wymiana szprych, ewentualne inne koszty w przypadku awarii-w przypadku systemowych kół zawszę będę wyższe koszty) fulcrum/campa np w Quatro ma słabe łożyska ( min.jednostronne otwarte-slabe uczelniane, kontrować luzy trzeba też dość często) to nie tylko moje opinie ale widzę co znajomi mają z tymi kołami :)