Wpis z mikrobloga

Mirki jaka praca z wykształceniem średnim?
Coś najlepiej na siedząco
Nie mam żadnych uprawnień ani żadnego prawa jazdy angielski umiem tak tylko żeby się dogadać ale też na zasadzie kali pić kali spać
Średnio znam programy ms office
Zastrzegam że na żadnego kasjera nie pójdę
I proszę nie wyzywac mnie od milenialsow
#kiciochpyta #pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 22
@bersia
@foxbond najlepiej to obsługa komputera najszybciej się uczę jak mi powiedzą żeby ogarnąć jakiś program to luz nawet po angielsku bo to w IT dla mnie nie ma znaczenia czy po polsku czy angielsku, a tak to na własną rękę uczyłem się modelowania 3d w blenderze, coś próbowałem w Photoshopie ale nie czułem żeby dawało mi to przyjemnosc.
Rozkrecic, skręcić, dobrać komponenty do komputera to bez problemu.
A tak po za
@mielonka_tyrolska najpierw to 15k muszę zarobić bo nie urodziłem się w dzianej rodzinie gdzie ojciec ma firmę i zarabia 100k miesięcznie i nie da mi z dupy 15k na kursy a pożyczek nie chce brać i raczej nigdy żadnej nie wezmę
najlepiej to obsługa komputera


@Muka99: Ale za to nikt nie płaci xD Komputer to tylko narzędzie do wykonywania określonej pracy. Kasjer którym tak bardzo gardzisz też obsługuje komputer.
@Muka99: wszelkie stanowiska biurowe a'la klepacz excel'a - rozliczanie benefitów pracowników, itp.
Na początek, bez doświadoczenia, możesz wyciągnąć koło 2,7k netto, a praca normalna (choć nudna), 8h i do domu. W tym czasie możesz się rozwijać z czegoś, w czym chciałbyś pracować w przyszłości ;)
@Muka99: To dużo zależy od firmy, ale możesz poszukać pod Pensions / Benefit administrator. Któreś z tych tylko mi przychodzą do głowy.
Oprócz tego, mógłbyś też próbować wkręcić się na jakieś Juniorskie stanowisko związane z IT Supportem - najlepiej druga linia (local support), ale 1st line też obleci na początek. Zazwyczaj da się wkręcić bez wykształcenia wyższego, a pensje takie same jak w moim przykładzie powyżej. Jakbyś znał jakiś język oprócz
@LouisCypher #!$%@? znalazłem fajne ogłoszenie ale co z tego jak chcą z wykształceniem srednim kierunkowym, dlaczego papierem decyduje że ktoś zdobędzie prace a nie umiejętności
Jestem śmieciem po liceum i najwyżej prace zfobete jako sprzatacz hali produkcyjnej
@Muka99: #!$%@? wymaganie o wykształceniu ;). Złożyć CV nie zaszkodzi, ja własnie pracuję już w 3 pracy (za każdym razem zmieniałem na korzyść), w każdej było wymagane wykształcenie wyższe... którego oczywiście nie mam. Więc jeśli masz ofertę z wymaganym wykształceniem średnim kierunkowym, to tym bardziej ja bym się nie zastanawiał, tylko składał. Lepiej wysłać kilkanaście CV więcej i EWENTUALNIE nie dostać roboty, a zawsze mieć szanse, niż nie wysłać i już
@Muka99: Zazwyczaj jest zasada, że po przyjściu do pracy, przez okres 2 tygodni lub więcej (zależy od ilości wiedzy do przekazania) masz przy swoim boku tzw buddy'ego, czyli osobę z zespołu, który wprowadza Cię we wszystko zarówno od strony papierków typu załatwianie pierdół związanych z zatrudnieniem, aż po (przede wszystkim) naukę potrzebnej Ci wiedzy do wykonywania obowiązków pracy. Nikt Cię nie rzuci na głęboką wodę bez wcześniejszego wprowadzenia, spokojnie.